Gladiator Race se vrací do Harrachova

17.07.2023 23:47:44 | Autor: Hanka Veselá | Rubrika: SPORT | Obce: Harrachov

Gladiator Race se vrací do Harrachova

Největší závod svého druhu v Evropě, to je výzva pro společný projekt dvou nejsilnějších překážkových sérií, českého Gladiator Race a polského Runmageddonu. Oba organizátorské týmy jsou známé svými zážitkovými a adrenalinem nabitými překážkami, které testují fyzickou kondici a vytrvalost všech účastníků. Závody proběhnou v Harrachově o víkendu 22. a 23. července.

Na programu budou stejně jako v roce 2021 všechny varianty tras. Od nejtěžší verze Ultra (42 km/140+ překážek), přes Hardcore (21+ km/70+ překážek) až po Original (6+ km/30+ překážek), určené pro méně zkušené běžce a nováčky. Nově se součástí víkendového závodního programu stanou závody Games (krátký, rychlý sprint na 200 metrů) a Trail (běžecký, trailový závod na 12 a 21 km). Samozřejmostí jsou plánované závody všech dětských kategorií.

Tři otázky pro Romana Šinkovského - Gladiator Race:

Proč se vracíte do Harrachova?

Harrachov je ideální místo pro sportovní aktivity, protože kloubí krásnou přírodu se zajímavým terénem. Trasa je naplánována tak, že využíváme běžkařkách tras uprostřed hlubokých lesů, brodíme se Mumlavou, vybíháme sjezdovky na Čertově hoře a zároveň jsou tam posazeny i ty legendární můstky. Takže Harrachov s sebou nese tu historii, která je světová, to je určitě zajímavé. S městem je od začátku výborná spolupráce, protože jsou nastavení na bohatý program během léta a to co mají před svými dveřmi se snaží nabídnout veřejnosti. Navíc vnímám, že každá taková akce jako je naše může naopak přinést pozornost k Harrachovu a třeba i k obnově skokanských můstků

Na co se vy osobně těšíte na letošním závodě?

Osobně se moc těším na spolupráci s polskou stranou se sérií Runmageddon. Dělají to velmi dobře, sám jsem to běžel, mají velkou pozornost médií a vždy to přináší něco nového co třeba česká veřejnost neumí. Pro české pořadatele je to možnost jak se něco naučit a jak pracovat na světové události. Takových spoluprací v našem sportu moc není a v letošním roce se bude jednat o největší akci svého druhu.

Jaká je ta letošní trasa v Harrachově?

Začínáme hned výběhem doskočiště K120, na to se moc těším. Teď jsem byl na závodě v Planici, kde to bylo podobné, startovalo se do Mamutího můstku a bylo to velmi zajímavé. Máme trasu v Harrachově určitě udělanou tak, aby to bylo divácky zajímavé, aby se závodníci několikrát objevili v centru závodu pod¨mamutím můstkem, což samozřejmě dává tomu závodu ten správný náboj.

Kam za sportem a zábavou v Pojizeří od 21. do 23. července

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

V Harrachově startuje letní sezona
Gladiator Race navštíví vertikální svět

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Pramen Boží voda i pramen pod Valdštejnem jsou aktuálně pitné

Odbor životního prostředí města Turnov informuje, že pramen pod Valdštejnem i Boží voda jsou pitné. Výsledky rozboru pramene pod Valdštejnem i pramene Boží voda ze 12. února 2024 vyhovují hygienickým limitům požadovaným vyhláškou Ministerstva zdravotnictví ČR č. 252/2004 Sb., v platném znění. Voda je pitná.

Oceňovaná kapela VANUA2 zahraje v jabloneckém Klubu Na Rampě

Česká pop rocková kapela Vanua2 vystoupí v sobotu 2. března v jabloneckém Klubu Na Rampě. Formace vznikla před šesti lety na základech kapely Blue Effect Radima Hladíka, kde více než deset let společně působili baskytarista Vojtěch Říha (Blue Effect) a bubeník Vašek Zima (Blue Effect, Walk Choc Ice, -123 minut), kteří se po odchodu Radima Hladíka do muzikantského nebe spojili se zpěvákem Yannickem Tevim, pocházejícím z tichomořského souostroví Vanuatu. S kapelou aktuálně působí ještě kytarista Honza Samek. Podrobnosti na Našem Jablonecku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

V posledním domácím utkání Dalmach jen remizoval s Mělníkem B
Vzpomínky pamětníků ze Semilska ožijí díky žákovským reportážím
Projekt Hlava v pohodě se loučí, výstupy zůstávají zdarma k dispozici
Krkonoše nejsou skanzen. Rozvoj ale nesmí ohrozit vzácné horské louky
Hned dva přechody v Semilech budou bezpečnější

Nejčtenější články

28.02.: Třiceti ředitelům končí funkční období. Kraj proto vyhlašuje konkurzy
29.02.: Hned dva přechody v Semilech budou bezpečnější
28.02.: Naučná stezka provede horním tokem Černé Nisy

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT