FOTO: Lyžníci a lyžci navštívili vrchlabský jarmark

09.12.2015 16:15:14 | Autor: redakce | Rubrika: SPORT | Obce: Vrchlabí

FOTO: Lyžníci a lyžci navštívili vrchlabský jarmark

I v letošním roce se konal v sobotu 5. prosince Vrchlabský jarmark na náměstí T. G. M. ve Vrchlabí. K dostání byly řemeslné výrobky, voňavé teplé nápoje, prohlédnout jste si mohli i deskový a figurální betlém. Současně s jarmarkem proběhla letos hodně improvizovaná podoba Lyžeckých závodů postaru.

Lyžci se představili na náměstí TGM a zazpívali hymnu lyžařů od R.A. Dvorského z roku 1903. Poté coby pašeráci poschovávali v prostorách zámeckého parku mezi postavy vyřezávaného dřevěného betléma pro přítomné děti poklad, který si k velké radosti po jeho nalezení mohli děti odnést.

Nakonec i na přání diváků se přítomní lyžci nechali přesvědčit a uspořádali štafetový závod smíšených tříčlenných družstev. Čtyři lyžnice si na místě volily z přítomných lyžníků tým a závod na 500 metrů kolem jezírka měl dramatický spád, protože se předávky musely předávat na malém zbytku sněhu.

V kategorii v součtu do 150 let: 1. Aleš Suk - Václav Šnajdr - Natálie Hrdličková, 2. Jája Kliková - Jiří Fajstauer - Michal Čurda.

V kategorii v součtu nad 150 let: 1. Vladimír Šimek - Drahomír Jon - Jaroslava Jarošová, 2. Jiří Stehlík - Eva Mala - Josef Vejnar.

Vrchlabský jarmark a lyžecké závody postaru 2015<br />Autor: Jiří Novák A třeba se někomu bude v letošní zimě hodit tato básnička:
Když Ti lyže klouzat nechce, neostouzej svoji zem,
Nenadávej republice, utři lyže šňuplichtem!
Každý lyžař s chutí kleje, místo sněhu, když jen leje.
A když už i v myší díře mrzne, ať každý z vás si o Vánocích vrzne.
Nejsme žádný kanci, jsme víchouský kalci.
Na cukr na kafe na cukr na kafe!

Kulturní akce v Pojizeří a v Krkonoších od adventu až do Nového roku

Předchozí ročníky:

2014: FOTO: Vrchlabský vánoční jarmark tradičně ozdobily závody postaru

2013: FOTO: Lyžníci bojovali v 6. ročníku vrchlabských závodů postaru

2012: FOTO: Štafetový běh rozestavný završil letošní sérii Vrchlapák

2011: FOTO: U vrchlabského zámku se závodilo v běhu rozestavném

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Obrazem: Mikulášská nadílka na ledě 2015
Obrazem: Mikulášská nadílka v jeslích ve Vrchlabí
Vstupní halu vrchlabského zámku opět zdobí vánoční strom
Přechod ve Vrchlabí je díky novým světlům bezpečnější
FOTO: Ve Vrchlabí rozsvítili vánoční strom a postavili dřevěný betlém
Obrazem: Vánoční jarmark ve vrchlabském klášteře

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 50 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

S podporou kraje bude i letos probíhat vyšetření včelích nákaz

Liberecký kraj i letos pokračuje v podpoře monitoringu výskytu závažných onemocnění včel - moru a hniloby včelího plodu. Včasná lokalizace a likvidace ohniska totiž zamezuje šíření těchto velmi nebezpečných nákaz. Krajští radní proto na svém jednání schválili dotaci ve výši 450 tisíc korun pro Český svaz včelařů, okresní organizaci Liberec, která zastupuje včelaře z celého Libereckého kraje. Její členové vyšetření včelstev na území Libereckého kraje opět zajistí ve spolupráci s Krajskou veterinární správou.

Návrat starých jabloní do jabloneckých zahrad

Jablonec nad Nisou nabídne svým obyvatelům 160 jabloní starých českých odrůd za symbolických 160 korun. O stromy určené pro výsadbu na pozemcích v katastru města se mohou zájemci přihlásit od května do konce června 2026. O přidělení stromu rozhodne pořadí doručení žádosti. Další informace na Našem Jablonecku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Chystají 9. ročník inline závodu O pohár starosty města Turnova
Liberecký kraj zná vítěze soutěže Regionální potravina 2026
Nezaměstnanost v Libereckém kraji činila v dubnu 5,7 procenta
V Turnově si připomněli Den vítězství
Téměř 31 milionů korun obdrží obce z Programu obnovy venkova

Nejčtenější články

11.05.: Cenu ředitele Správy KRNAP za rok 2025 získalo šest oceněných
12.05.: Liberecký kraj rozdělí půl milionu na bezpečnější trailové tratě
11.05.: Kraj v rytmu ZUŠ Open: umění zaplní náměstí, parky i zahrady

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT