Fokus Semily má nový sociální automobil

28.05.2023 22:14:54 | Autor: Šárka Lapáčková Beránková | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Semily

Fokus Semily má nový sociální automobil

Nový automobil slouží klientům organizace, která pomáhá v péči o duševně nemocné a osoby s mentálním a kombinovaným postižením. Nadace ČEZ podpořila nákup vozidla částkou 100 tisíc korun. Sportovci pomocí aplikace EPP Pomáhej pohybem podpořili žádost a vysportovali body, které Nadace ČEZ proměnila v peněžní částku.

Fokus Semily je nestátní nezisková organizace, která pomáhá občanům s duševním onemocněním, s mentálním postižením a s kombinovanými vadami. Snaží se své klienty podpořit a motivovat je k obnovení získání samostatnosti, odpovědnosti a zvýšit jejich možnost uplatnit se na trhu práce. Poskytuje sociální služby pomocí terapeutických dílen a ambulantní a terénní sociální rehabilitaci. Díky pořízení osobního automobilu se může v terénu starat o větší množství klientů a zkvalitní poskytování sociálních služeb.

Slavniostní předání sociálního automobilu<br />Autor: Archiv ČEZ „Naším cílem je kvalitní pomoc lidem, kteří mají problémy s duševním zdravím. Každým rokem se počet našich klientů, o které se v terénu v rámci reformy psychiatrické péče staráme, zvyšuje Chceme kvalitně a rychle pomáhat a nový automobil je pro nás nezbytností. Děkujeme proto Nadaci ČEZ, která nám pomohla nákup automobilu dofinancovat," řekl Jan Coufal, ředitel organizace.

Spolek FOKUS Semily, z.s. je dobrovolnou nepolitickou organizací, která sdružuje laickou i odbornou veřejnost v oblasti péče o duševně nemocné a osoby s mentálním a kombinovaným postižením. Fokus má 10 zaměstnanců a působí v Semilech, Železném Brodě , Jilemnici a okolí. Spolupracuje s ambulantními psychiatry v regionu a s psychiatrickými odděleními různých nemocnic. Jako samostatná nestátní nezisková organizace funguje již více než 12 let.

Jak EPP - Pomáhej pohybem funguje

Aplikace zaznamenává pohyb uživatele při jím zvolené sportovní aktivitě. Kromě běžných údajů o rychlosti, čase, tempu či vzdálenosti také generuje body, které může uživatel kdykoli věnovat některému z aktuálně nabízených projektů neziskových organizací, škol nebo obcí. Pokud uživatelé aplikace svým pohybem nashromáždí za daný čas určitý počet bodů, Nadace ČEZ projekt podpoří konkrétní dopředu stanovenou částkou. Neziskové organizace o umístění svého projektu do aplikace žádají v rámci jednoho z grantových řízení, dle povahy projektu. https://pomahejpohybem.cz/

Nadaci ČEZ založila energetická společnost ČEZ v roce 2002, aby zastřešila svou dárcovskou činnost. Nadace ČEZ podporuje několika grantovými programy sociální, kulturní a sportovní projekty a aktivně spolupracuje s regiony. Výší rozdělených příspěvků se řadí ke špičce nadací v České republice. Více informací na www.nadacecez.cz

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Semilský fokus pořádá jarní jarmark
Fotokroužek Fokusu Semily vystavuje snímky z českých zoo
Střípky z Fokusu Semily: Výstava fotokroužku a Vánoční jarmark

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 4 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Krajský úřad Libereckého kraje bude 29. září uzavřen

V pátek 29. září 2023 bude budova Krajského úřadu Libereckého kraje z provozních důvodů uzavřena.

Výzkum, vývoj a inovace podpoří kraj více než čtyřmi miliony

Více než čtyři miliony korun rozdělí Liberecký kraj na podporu inovativních a neotřelých nápadů, začínajících podnikatelů nebo spolupráce podniků s výzkumnými centry v rámci svého Regionálního inovačního programu. Úspěšným projektům tyto finanční prostředky rozdělí formou inovačních, startovacích a technologických voucherů až do výše 200 tisíc korun. Záměr musí ještě schválit krajské zastupitelstvo. Žádat mohli zájemci od 1. května do 14. června. Konzultovat myšlenky a projekty bylo možné s pracovníky Libereckého kraje i podnikatelského inkubátoru Lipo.ink. Kraj přijal celkem 35 žádostí v celkové výši 6.254.504 korun do všech typů voucherů.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Odpadový Oskar 2023: V kraji mají nejméně odpadu znovu Dalešice
Přehled fotbalových výsledků a tabulek osmého podzimního kola
Zahájili rekonstrukci hlavní silnice v Rokytnici nad Jizerou
Na Frýdlantsku se narodila vlčata
Kam za sportem a zábavou v Pojizeří od 29. září do 1. října

Nejčtenější články

01.10.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek osmého podzimního kola
30.09.: Kam za sportem a zábavou v Pojizeří od 29. září do 1. října
29.09.: Vernisáž představila benefiční kalendář Zaostřeno na Jizerky 2024

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT