19.10.2014 18:15:52 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Košťálov,Karlovice - Sedmihorky,Semily

Velké překvapení kola krajského přeboru se zrodilo na hřišti v Podmoklicích, kde Semily doslova darovaly vítězství posledním Velkým Hamrům. V dalších sobotních zápasech Sedmihorky dokázaly porazit Višňovou a Košťálov prohrál doma s Doksy.

Semily - Velké Hamry 1:3 (0:3)

Hosté se nečekaně ujali vedení ve 18. minutě, když Vodrážka prošel z levé strany a střílel šikovně na zadní tyč. Ještě stále nic nebylo ztraceno, ale než se domácí stačili vzpamatovat, tak přišla ve 25. minutě druhá branka hostů, při které se trefil při standardní situaci po centru Jiříkovského Miček. Stále byl stav do konce zápasu pro domácí řešitelný, ale ona přišla třetí chyba - na kraji šestnáctky fauloval ve 34. minutě Hájek Mička a nařízenou penaltu proměnil kapitán Hamrů Průcha - 0:3. Ve 39. minutě se mohli domácí dostat do zápasu, když rozhodčí nařídil penaltu za ruku v pokutovém území, ale Bína při ní trefil břevno! V samotném závěru ještě Ježkova nenápadná hlavička olízla tyčku.

Domácím fotbalistům se nedařilo nic, ale přesto bylo jasné, že si musí zkusit vytvořit tlak a pokusit se o malý zázrak. Tlak sice přišel a postupem času, jak hostům ubývaly síly, se hrálo téměř na polovině Hamrů, ale kloudná akce, natož zakončení, nepřicházely. Když se už semilští hráči propracovali k brance, tak uklouzli na vlhkém trávníku nebo volili slabou střelu doprostřed branky, kterou strážil Blahna. Přitom hosté stále hrozili z rychlých brejků a mohli dvakrát přidat i čtvrtou branku.

Krajský fotbalový přebor, utkání SK Semily - Velké Hamry<br />Autor: Petr Ježek V 77. minutě se konečně prosadil střídající Vrchovský a snížil po skrumáži před brankou na 1:3. Stále bylo dost času přidat další góly, střídání a posílení ofenzívy přineslo mírné oživení, ale opakovala se bohužel další nemohoucnost a křeč před dobývanou brankou. V posledních minutách už vysílení hosté zdržovali jak mohli a více se váleli na hřišti, gólman si dokonce nechal zavazovat tkaničku, ale i díky tomu vybojovaly Hamry cennou výhru, teprve svou druhou v sezoně.

„Zkušení hráči bohužel nezahráli jak měli, ani jsme to naše mužstvo nepoznávali. Tohle co naši hráči předvedli... Musíme to vše hodit za hlavu a příště se dobře připravit na Bozkov," hodnotil nečekaný výpadek asistent trenér SK Semily Jan Brett.

Branky: 77. Vrchovský - 18. Vodrážka, 25. Miček, 34. Průcha z penalty. Rozhodčí: Milner - Ujka, Šťastný, ŽK: 3:3. Diváků: 220. Semily: Koudelka - Hrmo, Hájek, Nesvadba, Kočí (80. Seifert) - Bína, Brett - Hartman (62. Kysela), Rumler (62. Vrchovský), Hurt - Ježek. Velké Hamry: Blahna - Bistiak, Průcha, Jiříkovský, L. Prousek - Krejčí, Paldus, Matocha, Vodrážka - Mihálik (29. Vl. Prousek, 66. Řezáč), Miček (76. Šindelář). Fotogalerie z utkání

Košťálov - Doksy 1:2 (1:1)

Domácí prospali začátek a hosté je za to potrestali v 17. minutě, když Kýček proběhl mezi obránci a otevřel skóre zápasu. Domácí se postupně rozehráli, ale střela Grafka mířila nad a Cerman trefil hlavou břevno. Houžvička prošel po samostatné akci před branku hostů, ale mířil nad. Útočník Doksů podobně přestřelil na druhé straně. Ve 44. minutě Houžvička dokázal vyrovnat na 1:1 po skrumáži před brankou Doks.

V 56. minutě trefil Cerman už podruhé v zápase hlavou břevno! V 68. minutě po rychlém brejku vrátil hostům vedení Lorenc. O tři minuty později byl blízko vyrovnání Houžvička, ale mířil znovu vedle. V 86. minutě hosté mohli v přečíslení z brejku potvrdit svou výhru, ale Jakubičko balon zázračně vyrazil. V závěru se ale už domácí k ničemu nedostali a nemají tak ani bod.

„Nepohlídali jsme si  jejich rychlé brejky, jinak by to asi byl podle šancí minimálně remízový zápas," dodal po utkání trenér Košťálova Miroslav Pálka.

Branky: 44. Houžvička - 17. Kýček, 68. Lorenc. Rozhodčí: Neugebauer, ŽK: 1:4. Diváků: 100. Košťálov: Jakubičko - Grafek, Huráň, Klazar, Jisl - Janata, Piry (65. Otmar), Mach, Móro - Cerman, Houžvička.

Sedmihorky - Višňová 2:1 (2:1)

První minuty byly téměř bez šancí. Až v 10. minutě střela Vaníčka z trestňáku jen těsně minula bránu hostů. Ve 13. minutě se dostal tentýž hráč do průniku, byl ve velkém vápně sražen, a následnou penaltu proměnil Dvořák. O pět minut později aktivní Vaníček vystihl špatnou rozehrávku Višňové, udělal kličku gólmanovi a do prázdné brány vstřelil druhý domácí gól. Do této chvíle byly Sedmihorky aktivnějším týmem, ale po druhé brance se hosté začali více dostávat do hry. Nebezpečí hrozilo především po dlouhých balonech za obranu, kam si nabíhal rychlonohý Studnička, který také jednu svoji akci v 32. minutě proměnil a snížil na 2:1.

Druhý poločas se hrál oboustranně bojovný fotbal, ale s minimem šancí. Asi největší měl v 58. minutě Vaníček, když z trestného kopu nastřelil břevno. Utkání tak skončilo vydřeným, ale zaslouženým vítězstvím Sedmihorek, které se tak přiblížily k přední části tabulky.

Branky: 13. Dvořák z penalty, 18. Vaníček - 32. Studnička. ŽK: 1:2. Sedmihorky: Prokopec - Mach, Bakeš, Marek, Pařízek - Kroupa (58. Marcel Špína), Petrlák, Dvořák, Vaníček - Škréta, Martin Špína (67. Červinka).