FOTO: Pohár OSH Semily byl zahájen v Roztokách

10.05.2011 21:17:20 | Autor: Karel Čermák | Rubrika: SPORT | Obce: Semily

FOTO: Pohár OSH Semily byl zahájen v Roztokách

V sobotu začal v Roztokách další roční poháru OSH Semily. Na roztockou dráhu přijelo soutěžit 15 družstev mužů a čtyři kolektivy žen. Slavnostního zahájení se zúčastnili starosta OSH Miloslav Miksánek a vedoucí odborné rady velitelů Jiří Mašek.

Počasí se opravdu povedlo, a tak nic nebránilo v započetí nové soutěžní sezony. V kategorii žen odstartoval soutěž nově vytvořený mladý tým z Bozkova. Solidní pokus s prostřikem na  levém proudu znamenal druhý nejlepší čas v této kategorií. Posledním pokusem se totiž před ně o pouhých 0,06 dostaly ženy z Roprachtic a zaslouženě zvítězily. Na třetím místě pak skončila děvčata z Libštátu.

Kategorie mužů byla obsazena podstatně více, a tak se dal čekat tuhý boj o první body. Nechá se říct, že opravdu kvalitní pokusy předvedla hlavně družstva na prvních třech místech, která se jako jediná dostala pod hranici 20 vteřin. Třetí skončila s mírným odstupem Ploužnice A za 19,29, druhé Želechy dosáhly 18,32 a nejlepší pokus dne předvedl Bozkov A časem 18,14.

Nadějných pokusů bylo více, ale většinou se družstvům podařilo dát kvalitně pouze jeden terč - např. Bozkov B (PP 17,29), Bitouchov (LP 17,89) nebo Roprachtice (PP 18,01). Nedá se nic dělat, je to sport a příště se jim může zadařit lépe.

Je určitě zajímavé, že soutěž neměla žádný neplatný pokus a i když například Seminova Lhota B předvedla zajímavé uzlové kreace, nakonec i oni svůj pokus dokončili, za což sklidili potlesk všech přítomných.

Pohár OSH Semily pokračuje již tuto sobotu další soutěží v Tuhani, kde se družstva utkají při tradičním klání se sáním z místní požární nádrže. Začátek v 9.30, pořadatelé svou všechny příznivce požárního sportu.

Pohár OSH Roztoky:

Muži: 1. Bozkov A 18,14, 2. Želechy 18,32, 3. Ploužnice A 19,29.

Ženy: 1.  Roprachtice 22,37, 2. Bozkov 22,43, 3. Libštát 23,96.

Další články z hasičského sportu najdete zde

Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 16 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Web kraje nabízí komunikaci pro klienty se sluchovým postižením

Klienti se sluchovým postižením, kteří navštíví webové stránky Libereckého kraje, mají možnost nově využít tlačítko Tiché linky. Díky němu se mohou snadno spojit s tlumočníkem českého znakového jazyka či přepisovatelem mluvené češtiny a domluvit si vše, co je potřeba. Nemusí se tedy fyzicky dostavit, což bývá komfortnější a méně stresující.

Liberecký kraj opět podpoří mateřská centra. Připravil pro ně dva miliony

Dva miliony korun. Přesně takovou částkou podpoří Liberecký kraj činnost mateřských center v regionu prostřednictvím dotačního programu. O příspěvek mohou žádat zástupci mateřských center od 15. do 30. ledna příštího roku. „Díky tomuto programu opět podpoříme základní činnost mateřských center, a to především komunitní setkávání s různými programy, vzdělávání pracovníků center i jejich návštěvníků, přípravu a pořádání mezigeneračních programů či poradenství a konzultace. Chceme tyto organizace, kterých je v našem kraji celá řada, podpořit v jejich práci a v tom, co nabízí rodinám. Jejich práce si já osobně velice vážím," uvedl Jiří Ulvr, radní pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů, územního plánování a rozvoje venkova.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

V Semilech rozsvítí vánoční strom v sobotu 2. prosince
Na záchranu a obnovu památek rozdělí kraj 15 milionů korun
Na konci listopadu končí v Turnově dvě sběrná místa
Rada mladších ukázala v Liberci názory studentů i otevřený přístup
Deváťáci semilské ZŠ F. L. Riegra si připomněli 17. listopad

Nejčtenější články

28.11.: Hasiči po novém sněžení nejčastěji odstraňovali stromy ze silnic
29.11.: Deváťáci semilské ZŠ F. L. Riegra si připomněli 17. listopad
28.11.: Florbal Turnov: Doma se představili starší žáci. Bojovala i další družstva

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT