FOTO: Jilemnice ožila pod dohledem Krakonoše vánočním jarmarkem
16.12.2012 10:16:30 | Autor: Jiří Novák a Petr Ježek | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Jilemnice

Ani nepříznivé počasí neodradilo v sobotu stovky lidí od návštěvy jednoho z největších vánočních jarmarků v regionu, s více než 500 letou historií. Jilemnické náměstí i přilehlé ulice zaplnilo množství stánků a pořadatelé připravili bohatý celodenní kulturní program.
Ve stáncích někteří prodejci nabízeli pouťové zboží, ale také vánoční ozdoby, dekorace a rukodělné výrobky. V nevlídném počasí přišel vhod svařák, teplá medovina nebo tradiční sejkory. Na podiu se střídaly nejrůznější žánry, jako například vystoupení žáků základních škol, taneční studio Paul Dance, dechová hudba Jilemničanka, country skupina Hobrbule a mnoho dalších účinkujících.
Atmosféru jarmarků dávno minulých navodilo vystoupení Jilemského spolku paní a dívek. Programem, který zakončil ohňostroj, provázel moderátor Petr Ticháček, vše samozřejmě probíhalo pod dohledem Pána hor Krakonoše, jak zní i podtitul jarmarku.
Také příznivci sportu si přišli na své. V místním knihkupectví se konala autogramiáda naší úspěšné běžkyně na lyžích Květy Jeriové-Peckové a její knihy Vzpomínky lyžařské. Zájemci měli možnost navštívit Vánoční tržnici řemesel v budově bývalého pivovaru a probíhající výstavu Krkonošské vánoce v jilemnickém zámku.
Kompletní kulturní program Jilemnického vánočního jarmarku v roce 2012: 8.25 Trubači, zdravice Krakonoše, 8.30 Vystoupení žáků ZŠ Komenského, 9.00 Vystoupení žáků ZŠ Jana Harracha, 9.30 Program ZUŠ Jilemnice, 10.00 Dva loupežníci - skupina historického šermu Rego Vrchlabí, 10.40 Taneční skupina Paul Dance Jilemnice, 11.10 Jilemnický spolek paní a dívek, 11.30 Dechová hudba Jilemničanka, 13.00 Program ZUŠ Jilemnice, 13.30 Taneční skupina Paul Dance Jilemnice, 14.00 Vánoční příběh - DiwaDílo Praha, 14.40 Country kapela Hobrbule ze Semil, 16.30 Žonglérská show Cik cak, 17.00 Ohňostroj.
Související články:
Přehled předvánočních kulturních akcí v Pojizeří a v Krkonoších
FOTO: Libštátský jarmark U Janatů děti doprovázely tancem
Fotogalerie z loňského ročníku Jilemnického jarmarku
Náhled fotogalerie
OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 73 fotek)
Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
Události dle data
Stalo se | Připravuje se
Krátké zprávy z regionu Semilska
Vychází nové číslo Turistických novin Českého ráje
Sdružení Český ráj vydává letošní letní číslo oblíbených Turistických novin Českého ráje, které opět přinášejí inspiraci všem, kdo se chystají objevovat krásy tohoto jedinečného regionu. V novinách najdete rozhovor s hercem a moderátorem Honzou Diblíčkem, který má k Českému ráji osobní vztah a v rozhovoru se se čtenáři podělí o své oblíbené trasy i místa, kde rád „vypíná" od každodenního shonu. „Nechybí přehled regionálních produktů, které stojí za ochutnání i za to si je odvézt domů - od tradičních pochoutek po originální řemeslné výrobky. Noviny také přinášejí tipy na výlety pro rodiny, pěší i cyklisty, a představují i méně známá zákoutí kraje, která stojí za objevování," doplnila Jitka Kořínková, ředitelka Sdružení Český ráj.
Advaita v Turnově rozšiřuje provozní dobu
Advaita, z. ú., bude nově služby v Turnově poskytovat také ve čtvrtek v čase od 9 do 17 hodin. Poradna má prostor v budově na ulici Žižkova 2031, Turnov. Na poradny se mohou obracet lidé, kteří řeší problémy související se závislostí na drogách, včetně alkoholu. Nabízí pomoc také lidem, kteří se dostali do problémů kvůli hazardnímu hráčství či sázení nebo kteří ztrácejí kontrolu nad hraním počítačových her či užíváním internetu. Objednat se můžete na e-mailu: turnov@advaitaliberec.cz nebo telefonicky na recepci Centra adiktologických služeb 603 829 730 nebo u terapeutky Bc. Blanky Budinské, tel. 720 158 739.
Nejnovější články
Obrazem: Jubilejní 20. ročník Spanilé jízdy Cyklostezkou Járy Cimrmana
Turnovské koupaliště v Maškově zahradě odstartovalo 10. sezonu
Obrazem: Nedělní oslavy 20. výročí Cyklostezky Járy Cimrmana
V Semilech chystají Den s modrým majákem
Mapa republiky roztála
Nejčtenější články
15.06.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek 13. jarního kola
17.06.: Obrazem: Jubilejní 20. ročník Spanilé jízdy Cyklostezkou Járy Cimrmana
16.06.: V Semilech chystají Den s modrým majákem
Infomail
https://www.instagram.com/nasepojizeri
Odkazy
© 2010 Naše Jablonecko, s.r.o. | redakce@nasepojizeri.cz | xweb by VisionWorks | RSS
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování veškerého obsahu (články, fotografie) je bez souhlasu vydavatele zakázáno.