FOTO: Rally Bohemia předčasně ukončena kvůli úmrtí navigátora

14.07.2012 14:57:27 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Liberecký kraj

FOTO: Rally Bohemia předčasně ukončena kvůli úmrtí navigátora

Šestý závod mezinárodního mistrovství České republiky v automobilových soutěžích - Rally Bohemia odstartovala v pátek z Mladé Boleslavi, ale po sobotním tragickém úmrtí navigátora Bohuslava Ceplechy byl 39. ročník známé rally předčasně ukončen.

Osudná havárie posádky startovní číslo 9 Martin Semerád - Bohuslav Ceplecha jedoucí s Mitsubishi Lancer EVO IX se stala na rychlostní zkoušce 3 - Dneboh v sobotu 14. července dopoledne. „Při nehodě byl vážně zraněn spolujezdec Bohuslav Ceplecha, který přes veškerou péči záchranných složek následkům těžkého zranění podlehl. Řidič byl s lehčím zraněním odvezen vrtulníkem do nemocnice," sdělil v tiskové zprávě mluvčí Rally Bohemia Petr Eliáš.

Samotná soutěž začala už v pátek, kdy odstoupil po havárii Mads Ösberg, který byl jednou z největších osobností letošní Bohemky. V sobotu ráno museli po haváriích odstoupit i jezdec továrního týmu Škoda Motorsport Juho Hänninen a Roman Kresta, který také patřil k favoritům celé soutěže.

Po tragické nehodě - nárazu vozidla s posádkou po smyku do stromu následně sbor sportovních komisařů Rally Bohemia pozastavil a poté i ukončil, takže se již diváci nedočkají nedělních rychlostních zkoušek vedoucích v okrese Semily. „S ohledem na vážnost situace rozhodnuto, že 39. Rally Bohemia bude ukončena. Neproběhnou žádné další doprovodné akce a výsledky z této rally nebudou započítávány," potvrdil Petr Eliáš. 

Fotoreportáž z druhé rychlostní zkoušky Petra Zbranka: 

Fotoobjektivem Václava Novotného:

Obrazem: Rally Bohemia 2012

Související články:

Pozvánka na 39. ročník Rally Bohemia s přehledem uzavírek a rychlostních zkoušek

Obrazem: Rally Bohemia v roce 2011

Další automoto sportovní zpravodajství najdete v rubrice Motosport 

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Kulturní aktivity v regionu letos podpoří kraj více než 2,5 milionem korun

Rozdělení dotačního programu nazvaného 7.1 Kulturní aktivity v Libereckém kraji pro rok 2024 odsouhlasilo na svém zasedání krajské zastupitelstvo. Žadatelé obdrží celkem 2.615.379 korun.„V letošním roce jsme měli původně v tomto dotačním programu dva miliony korun. Žadatelé připravili projekty ve dvojnásobné výši, proto jsme využili zbylých prostředků z nevyčerpané alokace minulých období a přidali jsme přes šest set tisíc, abychom mohli uspokojit více žadatelů," uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.

Kraj pokračuje ve výstavbě fotovoltaik na střechách budov

Výstavba fotovoltaických elektráren na střechách krajských budov pokračuje. Fotovoltaikou bude osazena střecha Gymnázia Dr. Antona Randy v Jablonci nad Nisou a budovy D Krajského úřadu Libereckého kraje. Na tu bude kraj podávat žádost o dotaci do Operačního programu Životní prostředí 2021-2027. Rozhodli o tom na svém jednání krajští radní. „Naším dlouhodobým záměrem je energetická soběstačnost kraje a jeho příspěvkových organizací. Fotovoltaiky jsou budoucností v energetice. Fotovoltaická elektrárna na střeše objektu budovy D bude mít výkon 93,6 kWp, fotovoltaika na střeše budovy jabloneckého Gymnázia Dr. Antona Randy pak 30,36 kWp. Oba projekty budou dokončeny v polovině května letošního roku," uvedl Zbyněk Miklík, náměstek hejtmana pro resort ekonomiky, majetku, investic, veřejných zakázek a informatiky. Více informací v předchozím článku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Jarní Krkonoše lákají do muzeí, na adrenalin i za pivem
Liberecký kraj při příležitosti Dne učitelů ocenil 22 osobností
Opylení v botanické zahradě se podařilo. Žlutokap vydal semena
Kultura v Železném Brodě v dubnu
V Bayovně zahrají tři kapely

Nejčtenější články

11.04.: V Rochlicích u Liberce došlo k hromadné nehodě
11.04.: V Bayovně zahrají tři kapely
10.04.: Liberecký tunel čeká tradiční jarní údržba

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT