10.10.2017 21:32:02 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Vysoké nad Jizerou

Druhý letošní díl devátého ročníku seriálu KTM enduro cross country se jel v sobotu 30. září za spíše bahnitých podmínek ve Vysokém nad Jizerou. Závodu se zúčastnilo přes 200 jezdců. Přinášíme vám kompletní výsledky a fotogalerii Davida Bouchala.

V ranních závodech dětí odstartovalo v obou kategoriích 17 malých závodníků, nejlepší v kategorii do 50 ccm byl Alex Voňavka, který si vyjel 25 bodů, a tím pádem je v průběžných výsledcích na prvním místě. V kategorii do 65 ccm vyhrál Balatka Lukáš, který jezdí za Enduro Martinice.

V dopoledním závodě, kde startovali kategorie Licence A, Licence B, Veteráni hobby, Veteráni s licencí a 125-85 ccm, se zúčastnilo závodu 91 závodníků. V kategorii Licence A si pro první místo dojel Havrda Ondřej z Enduro klubu Semily, druhý byl Koucký Jakub z Motosport Bozkov, třetí místo si vyjel Hádek Lukáš, také Motosport Bozkov. Kategorii Licence B vyhrál Lubor Kraus, druhé místo obsadil Císař Tomáš. Moto tiger team Miletín a pro třetí místo si přijel Muhlfait David z Enduro klub Semily.

V kategorii Veterán s licencí si vybojovali první místo Pabiška Radek z Motosport Lhotka, druhé místo Kodym Radek a na třetím místě dojel Kurfiřt Milan z Motosport Bozkov. Na prvním místě v kategorii veterán hobby dojel Šourek Jaroslav z AK Krakonoš Jilemnice, druhé místo obsadil Balatka Petr z Motorsport Chuchelna a třetí místo si vyjel Němeček Martin z Moto tiger team Miletín.

Závod KTM ECC ve Vysokém nad Jizerou<br />Autor: David Bouchal

Ve třídě do 125-85 ccm vyhrál Kupka Jan z Motosport Lhotka, druhé místo si vyjel Kunčil Pavel a třetí místo obsadil Martin Tomeš z SS Auto Radim. V odpolední závodě, kde startovali kategorie E1, E2, E3 vyjelo na trať celkem 120 závodníků.

„Počasí nám přálo, tím pádem jsme měli hojnou účast. Za celý prosluněný sobotní den ve Vysokém nad Jizerou odstartovalo 211 závodníků, až na jedno "vyhozené rameno" snad všichni dojeli bez zranění," doplnila za pořadatele Markéta Josífková.

Seriál má pokračovat závody v Jilemnici a okolí 14. a 15. října, kvůli počasí to ale není ani přes týdenní odklad oproti původnímu plánu zatím jisté. Podrobná pozvánka zde. Pak se pokračuje v rychlém sledu - 21. a 22. října v Benešově u Semil a 28. a 29. října v Bozkově.

Výsledky Vysoké nad Jizerou (30. 10. 2017):

Licence A: 1. Havrda Ondřej (Enduro klub Semily), 2. Koucký Jakub, 3. Hádek Lukáš (oba Motosport Bozkov).
Licence B: 1. Kraus Lubor, 2. Císař Tomáš (Moto tiger team Miletín), 3. Mühlfait David (Enduro klub Semily).
Veteráni s licencí: 1. Pabiška Radek (Motorsport Lhotka), 2. Kodym Radek (Beta enduro team), 3. Kurfiřt Milan (Motosport Bozkov).
Veteráni bez licence: 1. Šourek Jaroslav (AK Krakonoš Jilemnice), 2. Balatka Petr (Motorsport Chuchelna), 3. Němeček Martin (Moto tiger team Miletín).
E1: 1. Koza Josef (Motosport Lhotka), 2. Kottek Jiří (Enduro klub Semily), 3. Ducháček Luboš (Motosport Lhotka).
E2: 1. Hloušek Ivo (AMBSK Košťálov), 2. Hák Tomáš (Enduro klub Semily), 3. Boudík Martin (Motosport Lhotka).
E3: 1. Vacek Jan, 2. Kužel Jiří (oba Enduro Český ráj), 3. Veverka Jiří (Veverka racing team).
Do 125 ccm 4 T, do 85 ccm 2 T: 1. Kupka Jan (Motosport Lhotka), 2. Kunčil Pavel, 3. Tomeš Martin (SS Auto Radim).
Děti do 50 ccm: 1. Voňavka Aleš (RT-7 Racing), 2. Baudyš Ondřej (AK Krakonoš Jilemnice), 3. Zaňka Albert (KRT Liberec).
Děti do 65 ccm: 1. Balatka Lukáš (Enduro Martinice), 2. Tomeš Vítek (Motoklub Vysoké n. J.). 3. Plucha Přemysl (AK Krakonoš Jilemnice).