FOTO: Jilemnice ožila pod dohledem Krakonoše vánočním jarmarkem

16.12.2012 10:16:30 | Autor: Jiří Novák a Petr Ježek | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Jilemnice

FOTO: Jilemnice ožila pod dohledem Krakonoše vánočním jarmarkem

Ani nepříznivé počasí neodradilo v sobotu stovky lidí od návštěvy jednoho z největších vánočních jarmarků v regionu, s více než 500 letou historií. Jilemnické náměstí i přilehlé ulice zaplnilo množství stánků a pořadatelé připravili bohatý celodenní kulturní program.

Ve stáncích někteří prodejci nabízeli pouťové zboží, ale také vánoční ozdoby, dekorace a rukodělné výrobky. V nevlídném počasí přišel vhod svařák, teplá medovina nebo tradiční sejkory. Na podiu se střídaly nejrůznější žánry, jako například vystoupení žáků základních škol, taneční studio Paul Dance, dechová hudba Jilemničanka, country skupina Hobrbule a mnoho dalších účinkujících.

Atmosféru jarmarků dávno minulých navodilo vystoupení Jilemského spolku paní a dívek. Programem, který zakončil ohňostroj, provázel moderátor Petr Ticháček, vše samozřejmě probíhalo pod dohledem Pána hor Krakonoše, jak zní i podtitul jarmarku.

Také příznivci sportu si přišli na své. V místním knihkupectví se konala autogramiáda naší úspěšné běžkyně na lyžích Květy Jeriové-Peckové a její knihy Vzpomínky lyžařské. Zájemci měli možnost navštívit Vánoční tržnici řemesel v budově bývalého pivovaru a probíhající výstavu Krkonošské vánoce v jilemnickém zámku.

Kompletní kulturní program Jilemnického vánočního jarmarku v roce 2012: 8.25 Trubači, zdravice Krakonoše, 8.30 Vystoupení žáků ZŠ Komenského, 9.00 Vystoupení žáků ZŠ Jana Harracha, 9.30 Program ZUŠ Jilemnice, 10.00 Dva loupežníci - skupina historického šermu Rego Vrchlabí, 10.40 Taneční skupina Paul Dance Jilemnice, 11.10 Jilemnický spolek paní a dívek, 11.30 Dechová hudba Jilemničanka, 13.00 Program ZUŠ Jilemnice, 13.30 Taneční skupina Paul Dance Jilemnice, 14.00 Vánoční příběh - DiwaDílo Praha, 14.40 Country kapela Hobrbule ze Semil, 16.30 Žonglérská show Cik cak, 17.00 Ohňostroj.

Související články:

Přehled předvánočních kulturních akcí v Pojizeří a v Krkonoších

FOTO: Libštátský jarmark U Janatů děti doprovázely tancem

Fotogalerie z loňského ročníku Jilemnického jarmarku

Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 73 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Sociální organizace v regionu dostanou pověření k poskytování služeb

Pro roky 2022 a 2023 musí mít sociální služby v regionu tzv. Pověření k poskytování služeb v obecném hospodářském zájmu (dále Pověření SGEI). Tento dokument upravuje práva a povinnosti kraje a organizací včetně financování. „Pověření SGEI je nutné vystavit všem sociálním službám zařazeným do Základní sítě sociálních služeb Libereckého kraje. Ta se nyní rozšiřuje o další tři subjekty - a to o turnovský FOKUS, Rodinu v centru a liberecké centrum pro seniory," uvedl Petr Tulpa, náměstek hejtmana pro resort sociálních věcí.

Hejtman Libereckého kraje bude opět odpovídat online

Ve čtvrtek 2. prosince od 19 hodin mohou návštěvníci facebookového profilu Libereckého kraje položit prostřednictvím komentářů pod online přenos dotaz hejtmanovi Martinu Půtovi. Pokud máte zájem o zodpovězení otázek či chcete zhlédnout reakce hejtmana Martina Půty na různorodé dotazy, stačí se ve čtvrtek 2. prosince v 19 hodin přihlásit ke svému facebookovému profilu a zavítat na stránky Libereckého kraje: https://www.facebook.com/libereckraj/. Své otázky můžete napsat do komentářů přímo pod živý přenos. Hejtman si tradičně dotazy přečte a zodpoví. Online vysílání se uskuteční již po jednačtyřicáté.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Zimní pozdrav z Valdštejna
Prosincové soboty budou v Turnově probíhat farmářské trhy
Hasiči radí, jak si nezkazit Vánoce požárem
Mikulášská nadílka již proběhla v turnovských mateřských školách
Pivní stezka představí legendární i skryté půvaby Lužických hor

Nejčtenější články

03.12.: Požár vznikl ve starším domě v Semilech - Podmoklicích
01.12.: Hasiči zasahovali u požáru seníku v Troskovicích
01.12.: Jilemnickým futsalistům se letos nedaří, v Otrokovicích dvakrát prohráli

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

ABcomp.cz, s.r.o. - již 16 let se sex shop staráme o Vaše problémy s výpočetní technikou.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT