Futsalisté Jilemnice stále nebodovali, nedaří se jim v útoku ani obraně

21.12.2016 11:50:58 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Jilemnice

Začátek letošní sezony sálovým fotbalistům SK Sico Jilemnice vůbec nevyšel, když po osmi utkáních nemají ani bod. Na domácím turnaji v Jilemnici přitom vedli v poločase nad Zlínem, ale ten dokázal stav otočit ve svůj prospěch, Polička pak byla proti domácím jasně lepší.

„Nepamatuju, že bychom myli někdy po osmi kolech takto tristní bilanci. Nedaří se nám v koncovce, potom není pohoda a radost ze hry. Na posledním turnaji chyběl Srkal, příště by snad mohl nespolehlivou obranu vyztužit zkušený Vašek," řekl prezident SK Sico SC Jilemnice Milan Szabo.

SK Sico SC Jilemnice - SMR Plus Zlín 1:2 (1:0)

Domácí se ujali vedení v 8. minutě brankou Šnorberta a své vedení nad obhájcem titulu uhájili až do 28. minuty, kdy hosté vyrovnali a následně otočili stav utkání ve svůj prospěch. Domácí se snažili, ale i vyložené šance neproměnili nebo je vychytal brankář. Hosté tak své těsné vedení udrželi až do konce.

„Zahájili jsme utkání dobře, přehrávali silný Zlín, ale ve druhém poločase už to nebylo ono, což soupeři pomohlo utkání otočit," dodal za jilemnický tým Milan Szabo.

Branky: 8. Šnorbert - 28. Haloda, 30. Janík. Rozhodčí: Hamrník, Syrůček, ŽK: 1:1.

SK Sico SC Jilemnice - VPS Novabrik Polička 1:4 (0:1)

Od první minuty se hrál pohledný sálový fotbal s mnoha šancemi na obou stranách, hosté jednu svoji proměnili ve vedoucí branku. Domácí chtěli se stavem ve druhé části něco udělat, ale dařilo se jim mnohem méně a soupeř naopak skóre ještě navýšil dvěma góly. Jilemničtí hráči se snažili alespoň o vstřelení čestné branky, což se ale podařilo až ve 40. minutě Davidu Paulů.

Branky: 40. Paulů - 8. Navrátil, 26. Jílek, 28. Mužík, 40. Kovář. Rozhodčí: Syrůček, Hamrník, ŽK: 1:0. Sestava Jilemnice na turnaji: Šulc, Paulů, Šnorbert, Tomčík, Machát, Hampl, Brádle, Kraus, Porkert.

Další utkání 7. a 8. kola: Polička - Moravská Třebová 5:2, Zlín - Moravská Třebová 5:2, Chemcomex - Větřní 3:0, Sparta - Dobříč 4:1, Větřní - Dobříč 8:2, Chemcomex - Sparta 3:2.

Předchozí kola z pohledu Jilemnice:

Bombarďáci Větřní - SK Sico SC Jilemnice 2:0 (0:0)

Jilemnice byla zpočátku lepší a vypracovala si několik šancí a to i přes vyloučení nejlepšího hráče Srkala v 8. minutě, kdy za cenu modré karty musel hasit únik Caise. V druhém poločase byla k vidění nejprve druhá modrá karta v utkání pro Svobodu z Větřní a poté dvě branky jeho spoluhráčů Caise a Grznárika, kteří tak rozhodli o vítězství svého týmu.

Branky: 29. Cais, 39. Grznárik. Rozhodčí: Dlouhý, Daněk, ŽK: 2:0.

FK Adria Dobříč - SK Sico SC Jilemnice 4:3 (0:1)

V první půli byla o branku lepší Jilemnice, která šla do druhého poločasu s nejtěsnějším náskokem. Poté srovnal stav Dobříčský Kaválek, ale dobře hrající Jilemnice šla opět do vedení díky Tomčíkovi. Ve 36. minutě byla nařízena devítka proti brance Jilemnice za nastřádané chyby, ale Kaválek ji ale napálil vysoko nad branku. Jilemnickému Brádlemu se podařilo v 38. minutě opět překonat brankáře Obrciana a zvýšit vedení o dvě branky. Co se událo během poslední minuty, to se však málokdy vidí. Nejprve umístil Kaválek prudkou střelu "schovanou" za obráncem přesně k levé tyči jilemnické branky. Zanedlouho po špatném rozehrání jilemnického brankáře přidal tentýž hráč vyrovnávací gól. Pár vteřin před koncem zbytečně fauloval Kraus skluzem na útočné polovině soupeřova brankáře, a dal tak možnost Kaválkovi napravit první neproměněnou devítku. Ten darovanou šancí nepohrdl, propálil jilemnického brankáře a doslova jim vyfoukl těsně před nosem první body.

Branky: 25., 40., 40. a 40. Kaválek - 9. Paulů, 30. Tomčík, 38. Brádle. Rozhodčí: Vitásek, Dlouhý, ŽK: 1:0. Sestava Jilemnice na turnaji: Puš, Paulů, Šnorbert, Tomčík, Liška, Machát, Brádle, Kocourek, Kraus, Šulc.

Sezona pokračuje dál, osmičku pro play off mají letos hráči jistou, tak je potřeba se na ni připravit lepší hrou. Nejbližší turnaje se bude hrát 7. ledna v Radotíně, kde se Jilemnice utká se dvěma pražskými týmy Chemcomexem a Spartou.