Florbalový přehled: Muži i ženy Turnova musí o play off bojovat

20.02.2020 16:19:37 | Autor: TJ Turnov a Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

Po víkendových zápasech obou nejvyšších soutěžích je jasné, že muži i ženy TJ Turnov budou muset o svoji účast v play off ještě bojovat. V přímém souboji o postupovou osmičku nestačili domácí florbalisté v rámci Národní ligy na Kobylisy a jejich čekání na výhru se tak dále prodlužuje.

Domácí hřiště nepřineslo štěstí ani ženám, které v 1. lize podlehly oběma soupeřům a i ony se tak nacházejí mimo play off. Více se dařilo dorostencům a dorostenkám, když se obě týmům podařilo naplno bodovat a dotáhnout se na čelo tabulky. Výhry si připsali muži B i elévci.

Národní liga mužů

20. kolo: TJ Turnov - Florbal TJ Kobylisy 1:9 (0:3, 1:1, 0:5)

Dlouhé čekání na tříbodovou výhru pokračuje i po dvacatém kole, ve kterém domácí nestačili na přímého konkurenta v boji o play off. Hosté z Kobylis směřovali k výhře již od začátku zápasu. Své slabiny v technice vynahradili silovou hrou a trestali časté chyby v turnovské obraně. Turnov již tradičně v útočné polovině dominoval, ale v koncovce působil bezzubě. Prohra 1:9 dvě kola před koncem velmi komplikuje případný postup do play-off.

Komentář trenéra hostí: „Dnešní zápas rozhodl náš nástup do první třetiny a ubráněný blok přesilovek včetně přesilovky pět na tři na začátku třetí třetiny. Děkuji soupeři za utkání."

Komentář trenéra domácích Antonína Palatínuse: „Jsme v obrovský křeči a nějak to musíme zlomit. Soupeř vyhrál díky jednoduchý hře a nám je ta naše k nejspíš k ničemu."

Branky: 30. Vitásek - 2. Kočí, 7. O Kočí, 15. Neužil, 26. Hrdlička, 44. Starosta, 50. Janeba, 52. Kočí, 58. Paldus, 59. Panenka; rozhodčí: Brejcha - Husák; vyloučení: 4:4; využití: 0:0; diváků: 74; zásahy brankářů: Ščurko 24 - Paleček 36.

1. liga žen

19. kolo: TJ Turnov - TJ Sokol Královské Vinohrady 2:9 (1:1, 1:3, 0:5)

Proti těžkému soupeři ze špičky tabulky se domácí hráčky dokázaly držet pouze první třetinu, když se zásluhou Škopánové dostaly do vedení. Hostující hráčky však ještě do první přestávky stihly skóre dorovnat a ve zbytku utkání překlopit vývoj utkání ve svůj prospěch.

Komentář trenéra domácího týmu: „Dnes jsme světlých momentů měli jen velmi málo. Soupeřky byly ve všech ohledech lepším týmem."

Komentář hostujícího týmu P. Doubek: „Odehráli jsme dobrý zápas. V první třetině nás klasicky překvapilo, jak to tady skáče, ale pak už to bylo opravdu povedené. Hráčky se hecly proti houževnatému soupeři a zaslouženě vyhrály. Díky soupeři za zápas."

Branky: 8. Škopánová, 39. Bittnerová - 11. Kutnarová, 26. Snopová, 33. Nigrinová, 40.  Hrušková, 46. Kisugite, 46. Nigrinová, 56. Snopová, 56. Kisugite, 59. Bursová; rozhodčí: Reczai - Láska; vyloučení: 3:1; využití: 1:1; diváků: 25; zásahy brankářů: Plačková 33 - Vyrobíková 30.

20. kolo: TJ Turnov - Prague Tigers Nehvizdy 3:14 (2:5, 1:4, 0:5)

Utkání přiblížila Johana Fišerová:

Do zápasu jsme vstoupili bojovně a s chutí. Ale už po minutě a půl nám soupeř vsítil gól. My jsme se však nezalekli a bojovali dál. Další branku jsme dostali ve dvanácté minutě, krátce na to pomocí asistence Lucie Brabcové střílí Adéla Procházková gól. Soupeř však do konce první třetiny přidává ješte 3 branky, na které v čase 19:31 odpovídá Pavla Klementová střelou z dálky a snižuje tak náskok soupeře na 2:5. S tímto výsledkem končí první třetina a jdeme do šaten.

Do druhé třetiny vstupujeme aktivně, bohužel se nám podařilo dát pouze jednu branku, konkrétně Kateřině Vacíkové. Soupeři se dařilo značně lépe s proměňováním šancí a v naší brance skončily čtyři góly. Druhá třetina tedy končí za stavu 3:9.

Ve třetí třetině se nám už nepodařilo proměnit žádnou útočnou akci v gól. Soupeř k výsledku přidal ještě dalších pět fíků a zápas pro nás bohužel končí prohrou 3:14.

Komentář trenéra hostí: „Ze začátku nám trvalo než jsme si zvykly na fyzický florbal domácích. Postupem času snesla naše hra měřítka hry, jak se chceme prezentovat. Děkuji holkám za víkend. Bolelo nás to, ale může náš těšit předvedená hra. Děkujeme domácím za výbornou prověrku do play off."

komentář trenéra domácího týmu: „Soupeřky dnes byly střelecky podstatně úspěšnější. Nemyslím, že jsme hráli úplně špatně, ale stále nám hodně věcí chybí. Proměňování šancí, důraznější bránění. Děkuji holkám za celý víkend. Soupeřkám přeji úspěšné play-off, za mě kandidát na finále."

Branky: 14. Procházková, 20. Klementová, 38. Vacíková - 2. Hamplová, 13. Köhlerová, 17. Prokšanová, 17. Voštiarová, 20. Červená, 31. Hamplová, 33. Hamplová, 38. Prokšanová, 40. Nejedlá, 43. Hamplová, 54. Zimina, 55. Nejedlá, 55. Zimina, 56. Lálová; rozhodčí: Heřmánek - Kopta; vyloučení: 0:1; využití: 0:0; diváků: 17; zásahy brankářů: Plačková 17 - Husarčiková 21.

2. liga dorostenců

Turnaj Liberec (sobota 15. února): TJ Turnov - FBC Šluknovsko Česká Lípa B 11:5, SCC Semily - TJ Turnov 3:5.

Liberecká liga mužů

Turnaj Turnov (neděle 16. února): Vlci SFbK Frýdlant - TJ Turnov B 3:14, TJ Turnov B - FBC Rebels Liberec D 5:7

1. liga dorostenek

Turnaj Liberec (neděle 16. února): TJ Turnov - SK Bivojky Litvínov 7:2, FBK Wings Most - TJ Turnov 3:10.

Liga elévů

Další nové tváře se v turnovském dresu objevily mezi florbalovými mantinely a společně se zkušenějšími spoluhráči je na turnaji v Semilech čekaly zápasy s domácím týmem, s celkem Koberov a Liberce. V brankových přestřelkách turnovské naděje nezaostávaly. Z vyrovnaných zápasů tak mohli turnovští elévové odcházet spokojeni a dvě výhry jsou tou nejlepší motivací do další práce.