Házenkářky statečně vzdorovaly Střešovicím

11.11.2010 10:56:40 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

Házenkářky statečně vzdorovaly Střešovicím

K poslednímu utkání podzimní sezóny nastupovalo házenkářské družstvo žen na domácí palubovce ve sportovní hale v Turnově proti hráčkám Tatranu Střešovice.

Podle výsledků z předešlých let a současného výkonu pražského celku se vědělo, že zápas nebude jednoduchý, ze šesti odehraných utkání v této sezóně získaly střešovické ženy plný počet 12 bodů.

TJ Turnov - Tatran Střešovice 17:20 (7:9)

Nástup do utkání měly turnovské házenkářky výborný a v 8. minutě svítil na ukazateli stav 4:1. Bohužel, vedení si domácí celek udržel jen do 16. minuty. V minutě 18. bylo srovnáno na 6:6, a pak šly do vedení házenkářky ze Střešovic, které se díky své výškové převaze   prosazovaly  hlavně  při  střelbě  z  výskoku.  Turnovačky  se  snažily  bojovat,  ale z přemíry snahy pramenily chyby a těch zkušené hráčky Střešovic dokázaly využít. Ve druhém  poločase si hostující celek udržoval dvou až čtyřbrankové vedení, a tak si z Turnova do Prahy odvezl další dva body.

 „Výborně v tomto zápase zahrála Claudia Davidová a Petra Bártová. Velmi dobrý výkon odvedly i Nikol Tomášová a Lucie Ševrová, které se střídaly na postu pivota a dokázaly ubránit hráčky s velkou fyzickou převahou. Pochvalu za výkon proti zkušenějším a rychlým soupeřkám zaslouží celé družstvo,“ byla spokojena s výkonem svých svěřenkyň trenérka Dagmar Aissi. Všechny turnovské házenkářky děkují fanouškům za povzbuzování a podporu v domácím prostředí turnovské sportovní haly.

Sestava Turnova (branky): Horáčková V., Kučerová B. - Davidová C. (5/1), Kohoutová R. (3), Koubková A. (3/1), Bártová P. (2), Ševrová L. (2/2), Gahlerová Š. (1), Tichá I. (1), Poláková M., Šafářová A., Ševrová V., Tomášová N., Vališová A.

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Na životní prostředí a zemědělství vyčlenil kraj 8 milionů korun

Podpora ochrany přírody a krajiny, pomoc včelařům, ale také předcházení vzniku odpadů, využití bioodpadů a odděleného sběru kovových odpadů. To jsou tři dotační programy v oblasti životního prostředí a zemědělství, jejich prostřednictvím Liberecký kraj rozdělí 8 milionů korun. V rámci programu 8.2, který se zaměřuje na podporu ochrany přírody a krajiny, je navrženo podpořit všech 34 formálně správných žádostí o dotaci v celkové výši 2.811.112 korun; dvě žádosti byly pro formální nesoulad vyřazeny. Navrhuje se doplnit rezervu programu 8.2 do této výše o 288.312 korun z volných prostředků programu 8.6, zaměřeného na podporu retence vody v krajině a adaptace sídel na změnu klimatu.

Hladina podzemních vod v okolí dolu Turów za poslední dva roky vzrostla

Česká geologická služba předložila výsledky měření hladin podzemních vod v okolí dolu Turów na českém území a v okolí podzemní těsnící stěny. Vyplývá z nich, že roste jejich hodnota podél těsnící stěny na polském území, v hlubších kolektorech mezi stěnou a státní hranicí Polské a České republiky a také mezi podzemní stěnou v samotném dole Turów. Oproti tomu od září 2020 až do dubna 2024 hladiny podzemních vod v hlubších kolektorech na českém území nadále klesaly a na konci dubna 2024 jsou na nejnižší úrovni. V okolí Uhelné od srpna 2023 hladiny podzemní vody převážně stagnují a od února 2024 nepatrně rostou. „Výsledky jsou nyní mírně pozitivní. Stoupání hladin vrtů za těsnící stěnou má setrvalou tendenci a propisuje se již do několika hlubinných vrtů na českém území," uvedl Václav Židek, radní pro resort životního prostředí a zemědělství. „Jsem rád, že se také připravuje nový hydrogeologický model, který pohyb podzemních vod podrobně zmapuje. Budeme tak mít kromě čísel z měření i konkrétnější přehled vývoje a chování podzemních vod."


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Kultura v Železném Brodě v květnu
Odpolední zastavení s neziskovým sektorem v Turnově
Harrachové ve službách Habsburků: Po celé Evropě
Přehled fotbalových výsledků a tabulek devátého jarního kola
Den otevřených dveří hasičů v kraji přilákal 2500 fanoušků

Nejčtenější články

19.05.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek devátého jarního kola
18.05.: Pohádkový les v Semilech bude letos O ohni a vodě
19.05.: Krkonošskému národnímu parku je 61 let, obhájil certifikát FSC

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT