FOTO: Autoskijöring přilákal na Kozákov 50 posádek a 1500 diváků

10.02.2015 19:08:54 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Chuchelna

FOTO: Autoskijöring přilákal na Kozákov 50 posádek a 1500 diváků

Nadšenci autoskijöringu v Pojizeří a Podkrkonoší se v neděli na Kozákově dočkali prvního letošního dílu Krkonošského poháru. Hlad po po téměř dvouleté přestávce se projevil na zájmu, když se účastnilo celkem 50 posádek a kolem trati bylo odhadem 1500 diváků.

V kategorii dvoukolek vyhrála zkušená posádka řidič Tomáš Kudrnáč a lyžař Radek Fuksa, kteří jsou i vítězové posledního seriálu v roce 2013. Kůži lacino ovšem neprodala druhá posádka Jiří Meixner - Jakub Jiránek, jenž v jedné z rozjížděk zaostali za vítězi o 7 setin a ve finále to bylo pouze 20 setin. Třetí v pořadí byla dvojice Martin Chlupáč a David Faistaver.

V kategorii čtyřkolek dosáhla nejrychlejšího času dvojice Ladislav Bagin a Jakub Jiránek, která ovládla oba závody i finále. Druhého nejlepšího času dosáhli Jiří Buriánek s Radkem Fuksou a třetí dojel Pavel Richter s Petrem Kopeckým. 

Krkonošský pohár v autoskijöringu 2015 - první závod na Kozákově<br />Autor: Jakub Jirman „Počasí bylo v neděli opravdu velice proměnlivé. Některým posádkám svítilo do očí slunce, někteří závodili v bílé tmě," poznamenal Martin Ráž z pořadatelského týmu Motorsportu Chuchelna.

Jednoho z favoritů kategorie 4WD, Martina Dolenského, potrápily ve finálové jízdě technické problémy, stejně jako Lukáše Kučeru z kategorie 2WD. O to bude boj o přední příčky v následujících dílech seriálu zajímavější. „Jinak se závod obešel bez větších problémů či havárií, pouze dva lyžaři si odnesli menší šrámy. To už je však riziko tohoto sportu a všichni na start závodu nastupují s vědomím, že se jedná o adrenalinový zážitek," dodal Martin Ráž.

Další zastávkou Krkonošského poháru jsou Roprachtice již v neděli 15. února. Bozkov hlásí přípravu tratě ve zcela nové lokalitě, takže pokud počasí bude přát, dočkají se závodníci úplně nového závodního okruhu.

Krkonošský pohár v autoskijöringu 2015:

Výsledky Kozákov (8. 2. 2015):

Dvoukolky: 1. Tomáš Kudrnáč - Radek Fuksa 2:13.75, 2. Jiří Meixner - Jakub Jiránek 2:13.95, 3. Martin Chlupáč - David Faistaver 2:15.76, 4. Aleš Kučera - Michal Buriánek 2:16.55, 5. Martin Saska - Jan Hušek 2:17,72, 6. Vratislav Kinter - Tomáš Boháček 2:20.29. Celkem startovalo 32 posádek. 

Čtyřkolky: 1. Ladislav Bagin - Jakub Jiránek 1:56.70, 2. Jiří Buriánek - Radek Fuksa 1:59.26, 3. Pavel Richter - Petr Kopecký 2:00.82, 4. Petr Svárovský - Petr Kopecký 2:04.92, 5. Miroslav Škaloud - David Faistaver 2:07.72, 6. Lukáš Salaba - Vojtěch Burian 2:09.35. Startovalo celkem 18 posádek.

Podrobná pozvánka: Na Kozákově v neděli odstartuje Krkonošský pohár v autoskijöringu

Poslední závod seriálu v roce 2013: FOTO: Bozkovský autoskijöring nezhatilo ani počasí

Více motoristického sportu najdete v rubrice SPORT - Motosport

Sdílet s přáteli na facebooku

Ke stažení

Kompletní výsledky Kozákov 2015

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 50 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Policisté dopadli pachatele, kteří pašovali drogy do rýnovické věznice

Policisté dopadli pachatele, kteří pašovali drogy do rýnovické věznice Když v měsíci dubnu letošního roku příslušníci Vězeňské služby Věznice Rýnovice prováděli kontrolu přijatých zásilek pro odsouzené, dvě z obálek obsahovaly mnohem víc, než se zprvu zdálo. Na první pohled pouhé pingpongové pálky, na ten druhý již jednoznačná skrýš pro drogy. V rukojeti pálek se ukrývalo takové množství metamfetaminu, které by posloužilo k několika dávkám. Podrobnosti na Našem Jablonecku

Sociální organizace v regionu dostanou pověření k poskytování služeb

Pro roky 2022 a 2023 musí mít sociální služby v regionu tzv. Pověření k poskytování služeb v obecném hospodářském zájmu (dále Pověření SGEI). Tento dokument upravuje práva a povinnosti kraje a organizací včetně financování. „Pověření SGEI je nutné vystavit všem sociálním službám zařazeným do Základní sítě sociálních služeb Libereckého kraje. Ta se nyní rozšiřuje o další tři subjekty - a to o turnovský FOKUS, Rodinu v centru a liberecké centrum pro seniory," uvedl Petr Tulpa, náměstek hejtmana pro resort sociálních věcí.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

The PeaNuts a Foxy Mama zahrají na dalším klubovém večeru
Horská služba v plném nasazení pro zimní sezonu
Sestřička z liberecké nemocnice resuscitovala na ulici muže s infarktem
Turnovská kultura v prosinci
Policisté varují před krádežemi chat a chalup v Pojizeří

Nejčtenější články

03.12.: Požár vznikl ve starším domě v Semilech - Podmoklicích
03.12.: Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 3. až 5. prosince
02.12.: Liberecký kraj opět zavádí linku pro registraci k očkování

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

VAMA - trezory a sejfy vám nabízí veškerý sortiment produktů pro ochranu vašich cenností

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT