13.07.2015 21:22:30 | Autor: redakce | Rubrika: SPORT | Obce: Liberecký kraj

Posádka továrního týmu Škoda Motorsport Jan Kopecký - Pavel Dresler se Škodou Fabia R5 se stala vítězem 42. ročníku Rally Bohemia. Podařilo se jim tak na Rally Bohemia dovršit vítězný hattrick, protože zde zvítězili i v předchozích dvou letech.

Jan Kopecký a nová Škoda Fabia R5 tak zůstávají neporaženi i po čtvrtém podniku Mistrovství České republiky v rally. „Pocity ze zdejšího hattricku jsou skvělé, je to týmová práce, auto funguje bez problémů a je na něj spolehnutí. Takže poděkování patří celému našemu týmu, i divákům, bylo vás zde spoustu. Rychlostní zkoušky byly krásné, dneska už trochu rychlejší, ale myslím si, že to je trend, který bude zkrátka pořád pokračovat," uvedl po závodě vítězný Jan Kopecký.

Svou sérii druhých míst rozšířili na tři Václav Pech s Petrem Uhlem, kteří dokončili Rally Bohemia padesát sekund za posádkou továrního týmu Škoda Motorsport. „Po defektu Esapekki Lappiho jsme se dostali na druhé místo. Byl to z naší strany asi maximální výkon, kterého bylo možné dosáhnout. V minulých závodech jsme jeli s Honzou Kopeckým víceméně nastejno, tady nám po celou dobu trochu ujížděl," sdělil Václav Pech.

Senzací soutěže se stalo třetí místo Štěpána Vojtěcha - Michala Ernsta, které při svém návratu do vozu Peugeot 206 WRC po mnoha letech vybojovali na předposlední rychlostní zkoušce Vinec. Zde se jim podařilo překonat Pavla Valouška.

Rally Bohemia 2015 - RZ Šumburk, stanoviště Příchovice u kostela<br />Autor: David Bouchal Za smolaře soutěže lze označit Jana Dohnala, který musel před závěrečnou sekcí odstoupit z třetího místa kvůli technické závadě svého Fordu Focus RS WRC. Stíhací jízdu po sobotním defektu pneumatiky v neděli předváděl Esapekka Lappi se Škodou Fabia R5 týmu Škoda Motorsport, při které vyhrál nejvíce rychlostních zkoušek nedělní etapy. Jeho stíhací jízda se zastavila těšně pod stupni vítězů, na čtvrté příčce. Pátou příčku obsadil Pavel Valoušek se Škodou Fabia S2000.

Ve třídě 3 produkčních vozů zvítězili po nehodě Josefa Semeráda na předposlední rychlostní zkoušce Jan Votava - František Synáč. Kategorii 2WD vyhráli s velkým náskokem Egon Smékal - Monika Hýbnerová.

Historic rally vyhráli Italové

Italská posádka „Pedro" - Emanuele Baldaccini na Lancii Rally 037 se stali vítězi Rally Bohemia Historic. Vedení se ujali už po druhé rychlostní zkoušce, ovšem jejich největší pronásledovatelé se Mats Myrsell - Esko Junttila ze Švédska se jim po celou dobu drželi v patách. Třetí skončili Carlo Marenzana a Luca Beltrame z Itálie.

Situace se ještě zdramatizovala na předposlední rychlostní zkoušce Lobeč, kde se „Pedro" dvacet sekund zdržel a Mats Myrsell stáhl rozestup na pouhých sedmnáct sekund. Pak ovšem „Pedro" opět zvítězil na posledních dvou rychlostních zkouškách, takže v cíli činil jeho náskok dvacet pět sekund. Na třetím místě, které se jí dařilo držet od startu, dojela nikým neohrožována italská posádka Carlo Marenzana - Luca Beltrame.

Rally Bohemia 2015 - RZ Šumburk, stanoviště Příchovice u kostela<br />Autor: David Bouchal V rámci klasifikace FIA Mistrovství Evropy v rally historických automobilů dojeli čtvrtí Maďaři Ferenc Wirtmann - György Barna a pátí jsou Švédové Tony Jansson - Daniel Westlund, obě posádky na Fordech Escort RS. Jansson - Westlund však museli na posledních rychlostních zkouškách ještě rychle ujíždět italské Giuseppe Bosurgi - Stefano Cirillo na Lancii Rally 037, která za nimi zaostala pouze o devět sekund.

V kategorii 1 nejstarších vozidel zvítězili se svým Porsche 911 Antonio Parisi - Guiseppe - D‘Angelo před Sverre Norrgårdem - Reetou Hämäläinen, kteří se po celou soutěž potýkali s velkým množstvím technických problémů svého BMW 2002 ti. Třetí místo obsadili Pekka Anttalainen - Pirjo Rosbergová na Škodě Felicia Super 996.