27.03.2011 11:43:15 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Košťálov

Brankové hody předvedli při vstupu do jara košťálovští fotbalisté. Dvakrát skóroval Petr Zboroň a jednou L. Stránský a Janata. Jednou brankou se na nich podílela i nová košťálovská akvizice Břetislav Stehlík, který přišel z divizních Semil.

Košťálov - Nová Ves 5:0 (5:0)

V 1. minutě zahrozili hosté kopnutým rohem na zadní tyč, volný hráč ale mířil hlavou těsně vedle pravé tyče. V 15. minutě padl první gól. Janata poslal přihrávku mezi obránce na volného Zboroně, který šel sám na brankáře a otevřel skóre. O pět minut později Sádek poslal Stehlíka za obranu, a ten zvýšil na 2:0.

Ve 28. minutě unikl Stránský po křídle, dostal se až do vápna a střelou k pravé tyči nedal hostujícímu brankáři šanci - 3:0. Za další dvě minuty už to bylo o čtyři góly. Spolupráce Móra a Zboroně skončila brankou druhého jmenovaného, který přeloboval hostujícího brankáře. Branková smršť skončila ve 42. minutě. Zboroň obešel posledního obránce, ten ho fauloval, ale rozhodčí ponechal výhodu a balon se dostal k Janatovi, který nekompromisně zakončil.

Ve druhém poločase už branka nepadla, ale znovu měli několik šancí především domácí fotbalisté. V 65. minutě střela Stehlíka ze za vápna šla jen těsně nad. O osm minut později stejný hráč přestřelil branku z voleje po centru do vápna. V 77. minutě střílel z 20 metrů Kmínek a brankář hostů s vypětím všech sil vyrazil míč nad břevno.

„Dnes jsme odehráli výborné utkání a zaslouženě vyhráli. Hrálo se na těžkém terénu a náš tým se s tím vypořádal lépe. První půle byla z naší strany fantastická a ve druhém poločase jsme si vítězství v klidu pohlídali," uvedl k zápasu vedoucí mužstva Košťálova Michal Baudyš.

Branky: 15. a 30. Zboroň, 20. Stehlík, 28. L. Stránský, 42. Janata. Rozhodčí: Karel, ŽK: 0:2. Diváků: 70. Košťálov: Průcha - Hubáček (70. T. Koldovský), Kašpar, Klazar, Kmínek - K. Janata, I. Móro, Sádek, L. Stránský (88. Fejfar) - Zboroň (46. Holec), Stehlík.