12.10.2021 22:04:03 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Rovensko pod Troskami,Karlovice - Sedmihorky,Turnov,Lomnice nad Popelkou

V 11. kole krajského přeboru se hrálo derby v Sedmihorkách, kde domácí vedli v poločase 2:0, ale nakonec smutnili po prohře 2:3. Hosté otočili zápas třemi góly během šesti minut! Zajímavý zápas hrála i Lomnice ve Stráži pod Ralskem, kde čelila třem penaltám, ale odváží se alespoň bod za remízu 4:4. Bez bodu je Rovensko, která v Hejnicích prohrálo o jediný gól, vstřelený sedm minut před koncem.

Sedmihorky - Turnov 2:3 (2:0)

Domácí byli na derby motivovaní a v 7. minutě jim přízemní střela Močkovského přinesla vedení, když na gólu měl velkou chybou podíl i turnovský gólman Kopal. V 17. minutě zvýšil na 2:0 Čermák bombou z malého vápna pod břevno a vypadalo to na domácí galapředstavení. Ve 45. minutě zahrával trestný kop Marcel Špína a míč už směřoval do branky, ale špičkou prstů jej vytáhl Kopal, a napravil tak částečně svou úvodní chybu.

Do druhého poločasu Turnovští výrazně obměnili sestavu a zejména nefungující obranu. To se brzy projevilo, ale snižující gól přišel až v 76. minutě. Po dlouhém odkopu se míč dostal na neobsazeného Š. Havla, který pálil pod břevno. Pak měli domácí ještě jednu šanci na zvýšení, ale Randák netrefil ideálně. Poté nově nabuzení hosté během šesti minut dokonali obrat, když vyrovnávací a rozhodující branku vsítil po dvouzápasové pauze vracející se kanonýr Jakub Beneš. Ten v jedenácti kolech, když odehrál jen devět zápasů, vsítil už 16 gólů! V 91. minutě ještě mohl vyrovnat za domácí Vaníček, ale v dobré šanci netrefil balon dobře.

Utkání krajského přeboru FK Sedmihorky -  FK Turnov<br />Autor: Zdeněk Matura „Do 70. minuty byl zápas vyrovnaný, ale závěr patřil hostům. My jsme hráli od stavu 2:1 křečovitě, Turnov toho využil k obratu a vytěžil z minima maximum," hodnotil utkání za FK Sedmihorky Miroslav Kobrle.

„Vstoupili jsme do zápasu hrozně, soupeř hrál důrazně a oprávněně vedl 2:0. Na začátku druhé půle jsme přeskupili řady a dokázali nakonec utkání otočit. Kluci si výhru zasloužili, závěr si vybojovali," řekl k utkání trenér FK Turnov Emil Šafář.

Branky: 7. Močkovský, 17. Čermák - 76. Š. Havel, 79. a 82. Beneš. Rozhodčí: Paulus - Zboroň, Chládek, ŽK: 2:2. Diváků: 150. Sedmihorky: Martin Špína - Urbánek, Marcel Špína, Kodr, Vaníček - Čermák (85. Zachoval), Ložek (79. Novotný), Močkovský, Najman, Hranec (79. Kroupa) - Randák. Turnov: Kopal - Provazník (50. Jíra), Petržilka, Beníšek, Křeš (50. Flesner) - Vencbauer (42. Landfeld), Svoboda, P. Havel, Ježek (88. Parsi) - Š. Havel, Beneš. Fotogalerie z utkání

Hejnice - Rovensko 2:1 (1:1)

V důležitém utkání s posledními Hejnicemi se hosté z Rovenska ujali vedení gólem Pergera. Pak ale domácí ve 32. Kobrem vyrovnali. Vítězný gól domácích vstřelil až v 83. minutě Malinský, a hosté si tak body neodvezli, domácí naopak získali svoje vůbec první.

Branky: 32. Kobr, 83. Malinský - 20. Perger. Rozhodčí: Kořínek - Švajdler, Šnýdl, ŽK: 3:2. Diváků: 71. Rovensko: Hyka - Šteffan, Kočí, Vítek, Mikule, Perger, Krejčík (68. Glod), Bangha, Štěpnička, Mencl, Šimek.

Stráž p. R. - Lomnice n. P. 4:4 (1:3)

Lomničtí sehráli ve Stráži bláznivý zápas bohatý na góly. Vedli 3:1 a 4:2 ale nakonec byli rádi za bod za remízu 4:4. Za domácí Stráž pod Ralskem dosáhl hattricku pouze z penalt Martin Roll a za Lomnici se zase po čase trefil hned čtyřikrát Daniel Drahoňovský!

Už ve 3. minutě byl Lábek sražený ve vápně, ale penalta se nepískala. O minutu později ale Drahoňovský křižnou střelou otevřel skóre. V 16. minutě Dlouhý fauloval ve vápně a z nařízené penalty vyrovnal domácí Roll. Ve 29. minutě tvrdou střelu Lábka vyrazil domácí gólman Reitmajer pouze před sebe a Drahoňovský z dorážky upravil na 1:2. Ve 39. minutě Vacek střílel, ale domácí gólman chytil. Ve 41. minutě Žabokrtský unikl a byl sražen gólmanem. Byla nařízena penalty pro Lomnici, kterou proměnil Drahoňovský a už za poločas završil hattrick.

Hned na začátku druhé půle špatně vyběhl Přibyl, fauloval a z další nařízené penalty snížil Roll na 2:3. V 51. minutě došlo k faulu na Morávku, následný trestný kop Lábka se dostal k Drahoňovskému, který zvýšil na 2:4. Za další tři minuty přišel rychlý útok domácích a Kisty snížil na 3:4. V 62. minutě Žabokrtský předložil balon Drahoňovskému, ale ten po čtyřech gólech v zápase jedinkrát selhal a ze tří metrů netrefil branku. V 76. minutě rozhodčí nařídil čtvrtou penaltu v zápase a Roll vyrovnal na konečných 4:4.

„Obdržet tři góly z penalt, to se většinou nevyhrává, takže bod vlastně bereme. Před klukama smekám, jak i přes chyby bojovali. Těší nás i znovuzrození kanonýra Drahoňovského čtyřmi trefami," uvedl k utkání trenér Lomnice Zdeněk Baudyš.

Branky: 16., 47. a 76. Roll (všechny z pen.), 54. Kisty - 4., 29., 40. a 50. Drahoňovský (třetí z pen.). Rozhodčí: Provazník - Zitko, Mollinger, ŽK: 2:2. Diváků: 200. Lomnice: Přibyl - Košťák, Gaubman, Dlouhý, Morávek - Vacek, Drusan, Lábek, V. Horáček (88. Fišar) - Drahoňovský, Žabokrtský.