FOTO: Zástupci Semil pátí na volejbalovém turnaji měst

10.11.2010 14:37:48 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Semily

FOTO: Zástupci Semil pátí na volejbalovém turnaji měst

Devátý ročník volejbalového turnaje měst, který v jablonecké sportovní hale v Jablonci pořádal Městský úřad Jablonec ve spolupráci se Sportem Jablonec, s.r.o, vyhráli zástupci Trutnova, kteří ani v jednom z šesti utkání neprohráli.

Druhý skočil tým pořadatele Města Jablonec, bronz získali zástupci Vrchlabí a hned za nimi skončili zástupci Semil.

Z výhry se nakonec radovali hráči z Trutnova, kteří projeli turnajem bez ztráty kytičky. Východočeši ztratili pouze dva sety, a to v bojích s Vrchlabím a s Jabloncem a po dvou letech opět usedli na trůn nejlepšího celku. Město Jablonec prohrálo pouze jednou - právě s Trutnovem s končilo druhé,  třetí příčku si zajistilo Vrchlabí lepším poměrem setů.

Celkově pátý skončil semilský celek, který hrál ve složení Vladimír Bělonohý, Jan Martinec, Helena Militká, Vladimíra Fleknová, David Farský, Jaromír Mejsnar, Ivan Matějček a Iveta Medková.

 „Turnaj jsme začali pořádat s otevřením naší krásné haly. Od té doby se zde vždy jednou za rok sejdeme a zahrajeme si," sdělil ředitel turnaje Libor Jakoubek ze stavebního úřadu v Jablonci nad Nisou. Na letošní 9. ročník přijelo do Jablonce sedm týmů. Dva celky zastupovaly Jablonec (město a Sport Jablonec s.r.o.), dalšími zástupci byli úředníci z Vrchlabí, Semil, Jičína, Trutnova a firmy Bak.

Takřka od ranního kuropění se na třech kurtech vedly líté boje, které skončily až úderem 15. hodiny. Tento zápasový maraton pořadatelé zvládli na výbornou a co víc, nedošlo ani k žádnému zranění. Zraněn tak byl pouze starosta Města Jablonce Petr Tulpa, ne však z volejbalu, ale z pondělního tenisu. "Byl jsem si zahrát a hnul jsem si se zády. Bolí to, takže jsem si volejbal nezahrál," litoval neúčasti na turnaji dlouholetý trenér volejbalové mládeže Tulpa.

Fotogalerii z turnaje najdete na spřátelném serveru Naše Jablonecko zde 

Krátké video z turnaje 


 

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Na životní prostředí a zemědělství vyčlenil kraj 8 milionů korun

Podpora ochrany přírody a krajiny, pomoc včelařům, ale také předcházení vzniku odpadů, využití bioodpadů a odděleného sběru kovových odpadů. To jsou tři dotační programy v oblasti životního prostředí a zemědělství, jejich prostřednictvím Liberecký kraj rozdělí 8 milionů korun. V rámci programu 8.2, který se zaměřuje na podporu ochrany přírody a krajiny, je navrženo podpořit všech 34 formálně správných žádostí o dotaci v celkové výši 2.811.112 korun; dvě žádosti byly pro formální nesoulad vyřazeny. Navrhuje se doplnit rezervu programu 8.2 do této výše o 288.312 korun z volných prostředků programu 8.6, zaměřeného na podporu retence vody v krajině a adaptace sídel na změnu klimatu.

Hladina podzemních vod v okolí dolu Turów za poslední dva roky vzrostla

Česká geologická služba předložila výsledky měření hladin podzemních vod v okolí dolu Turów na českém území a v okolí podzemní těsnící stěny. Vyplývá z nich, že roste jejich hodnota podél těsnící stěny na polském území, v hlubších kolektorech mezi stěnou a státní hranicí Polské a České republiky a také mezi podzemní stěnou v samotném dole Turów. Oproti tomu od září 2020 až do dubna 2024 hladiny podzemních vod v hlubších kolektorech na českém území nadále klesaly a na konci dubna 2024 jsou na nejnižší úrovni. V okolí Uhelné od srpna 2023 hladiny podzemní vody převážně stagnují a od února 2024 nepatrně rostou. „Výsledky jsou nyní mírně pozitivní. Stoupání hladin vrtů za těsnící stěnou má setrvalou tendenci a propisuje se již do několika hlubinných vrtů na českém území," uvedl Václav Židek, radní pro resort životního prostředí a zemědělství. „Jsem rád, že se také připravuje nový hydrogeologický model, který pohyb podzemních vod podrobně zmapuje. Budeme tak mít kromě čísel z měření i konkrétnější přehled vývoje a chování podzemních vod."


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Kultura v Železném Brodě v květnu
Odpolední zastavení s neziskovým sektorem v Turnově
Harrachové ve službách Habsburků: Po celé Evropě
Přehled fotbalových výsledků a tabulek devátého jarního kola
Den otevřených dveří hasičů v kraji přilákal 2500 fanoušků

Nejčtenější články

19.05.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek devátého jarního kola
18.05.: Pohádkový les v Semilech bude letos O ohni a vodě
19.05.: Krkonošskému národnímu parku je 61 let, obhájil certifikát FSC

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT