01.11.2011 21:46:18 | Autor: Petr Ježek a Jiří Máka | Rubrika: SPORT | Obce: Jablonec nad Jizerou,Paseky nad Jizerou,Bělá,Vyskeř,Stružinec,Nová Ves nad Popelkou,Libštát,Košťálov,Benecko,Horka u Staré Paky,Vítkovice,Víchová nad Jizerou,Studenec,Roztoky u Jilemnice,Poniklá,Mříčná,Martinice,Kruh,Horní Branná,Vysoké nad Jizerou,Slaná,Příkrý,Jesenný,Chuchelna,Bozkov,Benešov u Semil,Všeň,Tatobity,Sychrov,Svijany,Rovensko pod Troskami,Příšovice,Pěnčín u Turnova,Mírová pod Kozákovem,Karlovice - Sedmihorky,Kacanovy,Jenišovice,Hrubá Skála,Dolánky,Železný Brod,Jilemnice,Semily,Turnov,Lomnice nad Popelkou,Rokytnice nad Jizerou,Harrachov,Liberecký kraj,Krkonoše,Pojizeří

Hitem víkendového kola okresního přeboru bylo utkání v Libštátě. Hosté ze Stružince ve druhé půli předváděli lepší hru, přesto domácí udrželi výhru i druhé místo v tabulce po podzimní části.

V dalších utkáních Nová Ves potvrdila první příčku po podzimu výhrou nad Roztoky. I přes pomalý rozjezd neměli domácí hráči proti Roztokům žádné problémy. Výhry si v posledním podzimním okresním kole připsaly i Horní Branná B, Košťálov B a Lomnice B. remízami skončily utkání Mříčná - Martinice a Mírová B - Vysoké.

Libštát - Stružinec 3:2 (2:1)

Za poslední říjnové soboty se odehrál na trávníku v Libštátě šlágr kola mezi domácí Jiskrou, druhým týmem tabulky se čtvrtým Stružincem. Všichni dobře vědí, že z Libštátu se body nevozí, jen bod si na podzim odvezlo Vysoké. Hosté stejně jako v Nové Vsi prohospodařili první půli, kdy dvakrát inkasovali. Na první branku Havlíčka L. pohotově reagoval Heřmanský. Druhá trefa v podání T. Maryška však už do poločasu srovnána nebyla.

Druhá půle byla pro změnu v režii Stružineckých, kteří se svoji aktivitou pokoušeli o změnu skóre. Více než polovinu druhého dějství byli lepší, jenže scházely tomu góly. A tak se opět potvrdilo známé pravidlo Nedáš, dostaneš. Patnáct minut před koncem si naběhl na hranici obrany L. Havlíček a zvýšil na 3:1. Za tohoto stavu se Stružinec nevzdal a snažil se o korigování výsledku. V závěrečném tlaku nejprve Sehnoutek z malého vápna minul o metr levou tyčku. Ke snížení došlo v 86. minutě, kdy se po rohu Ševců prosadil svým důrazem Votoček.

FOTO: Libštát udržel výhru nad Stružincem i druhé místoPatnáctým gólem sezony se tak stal Votoček králem střelců okresního přeboru Semilska po podzimu. Ve třetí minutě nastavení nezměnil na vítězství Libštátu ani gólman Škopán, který naběhl do vápna na rohový kop. Domácí si udrželi druhou příčku, Stružinec skončí po podzimu na místě pátém díky třem těsným prohrám v řadě v posledních třech zápasech.

Branky: 9., 77. L. Havlíček, 18. T. Maryško - 10. Heřmanský, 87. Votoček. Rozhodčí: Tomášek. ŽK: 3:4 (Mach, Lukeš, Havlíček - Heřmanský, Vágner, Novotný, Sehnoutek). Diváků: 80. Stružinec: Škopán -  Bitnar, Vágenknecht, Novotný, Hloušek - D. Bláha (74. Matěja), Vágner, Ševců, Sehnoutek (90. O. Bláha) - Votoček, Heřmanský. Fotogalerie z utkání

Další utkání 12. kola (13. hrané):

Horní Branná B - Kruh 3:2 (2:1)
Branky: Mečíř 2, Svoboda - Chomanič, vlastní. Rozhodčí: Tomášek, ŽK: 0:1. Diváků: 90.

Nová Ves - Roztoky 4:0 (3:0)
Branky: Dušta 2, R. Nožička, Golis. Rozhodčí: Procházka, ŽK: 1:1. Diváků: 100.

Mříčná -  Martinice 4:4 (1:2)
Branky: Kučera 2, Zákoucký, Jiřišta - Horáček, Cejnar, Svoboda, Kliner. Rozhodčí: Procházka, ŽK: 2:4. Diváků: 150.

Košťálov B - Zálesní Lhota 5:0 (2:0)
Branky: Holec 3, Piry, Blažek. Rozhodčí: Huřťák, ŽK: 1:3. Diváků: 60.

Mírová B - Vysoké 2:2 (1:0)
Branky: Kvapil, Kopečný - Čermák, Tryzna. Rozhodčí: Imlauf, ŽK: 3:1. Diváků: 50.

Lomnice B - Studenec 2:1 (1:0)
Branky: Čapek, Vohnout  - L. Stránský. Rozhodčí: Mašek, ŽK: 1:0. Diváků: 20.

Okresní soutěž: Poniklá vyhrála i přes oslabení překvapivě ve Studenci

Přehled všech fotbalových výsledků a tabulek 12. podzimního kola sezony 2011/ 2012