Hejtman navštívil Vratislavice nad Nisou

22.09.2018 09:07:27 | Autor: Filip Trdla, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Liberecký kraj

Hejtman navštívil Vratislavice nad Nisou

Hejtman Martin Půta ve středu 19. září zavítal v rámce tradičního Dne s hejtmanem do Vratislavic nad Nisou. Po úvodním setkání se starostou Lukášem Pohankou navštívil místní základní a mateřskou školu, prohlédl si rodný dům Ferdinanda Porsche, zázemí vratislavické kyselky, domova důchodců, zauhlovací a vodárenské věže či vratislavického kostela. Na závěr podiskutoval s občany v kulturním centru.

V budově radnice přivítal hejtmana starosta Městského obvodu Liberec - Vratislavice nad Nisou Lukáš Pohanka, který provedl Martina Půtu programem celého dne. „V rámci hejtmanského dne jsem ještě Vratislavice nenavštívil. Musím ocenit zásluhy pana starosty. Je za ním vidět velký kus práce," uvedl hejtman Martin Půta.

V dopoledních hodinách společně navštívili místní základní a mateřskou školu, kde budou moci děti trávit volný čas ve zcela originálním prostředí. „Velice mě projekt architekta Stolína zaujal. Jsem zvědavý na to, jak rodiče a děti tento originální koncept stavby přijmou. Třeba právě ve Vratislavicích začíná nový trend ve výstavbě budov školek," dodal hejtman Martin Půta.

Po obědě v Zámecké konírně hejtman zavítal do rodného domu Ferdinanda Porsche, kde se mohl na vlastní oči přesvědčit, jakým způsobem vystavovatelé zpestřují návštěvníkům pomocí moderních technologií návštěvu muzea. K dispozici mají moderní tablety, které pomocí čtečky „naskenují" příslušný znak u vystavovaného exponátu a umožní přečíst si doplňující informace a zajímavosti.

Další zastávkou byla prohlídka zázemí bývalé Vratislavické kyselky, kde má své prostory firma Kittl a kde se již chystá rekonstrukce areálu. Poté si Martin Půta a Lukáš Pohanka prohlédli interiér domova důchodců Marta a zauhlovací a vodárenskou věž Vratislavice. Zde proběhla diskuze, jakým způsobem pomoci této významné technické památce. Po prohlídce Kostela Nejsvětější trojice se konala již tradiční beseda s občany Vratislavic a okolí.

„Vratislavice mají dnes zhruba 8,5 tisíce obyvatel. Jsou součástí Liberce, ale kdyby byly samostatné, jednalo by se o šestou největší obec v kraji. Z tohoto ohledu byla návštěva velice zajímavá. Viděl jsem úspěšné projekty ve školství a při závěrečné diskuzi jsme společně debatovali nad dalšími návrhy pro zlepšení," uzavřel hejtman Půta.

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 3 fotek)

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Hejtman v Semilech diskutoval o průtahu městem a dalších projektech
Krajský hejtman Martin Půta navštívil Lomnici nad Popelkou
Hejtman Libereckého kraje přijel do Rokytnice nad Jizerou

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Šaldovo a Naivní divadlo podpoří kraj sedmi miliony korun

Poskytnutí neinvestičních a investičních dotací z rozpočtu Libereckého kraje Naivnímu divadlu Liberec a Divadlu F. X. Šaldy Liberec schválili na svém zasedání krajští radní. V souladu s memorandem uzavřeným mezi Libereckým krajem a statutárním městem Liberec je vyčleněno v rozpočtu odboru kultury, památkové péče a cestovního ruchu 5 milionů korun na investiční dotace a 2 miliony korun na podporu těchto divadel. „Dva miliony korun rozdělí kraj coby provozní příspěvek mezi obě scény. Částkou 1 470 000 korun podpoří činnost Divadla F. X. Šaldy a 530 000 korunami Naivní divadlo," uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně hejtmana pro resort kultury, památkové péče a cestovního ruchu.

Jablonec se připravuje na nákup elektřiny a plynu na burze

Jablonec nad Nisou začne nakupovat elektrickou energii a zemní plyn na příští rok na Českomoravské komoditní burze Kladno (ČMKBK), a to formou centralizovaného zadávání. Nakupovat energetické komodity může město pro sebe i pro zřizované organizace i po částech. Více podrobností na Našem Jablonecku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Krajský přebor hrála čtyři mužstva z Pojizeří, Turnov míří zpět do divize
Podpořte restaurování kazatelny v Bozkově v památkářské soutěži
Fotoohlédnutí za oslavou 120 let fotbalu v Turnově
Krajským uprchlickým centrem prochází méně lidí. Nebude zde již lékař
Krajská knihovna chystá prázdninovou šifrovací hru pro čtenáře

Nejčtenější články

28.06.: Hasiči zasahují v Horkách u požáru sila s dřevěnými pilinami
28.06.: Anonym hrozil bombou v průmyslové zóně v Turnově, evakuovali 70 lidí
27.06.: Fotbalisté FK Přepeře zažili nejúspěšnější sezonu ve své historii

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Informace z oblasti tvorby, údržby a podpory webových stránek.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT