25.10.2017 20:32:24 | Autor: Markéta Josífková a Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Benešov u Semil

Během víkendu 21. a 22. října se odjel sedmý a osmý díl devátého ročníku seriálu KTM ECC 2017. Závod se jel v Benešově u Semil pod vedením Enduro klubu Semily. Ředitelem závodu byl Jaroslav Bachman a vedoucí tratě Petr Vlach.

V sobotu ráno závodem začaly děti, kategorie 50 ccm a 65 ccm, v těchto dvou kategoriích se zúčastnilo 18 malých závodníků. V kategorii do 50 ccm vybojoval první místo Alex Voňavka, který  zatím v průběžných výsledcích svou kategorii vede. Kategorii do 65 ccm si pro první místo přijel Matěj Skořepa, který se v celkových výsledcích drží na 9. místě.

I přes chladné ráno se na start postavilo 68 závodníků, v kategoriích Lic A, Lic B, veterán hobby, veterán s licencí a 125 a 85 ccm. Hobby jezdec jel jedno kolo tratě, které měřilo 17 km - 30 minut, ale licencovaný jezdec, jako je Jan Baláš z AK Krakonoš Jilemnice, jedno kolo objel za 25 minut. Dojel si pro vítězství a za dvouhodinový závod si trať objel šestkrát, stejně tak jako Ondřej Havrda z Enduro klubu Semily, který vyjel druhé místo, ale i přes velký souboj také šest kol objel Lukáš Kučera z AK Krakonoš Jilemnice, který dojel na třetím místě.

V Licencích B si své první místo zajistil Miroslav Škaloud z AK Krakonoš Jilemnice, pár vteřin po něm přijel Tomáš Císař z Moto tiger team Miletín a třetí místo si vyjel Matěj Hanuš z AK Krakonoš Jilemnice.

KTM ECC v Benešově u Semil<br />Autor: Olda Johan Trať byla dobře připravena, byla postavená na kukuřičném poli, vedla lesem a připravený byl i výjezd, který se dal objet „objížďkou." Závodníci i pořadatelé byli spokojení, sobotní dopolední závod se odjel bez zranění.

V odpoledním závodě, kde startovali kategorie Hobby E1, E2, E3 odstartovalo 82 závodníků. Nejrychlejší ze všech hobby kategorií dojel ve třídě E3 s pěti objetými koly Jiří Kužel z Enduro Český ráj.

Sobotní den byl završen vyhlášením výsledků všech kategorií a přípravou na nedělní závod. Jenže ze soboty na neděli počasí moc nepřálo a začalo hrozně pršet. Ale Semily nejsou žádný „Béčka", tak dokázali trať předělat tak, aby byla sjízdná.

Nedělní závod odstartovalo 70 závodníků rozdělených do osmi kategorií. I přes blátivou, kluzkou trať dojelo závod 62 borců, některým trvalo jedno kolo objet 30-35 minut, což už byl velký „masakr."

Závodníci už neměli sílu, tím pádem už jich pár čekalo u časomíry, kdy je mávnou, aby už nemuseli  do dalšího kola. Dnes kdo dojel ten „vyhrál", opravdu klobouk dolů, trať byla velmi těžká a náročná, jak pro motorku, tak pro jezdce.

Další díl seriálu pokračuje hned o víkendu 28. a 29. října, a to v Bozkově, zde bude také celkové vyhlášení seriálu KTM ECC 2017, a to 16. prosince 2017.

Výsledky Benešov (sobota 21. 10. 2017):

Licence B: 1. Škaloud Miroslav (AK Krakonoš Jilemnice), 2. Císař Tomáš (Moto tiger team Miletín), 3. Hanuš Matěj (AK Krakonoš Jilemnice).
Veteráni s licencí: 1. Kurfiřt Milan (Motosport Bozkov), 2. Pabiška Radek (Motorsport Lhotka), 3. Kotrč Milan (Enduro klub Semily).
Veteráni bez licence: 1. Šourek Jaroslav (AK Krakonoš Jilemnice), 2. Vancl Robert (Enduro Martinice), 3. Carda Radek.
E1: 1. Koza Josef, 2. Ducháček Luboš (oba Motosport Lhotka), 3. Kottek Jiří (Enduro klub Semily).
E2: 1. Hloušek Ivo (AMBSK Košťálov), 2. Hák Tomáš (Enduro klub Semily), 3. Kučera Aleš (Motoklub Vysoké n. J.).
E3: 1. Kužel Jiří (Enduro Český ráj), 2. Veverka Jiří (Veverka racing team), 3. Voňavka Ondřej (RT7,Dr.K racing team).
Do 125 ccm 4 T, do 85 ccm 2 T: 1. Balatka Martin (Enduro Martinice), 2. Kupka Jan (Motosport Lhotka), 3. Tomeš Martin (SS Auto Radim).
Děti do 50 ccm: 1. Voňavka Aleš (RT-7 Racing), 2. Baudyš Ondřej (AK Krakonoš Jilemnice), 3. Tvaroh Vojtěch.
Děti do 65 ccm: 1. Skořepa Matěj, 2. Halama Jiří (Enduro klub Semily), 3. Šťastný David.

Výsledky Benešov (neděle 22. 10. 2017):

KTM ECC v Benešově u Semil<br />Autor: Olda Johan Licence A: 1. Balaš Jan, 2. Havrda Ondřej (Enduro klub Semily), 3. Kučera Lukáš (AK Krakonoš Jilemnice).
Licence B: 1. Škaloud Miroslav (AK Krakonoš Jilemnice), 2. Nosek David, 3. Nosek Jan (oba Motoklub Vysoké n. J.).
Veteráni s licencí: 1. Kurfiřt Milan (Motosport Bozkov), 2. Nitka Josef, 3. Pabiška Radek (Motorsport Lhotka).
Veteráni bez licence: 1. Pajer Bohumil (Racing team Černý Důl), 2. Šourek Jaroslav (AK Krakonoš Jilemnice), 3. Němeček Martin (Moto Tiger team Miletín).
E1: 1. Ducháček Luboš (Motosport Lhotka), 2. Kottek Jiří (Enduro klub Semily). 3. Vinklář Radek (Motoklub Loukov).
E2: 1. Horský Matyáš (Rocknet), 2. Hák Tomáš, 3. Turek Petr (oba Enduro klub Semily).
E3: 1. Voňavka Ondřej (RT7,Dr.K racing team), 2. Křížek Zdeněk (Moto tiger team Miletín), 3. Nosek Josef (Motoklub Vysoké n. J.)
Do 125 ccm 4 T, do 85 ccm 2 T: 1. Kupka Jan (Motosport Lhotka), 2. Balatka Martin (Enduro Martinice), 3. Vocásek František.