FOTO: Motory a bahno přilákaly do Vyskře přes 2500 diváků

24.04.2012 16:24:24 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Vyskeř

FOTO: Motory a bahno přilákaly do Vyskře přes 2500 diváků

V sobotu 21. dubna se na nouzovém letišti ve Vyskři tísnilo 2500 až 3000 nadšených diváků. Konal se zde totiž 6. ročník Fuchs oil Traktoriády. Populární jízdy souměrnosti se zúčastnilo celkem 56 strojů a jezdců ve čtyřech kategoriích.

V jízdě zručnosti dosáhl nejlepšího času Martin Drbohlav z Branžeže se strojem Zetor 4011 Major. Hlavní disciplínou ale byla jízda souměrnosti, kde jde o co nejmenší rozdíl času ve dvou jízdách na trati plné rozbahněných brodů.

V kategorii M1 - malotraktor domácí výroby s pohonem jedné nápravy zvítězil Václav Loukota z Traktor Teamu Losiná (od Starého Plzence), v kategorii M2 (malotraktor domácí výroby, pohon obou náprav) vyhrál Karel Bezouška ze Spařence se strojem Lucinka, v kategorii M3 (traktor tovární výroby, veterán do roku 1970) Martin Drbohlav z Branžeže a M4 (traktor tovární výroby od roku 1971) Michal Taneček z Rovně, těsně druhý přitom dojel obhájce prvenství Marek Hejduk z Rytířovi Lhoty.

Počasí pořadatelům z Automotoklubu Vyskeř v AČR vyšlo a organizace klapala, takže spokojení byli soutěžící i diváci. V návštěvnosti překonal tento ročník pouze druhý v roce 2008, kdy přijelo do Vyskře více než 3000 diváků. „Letos je to snad nejlepší ročník, vše na sebe krásně navazovalo a v 15 hodin už bylo vyhlášení, přestože jezdců bylo více než loni," poznamenal za pořadatelský tým Jan Kozák.

FOTO: Motory a bahno přilákaly do Vyskře přes 2500 divákůV závodním poli byli soutěžící nejen z Turnovska, ale i z Volyně, Příbrami nebo Horšovského Týna, stroje měli originální názvy jako například Rudý Ďábel, Fofrblesk, Vilík, Lucinka nebo Soptík. Diváky pak nejvíce zajímaly průjezdy bahnitými brody, ve kterých nejeden z favoritů uvíznul a musel jej vytáhnout jiný traktor.

Kromě velkých továrních traktorů i kategorií upravených strojů a podomácku vyrobených traktůrků se tradičně konal i závod šlapacích traktůrků pro děti, kterého se letos zúčastnilo 87 malých traktoristů. Kromě toho se na akci prezentovali i prodejci zemědělské techniky a nákladních vozů.

Výsledky Traktoriáda Vyskeř 2012:

Jízda souměrnosti (vyhrává nejmenší rozdíl ve dvou jízdách):

M1: 1. Loukota Václav (Losiná, Tačud) 0,2, 2. Škerle Jindřich (Černětice, Čer-t 2) 0,7, 3. Ouředník Václav (Volyně, Soptík) 1,3. Odstartovalo 21 strojů.

M2: 1. Bezouška Karel (Spařence, Lucinka) 0,2, 2. Jiří Bobek (Hodkovice n.M.) 1,4, 2. Vaňousek martin (Kochánky, Tatra 4x4) 2,1. Startovalo 12 strojů.

M3: 1. Drbohlav Martin (Branžež, Zetor 4011 Major) 0,1, 2. Zezula Miroslav (Budišov, Warchalowski WT 14) 0,7, 3. Menčík Oldřich (Březno, Zetor 4011) 1,3. Startovalo 17 strojů.

M4: 1. Taneček Michal (Roveň, Zetor 6911) 2,7, 2. Hejduk Marek (Rytířova Lhota, Zetor Krystal 8011) 3,6, 2. Mrákota Jaroslav (Veselá, Bejk) 5,8. Startovalo 6 strojů.

Jízda zručnosti:

1. Drbohlav Martin (Branžež, Zetor 4011 Major) 0.46 2. Spěšný Jan (Židněves, Zetor 25K) 0.54 3. Loukota Václav (Losiná, Tačud)1.02. Startovalo 18 strojů.

Šlapací traktůrky:

Kategorie děti T1 (2- 5 let): 1. Prokůpek Matěj (Plužná) 0.35 2. Mencl Ján (Turnov) 0.41 3. Špetlík Matýsek (Mokrý) 0.42.

Kategorie děti T1 (6 - 9 let): 1. Zajíc Honzík (Lomnice n.P.) 0.32 2. Krejčí Petr (Mn.Hradiště) 0.34 3. Hartig Jan (Jinolice) 0.39.

Kompletní výsledky kategorií dospělých si můžete stáhnout ve formátu pdf pod článkem.  

Článek a fotogalerie z loňského ročníku Traktoriády

Související:

FOTO: Traktory na podzim obsadily Bozkov

Další podobné články hledejte v rubrice Motosport

Sdílet s přáteli na facebooku

Ke stažení

Jízda zručnosti | Jízda souměrnosti M1 | Jízda souměrnosti M2 | Jízda souměrnosti M3 | Jízda souměrnosti M4

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 22 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Rok české hudby podpoří kraj téměř osmi sty tisíci korun

Téměř osm set tisíc korun věnuje Liberecký kraj na podporu české hudby: Děje se tak prostřednictvím speciálně zaměřeného dotačního programu 7.11 Rok české hudby. Celkem si pořadatelé kulturních akcí z oblasti klasické hudby rozdělí 769 015 korun. „Liberecký kraj se připojil tímto dotačním programem k oslavám české hudby, které Rok české hudby přináší. Jsem ráda, že v kraji vznikají kvalitní hudební projekty, které si podporu zaslouží a přinesou posluchačům a divákům radost a krásný kulturní zážitek," uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.

Výkonná rada ODS v Liberci zrušila členství dvěma členům

Výkonná rada ODS v pátek 12. dubna 2024 v návaznosti na závažné pochybnosti a podezření z korupčního jednání v Liberci rozhodla přijatým usnesením o ukončení členství Petru Židkovi a Petru Syrovátkovi. „Petr Židek byl vyzván, aby z věci vyvodil patřičné důsledky, a rezignoval na své funkce, nicméně výzvu odmítl. Ve stejné věci byl Petr Syrovátko vyzván k pozastavení členství. Oba pánové výzev neakceptovali, proto Výkonná rada ODS využila těchto mimořádných nástrojů. Výkonná rada zároveň rozhodla o zrušení Místního sdružení Liberec, čímž došlo k jeho zániku," uvedl tiskový mluvčí ODS Jakub Skyva.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Přehled fotbalových výsledků a tabulek pátého jarního kola
Při akci Ukliďme Turnov sesbírali 330 kilo odpadu
Krkonošské Louky získaly Magnesii literu
Kraj vybral firmu, která provede rekonstrukci Lidových sadů
Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 19. až 21. dubna

Nejčtenější články

21.04.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek pátého jarního kola
19.04.: V Semilech se běhalo pro Honzíka
18.04.: Jarní koncerty v bozkovské sokolovně zakončí Brutus

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT