11.04.2011 16:54:43 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Nová Ves nad Popelkou,Víchová nad Jizerou,Horní Branná,Rovensko pod Troskami,Mírová pod Kozákovem,Harrachov

Třetí jarní kolo fotbalové I.B třídy východ přineslo už druhou výhru Nové Vsi, která na jaře předvádí dobrou formu, tentokrát si poradila s Horní Brannou. Vedoucí Mírová zatím na jaře nepřesvědčuje, ale v tomto kole vyhrála v Držkově a stíhají ji pouze Lučany.

V dalších zápasech Víchová vyhrála v Desné nad Malou Skálou, Rovensko doma těsně o gól prohrálo s Plavy, podobně si počínal i Harrachov v Lučanech. Zbylé zápasy a tabulku I.B třídy najdete v přehledu zde

Malá Skála - Víchová 1:3 (1:1)

Začátek utkání hraném na umělce v Desné patřil vzájemnému oťukávání soupeřů. Zhruba po čtvrthodině se začali více osmělovat hosté a vytvořili si několik možností k ohrožení branky soupeře. O to smutnější pro ně bylo, když v 35. minutě Serbus přeloboval celou obranu a perfektně našel rozběhnutého Makulu, který poslal domácí do vedení. Víchováci se stihli oklepat ještě do přestávky a gólem do šatny srovnal z trestného kopu Klimenta. Druhá půlka začala v rychlejším rytmu a oba soupeři se snažili získat vítězství na svou stranu. Větší štěstí měli hosté, kteří se v 64. dostali do vedení přesnou střelou Skály z hranice velkého vápna.

Pak přišla pro domácí smutná chvilka. Poté co už v první půli odjel jeden z jejich hráčů do nemocnice se zlomeným nosem, musel ho následovat jeho spoluhráč s roztrženým obočím. Jenže na lavičce už nikdo neseděl, a proto se Víchováci ocitli v početní převaze. V 75. minutě dokázal tuto výhodu využít Tuže třetím gólem po vynikající přihrávce Klimenty.

Branky: Makula - Klimenta, Skála, Tuže. Rozhodčí: Rozkovec, ŽK: 1:0. Diváků: 10. Víchová: Kobr - Hanč (56. Tuže), Bartoň, Lampa, Vrhel - Kuřík (78. Krause), P. Hartig (65. Šablatura), Skála, Klimenta - Špidlen, Z. Hartig.

Rovensko - Plavy 0:1 (0:1)

Hrálo se na nepříliš kvalitním trávníku, protože v Rovensku mají rozbité zavlažování. První poločas byli hosté lepší a jak už je na jaře pravidlem, znovu soupeři vzdorovala oslabená rovenská sestava. Po autovém vhazování domácích se k míči dostali hosté a po rychlém přenesení hry střílel z úhlu Černý, který nečekaně obhodil brankáře Vrabce a zřejmě i s pomocí větru míč zamířil do brány.

Ve druhém poločase byli domácí lepší a měli několik šancí k vyrovnání. Nejprve posila Vacek z B týmu trefil hlavou břevno a poté stejný hráč nevyužil dobrý centr Hanzla. Rovenský tým je tak po prohře v nejhorší situaci za poslední roky. Díky prakticky nulové zimní přípravě a absencích hráčů na tréninku hrozí týmu velmi reálně sestup.

Branka: 23. Černý. Rozhodčí: Noháč, ŽK: 0:2. Diváků: 50. Rovensko: Vrabec - Šimek, Brunclík, Holeček, Hanzl - Pařízek, Náhlovský, Špína, D. malý - Novotný (70. Mencl), Vacek.

Držkov - Mírová 0:3 (0:3)

Hosté začali aktivně a už v 5. minutě vedli po Jírou proměněné penaltě za faul na Císaře. Kontrolovali hru a udávali tempo i nadále. Ve 21. minutě se vydal na výlet stoper Hejduk, který skončil druhým gólem v domácí síti. Domácí si nedokázali vytvořit žádnou větší šanci, a tak poslední gól utkání vsítil Michal Kovář, když mu příležitost připravili Jíra s Císařem. Ve druhém poločase Mírová kontrolovala dění na hřišti a nepřipustila žádné drama.

„Utkání jsme zvládli na jedničku, zejména první půli, ve druhé už to nebylo stoprocentní, ale i tak vezeme tři body," byl spokojen sekretář Mírové Jiří Kadlec.

Branky: 5. Jíra z pen. 21. Hejduk, 33. Mich. Kovář. Rozhodčí: Paulus, ŽK: 2:4. Diváků: 80. Mírová: Mlejnek - Hejduk, Mich. Kovář, M. Zelnický, Ráliš - Horák, Jíra, Hlubuček (77. Marc. Kovář), Císař - D. Zelnický (60.Tokan), Taibr (82.Trč).

Lučany - Harrachov 1:0 (1:0)

Hosté přijeli do Lučan urvat bod a chtěli hrát na rychlé brejky, proto nastoupili pouze s jedním útočníkem a zahustili prostor v záloze. Od začátku zápasu ale sami sebe překvapili, když hráli pohledný fotbal. Role se otočili a skoro po celý zápas hráli na brejky domácí.

„Bohužel jsme selhali v koncovce a žádný gól nedali. Utkání silně ovlivnil hrozně pískající rozhodčí Hanyk, který snad ani nevěděl že píská fotbal. Byl k smíchu jak pro domácí, tak i pro nás a nikdo nechápe jakto, že nepíská "prales". Myslím si, že bod by byl asi zasloužený, ale bohužel odjíždíme smutní. Příští týden proti Držkovu musíme bodovat naplno, aby jsme vnesli klid v bojích o záchranu," uvedl za harrachovský tým Roman Bergmann.

ŽK: 4:0 (Rýdl, Kyncl, Barbořák ml., Veselý). Harrachov: Veselý - Bergmann, Horáček, Adámek, Barbořák st. (51. Kučera) - Barbořák ml., Trepera, Rýdl (67. Hájek), Kyncl, M. David, Chlup.

Nová Ves - Horní Branná 3:2 (1:1)

Na hrbolatém hřišti a za velkého větru vstoupili lépe do utkání hosté. V 10. minutě šel sám na branku Illner, ale trefil tyč. Tři minuty nato po rohu Pešiny dorážel z osmi metrů Svoboda těsně vedle šibenice. Série dalších rohových kopů končila ve skrumáži, nad nebo vedle branky domácích. Ve 26. minutě jeden z rohů Hornobranským vyšel. Radek Šlechta ho kopl tak, že skončil zřejmě i za pomoci větru u přední tyče v síti. Domácí ovšem dokázali zareagovat a ve 37. minutě využil chybu obrany hostů zkušený Golis vyrovnáním na 1:1.

Ve druhém poločase hosté nevyužili několik rychlých protiútoků, a tak zaúřadovali domácí. Po křižném přihrávce se míč dostal k V. Mákovi a domácí poprvé vedli. V 65. minutě zvýšil po dorážce střídající Tomášek na 3:1. Po jedné z dalších domácích příležitostí vykopávali hosté míč až těsně před brankovou čárou. V 68. minutě byla nastřelena v pokutovém území ruka domácího obránce a kopala se penalta, kterou s přehledem proměnil brankář Hofman - 3:2.

V posledních 20 minutách domácí bránili těsnou výhru a podařilo se jim úspěšně přečkat všechny standardky hostů. Dvě minuty před koncem se ocitl tváří v tvář před domácím brankářem Pešina, ale z voleje neproměnil. Na druhé straně nebyl při protiútoku úspěšný Dušta.

„Tentokrát jsem spokojen s výsledkem i naší hrou, předváděli jsme pěkný kombinační fotbal," řekl trenér Nové Vsi František Bezucha.

„Utkání jsme si prakticky prohráli již v prvním poločase, kdy jsme hráli po větru, ale své gólové příležitosti jsme neproměnili," poznamenal trenér Horní Branné Stanislav Klápště.

Branky: 37. Golis, 60. V. Máka, 65. Tomášek - 26. R. Šlechta, 68. Hofman z penalty. Rozhodčí: Vydra. Diváků: 200. Nová Ves: V. Čapek - Jíra, Hadač, Huráň, T. Máka - P. Čapek (56. Dušta), Zajíc, Štejfa, V. Máka - Golis (60. Tomášek), Brendl. H. Branná: Hofman - Gaudel (55. Šimek), Fiedler, Vašek, Novotný - P.Zuzánek, Pešina, Illner, Svoboda - Nýdrle, R. Šlechta (59. V Honců).