Harrachov je připraven na podzimní prázdniny

23.10.2025 21:55:13 | Autor: Hanka Veselá, pjs | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Harrachov

Harrachov je připraven na podzimní prázdniny

Harrachov připravil na podzimní prázdniny halloweenskou party, divadelní představení s návštěvou Jů a Hele, strašidelnou stezku, dlabání dýní i strašidelný kvíz. Samozřejmostí je denní provoz lanovky na Čertovu horu. Ubytovací zařízení jsou v tuto chvíli plná na 80%.

Hotely hlásí velkou obsazenost. „My máme na podzimní prázdniny plno již od konce září. Na rozdíl od letních prázdnin si ty podzimní lidé objednávají s předstihem," řekl Jan Vorlíček z hotelu Skicentrum.

Ostatní ubytovací zařízení mají před začátkem podzimních prázdnin až 80% obsazenost, kterou počítají ještě navýšit se začátkem prázdnin v závislosti na počasí a objednávkách na poslední chvíli. „Tradičně tvoří největší skupinu návštěvníků Češi, v menší míře pak Poláci a Němci," doplnila Martina Šmídová z harrachovského infocentra.

V období podzimních prázdnin přijedou do Harrachova děti pozdravit Jů a Hele. Bude to součástí
divadelního představení Na kouzelném paloučku v harrachovském kině. Vstupenky jsou v předprodeji v TIC Harrachov.

Do období podzimních prázdnin spadají také oslavy halloweenu 31. října od 17 hodin u harrachovského kina. Součástí je strašidelná stezka, dlabání dýní nebo strašidelný kvíz pro malé i velké.

Lanovka na Čertovu horu je v denním provozu. Jezdí každou půlhodinu od 9 do 17 hodin. V provozu je také dětský park u dolní stanice lanovky. Skiareál poskytuje po celý rok balíček jízdného pro rodiny s dětmi do 17 let. Běžná jízdenka stojí 240 Kč, dětská 140 Kč, rodinná pak vyjde na 710 Kč.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Jaké stavby zvládl Harrachov v roce 2025
Letní turistická sezona v Harrachově je úspěšná
Harrachov o víkendu ovládnou horská kola
VIDEO: V Harrachově zahájili rekonstrukci skokanského můstku
Rekonstrukce harrachovského můstku K 120 začne 20. července
Harrachov vyhlásil Sportovce roku 2025
Harrachov má pro rok 2025 vyrovnaný rozpočet
Krakonoš v Harrachově tradičně přivítá jaro

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Kácení i sázení lip se chystá v turnovské ulici Žižkova

Kácení a následná výsadba nových stromů, se kterými se počítá v týdnu od 1. prosince 2025, se dotkne ulice Žižkova v úseku od křižovatky se Zborovskou ulicí k ulici Alej legií. Dojde ke kácení osmi kusů lip srdčitých, ve stejném týdnu proběhne dosadba nových stromů. Jedná se o jeden strom u budovy OAHŠ u křižovatky se Zborovskou ulicí, jeden strom u vchodu do obchodu ZŠ Žižkova a šest stromů u bytových domů na konci ulice Žižkova. Kácení je plánováno za provozu se začátkem v pondělí 1. prosince (pokud klimatické podmínky dovolí). Při kácení jednotlivých stromů vždy dojde ke krátkodobé uzavírce komunikace za asistence poučených osob, které přechodně zastaví dopravu. Strom bude rychle odklizen a provoz znovu uvolněn. Kácení bude provedeno vždy v čase, kdy tudy neprojíždí autobus na pravidelné lince.

Liberec hostil světové odborníky na nanotechnologie

Nanotechnologie se stěhují z laboratoří do každodenní reality, z Libereckého kraje mohou udělat lídra v udržitelných technologiích. Shodli se na tom účastníci mezinárodní konference NanoCzech 2025, kterou v Liberci uspořádala Agentura regionálního rozvoje společně s Libereckým krajem. Konference se zaměřila především na technologie, které čistí vodu, vzduch a půdu. Potvrdila kvalitu místních výzkumných týmů, výsledků jejich práce i mezinárodních projektů, do kterých jsou zapojeni. Dorazilo zhruba 150 vědců, výzkumných pracovníků, zástupců firem a diplomatických misí z více než dvaceti zemí světa. Jejich účast ukázala, že liberecký region má ve výzkumu a vývoji nanotechnologií své pevné místo na mapě světa.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Po výhrách v Hronově volejbalisté Malé Skály v čele tabulky!
Liberecký kraj opět vydal ročenku, která hodnotí končící rok 2025
Hejtman Martin Půta zavítá do Mříčné
Prosincové akce Gymnázia Ivana Olbrachta
Lidové sady slavnostně otevřou s kulturním programem 28. prosince

Nejčtenější články

03.12.: Silnice I/14 mezi Rokytnicí a Jablonečkem po první fázi rekonstrukce
03.12.: Obrazem: Rozsvícení vánočního stromu v Semilech 2025
02.12.: Fúze liberecké a českolipské nemocnice nabyla konkrétní podoby

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT