Hasiči v Libereckém kraji během října zasahovali u 520 událostí
11.11.2020 17:07:19 | Autor: Lucie Hložková | Rubrika: KRIMI | Obce: Liberecký kraj,Pojizeří
V průběhu měsíce října zaznamenalo Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje celkem 520 událostí. Nejvíce hasiče zaměstnaly technické pomoci, kterých bylo celkem 253. Druhým nejvyšším typem událostí byly s počtem 87 dopravní nehody.
Ostatní mimořádné události, mezi které patří např. výjezd Mobilního odběrového týmu HZS Libereckého kraje nebo plané poplachy, evidují hasiči s celkovým počtem 75 událostí.
| technická pomoc | 253 |
|---|---|
| požáry | 55 |
| dopravní nehody | 87 |
| únik ropných produktů a nebezpečných chem. látek | 50 |
| ostatní mimořádné události | 75 |
| CELKEM: | 520 |
Během října byli hasiči na území Libereckého kraje vysláni celkem k 55 požárům. Největší požár uplynulého měsíce, který hasiče zaměstnal na několik dní, byl požár průmyslového objektu v Roztokách u Jilemnice (dne 28. 10. 2020), vzhledem k rozsahu události byl vyhlášen zvláštní stupeň požární poplachu - informovali jsme zde
Šest jednotek požární ochrany zasahovalo také u požáru rekreačního objektu v Tanvaldu (dne 24. 10. 2020), informovali jsme zde
Významnou částí požárů, které si vyžádaly zásah hasičů, byly požáry dopravních prostředků, například v sobotu 24. 10. 2020 v Kněžicích na Českolipsku, kde po závadě na elektroinstalaci plameny zachvátily motorovou část osobního automobilu. Škoda na vozidle byla v tomto případě stanovena na 60 000 Kč.
Během říjnových požárů hasiči evakuovali z objektů celkem 48 osob a 18 jich pomocí výškové techniky nebo vyváděcích masek zachránili. Zraněno při nich bylo 8 osob. Škoda způsobená říjnovými požáry byla stanovena na 3 568 000 Kč. Hasiči pak svými zásahy uchránili majetek v hodnotě 32 287 000 Kč.
| evakuovaných osob | 48 |
|---|---|
| zachráněných osob | 18 |
| škoda v souvislosti s požáry | 3 568 000 Kč |
| uchráněné hodnoty při požárech | 32 287 000 Kč |
Mimo událostí spojených s každodenní zásahovou činností řešili hasiči v Libereckém kraji také činnosti spojené s koronavirem. Ke konci října (dne 22. 10. 2020) začal fungovat Odběrový tým HZS Libereckého kraje, který během prvních dnů své činnosti provedl 545 odběrů biologických vzorků, informovali jsme zde
Související články
Mobilní tým HZS Libereckého kraje provedl za 10 dní již 545 odběrů
Kamion v Liberci prorazil svodidla a zabrzdil až před plynovou stanicí
V Roztokách u Jilemnice hoří průmyslová hala
HZS Libereckého kraje se připojil k 16 mobilním odběrovým týmům HZS
Topná sezona začala, pozor na požár komínů
Na silnicích v kraji letos zemřelo už 12 lidí, 58 utrpělo těžká zranění
Krajští hasiči absolvovali kurz pro uchazeče o specializaci hasič-lezec
Hasiči zasahovali u požáru kůlny se dřevem v Košťálově
Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
Události dle data
Stalo se | Připravuje se
Krátké zprávy z regionu Semilska
Přihlášky na střední školy: Klíčové jsou priority, ne rychlost
Období podávání přihlášek na střední školy se blíží. Od 1. do 20. února 2026 budou moci žáci 9. tříd podávat přihlášky ke studiu a pro mnoho rodin to znamená zvýšenou nejistotu a tlak na rozhodování. Kraj proto shrnuje základní informace k přijímacímu řízení a zároveň chce uklidnit rodiče i žáky, že není potřeba spěchat ani zbytečně taktizovat. Přihlášky není nutné podávat hned první den. Pořadí odeslání přihlášek nemá vliv na přijetí, rozhodující jsou správně zvolené priority škol. Každý uchazeč může podat až tři přihlášky na střední školy a dvě na střední školy s talentovou zkouškou. U každé z nich je pak nezbytné stanovit pořadí (tzv. prioritu) podle toho, kam chce skutečně nastoupit. Toto pořadí je po podání přihlášek neměnné a má přímý vliv na výsledek přijímacího řízení. Systém přijímacího řízení je nastaven tak, aby co nejvíce respektoval skutečné preference žáků. Doporučujeme tedy řadit školy podle opravdového zájmu, nikoli podle obav, zda má žák „dostatečnou šanci". Taktizování s pořadím přihlášek se může naopak obrátit proti původnímu záměru.
Místní poplatek z pobytu v Turnově 2026
Městský úřad Turnov, odbor finanční informuje o výši a splatnosti místního poplatku z pobytu pro rok 2026. Od roku 2025 platí Obecně závazná vyhláška č. 7/2023 o místním poplatku z pobytu. Ubytovatel vybírá za osobu a noc 30 Kč za úplatný pobyt trvající nejvýše 60 po sobě jdoucích dnů u jednoho poskytovatele pobytu bez ohledu na to, kde je poskytnut nebo jaký má účel. Tedy vedle hotelů, motelů a penzionů se jedná také o soukromé domy, byty, ateliéry, karavany, stany apod. Ubytovatelé vybraný poplatek odvádí pololetně v hotovosti nebo na účet města, a to vždy do 15 dnů po skončení příslušného pololetí.
Nejnovější články
Festival Žlutomodrý kocour slaví 30 let!
Kafe u Osmanyho zajíždí i do Semil
V Jilemnici několika akcemi připomenou Jaroslava Havlíčka
Zásada se promění 7. a 8. února v centrum mushingu
Odešel Tomáš Rothröckl
Nejčtenější články
01.02.: Mimořádné změny jízdních řádů od 1. února na Turnovsku a Semilsku
02.02.: Odešel Tomáš Rothröckl
02.02.: Zásada se promění 7. a 8. února v centrum mushingu
Infomail
https://www.instagram.com/nasepojizeri
Odkazy
© 2010 Naše Jablonecko, s.r.o. | redakce@nasepojizeri.cz | xweb by VisionWorks | RSS
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování veškerého obsahu (články, fotografie) je bez souhlasu vydavatele zakázáno.