FOTO: V Harrachově se už skáče, Koudelka měl v kvalifikaci těžký pád

08.12.2011 21:41:01 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Harrachov

FOTO: V Harrachově se už skáče, Koudelka měl v kvalifikaci těžký pád

Po váháních, zda závod Světového poháru ve skocích na lyžích uskutečnit, se už od čtvrtka v Harrachově skáče a problémy s počasím ani sněhem zatím nejsou! Objevil se ovšem jiný problém z pohledu reprezentace, pád měla totiž hlavní česká naděje Roman Koudelka.

V prvním kole čtvrtečních tréninků kraloval Gregor Schlierenzauer za skok 138 metrů, druhá série patřila Thomasovi Morgensternovi za 129 metrů. Druhé kolo bylo poznamenáno pádem českého reprezentanta z Lomnice nad Popelkou Romana Koudelky, jemuž se odepnulo vázání, spadl a zavrávoral a znovu spadl, když se chtěl z doskočiště zvednout, takže má zřejmě otřes mozku. Roman byl převezen do liberecké nemocnice a zatím není vyloučeno, že se například nedělního závodu zúčastní ani pesimistická možnost, že bude muset odstoupit.

V kvalifikaci poté zvítězil Nor Vegard Haukoe Sklett před 128,5m (126,6b) druhým týmovým kolegou Tomem Hildem (127,5m, 125,7b). Třetí byl v kvalifikaci Polák Stefan Hula (121,1b), který doskočil paradoxně nejdále ze všech do vzdálenosti 133 metrů.

Kromě Romana Koudelky se na domácím můstku představili Lukáš Hlava, Jan Matura, Jiří Mazoch, Jakub Janda, Antonín Hájek, Martin Cikl, kteří se kvalifikovali do závodu. Vypadla naopak čtveřice Borek Sedlák, Ondřej Vaculík, Čestmír Kožíšek a nováček v reprezentaci Vojtěch Štursa, kteří se nevešli do nejlepší padesátky skokanů.

Výsledky kvalifikace: 1. Sklett, 2. Hilde (oba NOR), 3. Hula (POL) 6. Janda, 23. Sedlák, 26. Hájek, 30. Hlava, 35. Matura, 37. Cikl (všichni CZE).

Podle aktuálních zpráv by měl být Roman Koudelka v pořádku, vyšetření neprokázala žádná další zranění kromě otřesu mozku, ale zůstává zatím na pozorování v liberecké nemocnici. jeho pád zřejmě způsobil špatně upnutý šroub vázání.

Fotogalerie z kvalifikace:

Čtvrteční kvalikace v Harrachově. Foto: Jiří Endler Víkendový program na harrachovských můstcích:

Pátek 9. 12.
16.00: zkušební kolo
17.00: první individuální závod

Sobota 10. 12.
15.00: zkušební kolo
16.00: týmový závod

Neděle 11. 12.
12.15: kvalifikace
13.45: druhý individuální závod

Kompletní přehled sportovních akcí o víkendu

Související články:

Skokanům se dařilo i v Norsku, další závody jsou v Harrachově

Roman Koudelka byl pátý při startu Světového poháru

Rozhovor s Koudelkou po loňském harrachovském závodě 2010

Více zpráv ze skoků na lyžích najdete v rubrice SPORT - Lyžování

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Noc v jabloneckém muzeu přináší bohatý program

V pátek 17. května se navečer otevřou brány muzeí a galerií v Liberci, Jablonci nad Nisou a Vratislavicích a otevřené zůstanou až do 23 hodin. Proběhne oblíbená Muzejní noc! Muzeum skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou připravilo odhalení výtvarného díla na fasádě Pelantova schodiště a další doprovodný program. Podrobná pozvánka

Hladina podzemních vod v okolí dolu Turów za poslední dva roky vzrostla

Česká geologická služba předložila výsledky měření hladin podzemních vod v okolí dolu Turów na českém území a v okolí podzemní těsnící stěny. Vyplývá z nich, že roste jejich hodnota podél těsnící stěny na polském území, v hlubších kolektorech mezi stěnou a státní hranicí Polské a České republiky a také mezi podzemní stěnou v samotném dole Turów. Oproti tomu od září 2020 až do dubna 2024 hladiny podzemních vod v hlubších kolektorech na českém území nadále klesaly a na konci dubna 2024 jsou na nejnižší úrovni. V okolí Uhelné od srpna 2023 hladiny podzemní vody převážně stagnují a od února 2024 nepatrně rostou. „Výsledky jsou nyní mírně pozitivní. Stoupání hladin vrtů za těsnící stěnou má setrvalou tendenci a propisuje se již do několika hlubinných vrtů na českém území," uvedl Václav Židek, radní pro resort životního prostředí a zemědělství. „Jsem rád, že se také připravuje nový hydrogeologický model, který pohyb podzemních vod podrobně zmapuje. Budeme tak mít kromě čísel z měření i konkrétnější přehled vývoje a chování podzemních vod."


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Jezdíme okolo - pozůstatky historického silničního značení na Lomnicku
Krkonošskému národnímu parku je 61 let, obhájil certifikát FSC
Přehled fotbalových výsledků a tabulek devátého jarního kola
Pohádkový les v Semilech bude letos O ohni a vodě
Kam za sportem a zábavou v Pojizeří od 17. do 19. května

Nejčtenější články

17.05.: Hořela elektroprodejna v Semilech
16.05.: Policie hledá svědky a druhého účastníka dopravní nehody v obci Všeň
17.05.: Kam za sportem a zábavou v Pojizeří od 17. do 19. května

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT