Házenkářky statečně vzdorovaly Střešovicím

11.11.2010 10:56:40 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

K poslednímu utkání podzimní sezóny nastupovalo házenkářské družstvo žen na domácí palubovce ve sportovní hale v Turnově proti hráčkám Tatranu Střešovice.

Podle výsledků z předešlých let a současného výkonu pražského celku se vědělo, že zápas nebude jednoduchý, ze šesti odehraných utkání v této sezóně získaly střešovické ženy plný počet 12 bodů.

TJ Turnov - Tatran Střešovice 17:20 (7:9)

Nástup do utkání měly turnovské házenkářky výborný a v 8. minutě svítil na ukazateli stav 4:1. Bohužel, vedení si domácí celek udržel jen do 16. minuty. V minutě 18. bylo srovnáno na 6:6, a pak šly do vedení házenkářky ze Střešovic, které se díky své výškové převaze   prosazovaly  hlavně  při  střelbě  z  výskoku.  Turnovačky  se  snažily  bojovat,  ale z přemíry snahy pramenily chyby a těch zkušené hráčky Střešovic dokázaly využít. Ve druhém  poločase si hostující celek udržoval dvou až čtyřbrankové vedení, a tak si z Turnova do Prahy odvezl další dva body.

„Výborně v tomto zápase zahrála Claudia Davidová a Petra Bártová. Velmi dobrý výkon odvedly i Nikol Tomášová a Lucie Ševrová, které se střídaly na postu pivota a dokázaly ubránit hráčky s velkou fyzickou převahou. Pochvalu za výkon proti zkušenějším a rychlým soupeřkám zaslouží celé družstvo,“ byla spokojena s výkonem svých svěřenkyň trenérka Dagmar Aissi. Všechny turnovské házenkářky děkují fanouškům za povzbuzování a podporu v domácím prostředí turnovské sportovní haly.

Sestava Turnova (branky): Horáčková V., Kučerová B. - Davidová C. (5/1), Kohoutová R. (3), Koubková A. (3/1), Bártová P. (2), Ševrová L. (2/2), Gahlerová Š. (1), Tichá I. (1), Poláková M., Šafářová A., Ševrová V., Tomášová N., Vališová A.