Hejtman předal Záslužné medaile Integrovaného záchranného systému

14.11.2021 17:44:26 | Autor: Petra Knížková a Jakub Sucharda | Rubrika: KRIMI | Obce: Liberecký kraj,Pojizeří

Hejtman předal Záslužné medaile Integrovaného záchranného systému

Ve čtvrtek 11. listopadu 2021 u příležitosti Dne válečných veteránů při slavnostním nástupu 31. pluku radiační, chemické a biologické ochrany v areálu dolních kasáren Liberec udělil hejtman Libereckého kraje Martin Půta Záslužné medaile Integrovaného záchranného systému. Mezi řadou oceněných bylo rovněž pět příslušníků Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje.

Záslužnou medaili Integrovaného záchranného systému uděluje hejtman jako ocenění za významnou spolupráci při přípravě na mimořádné události, za záchranné a likvidační práce, za realizaci činností souvisejících s ochranou obyvatelstva, za významnou práci při zajišťování a zlepšování podmínek Integrovaného záchranného systému a krizové připravenosti, za dlouhodobé a vynikající působení v těchto oblastech, při příležitostech pracovních nebo životních jubileí, za mimořádně záslužný nebo hrdinský čin, za záchranu života nebo velkých materiálních kulturních a jiných hodnot. Medaile se uděluje ve dvou stupních zlatá I. stupeň a stříbrná II. stupeň.

Předávání Záslužných medailí Integrovaného záchranného systémuMedaili I. stupně obdrželi:

Náměstek ředitele Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje pro úsek ekonomiky plk. Ing. Zdeněk Borovička, který se během svého působení u sboru od roku 2005 podílí z ekonomického pohledu na zabezpečení všech významných akcí. Jednalo se například o výstavbu nové stanice v Doksech. Dále přispěl svým jednáním k získání pozemků pro výstavbu budoucích stanic HZS Libereckého kraje. Mimo jiné se významnou částí spolupodílel na přípravě a zabezpečení Mistrovství České republiky v požárním sportu v Liberci v roce 2018.

Náměstek ředitele Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje pro úsek prevence a civilní nouzové připravenosti plk. Ing. Jan Málek nastoupil ke sboru v roce 2002 na úsek stavební prevence, postupně pak zastával funkci velitele stanice v Jablonci nad Nisou a ředitele územního odboru Česká Lípa až po současnou pozici náměstka. Během svého působení se významně podílel na mimořádných událostech jako například při rozsáhlé evakuaci při nálezu nevybuchlé munice v Liberci v roce 2018. Od května 2020 do ledna 2021 byl rovněž pověřen plněním úkolů ředitele Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje, a to v době mimořádných opatření a nouzových stavů v souvislosti s koronavirem.

Náměstek ředitele Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje pro úsek integrovaného záchranného systému a operačního řízení plk. Ing. Josef Málek významně přispěl k prohlubování spolupráce mezi profesionálními a dobrovolnými hasiči v Libereckém kraji. Ze své pozice se podílel na zvládání nejsložitějších událostí a velel u nejnáročnějších zásahů v Libereckém kraji, rovněž spolupracoval na řadě evropských projektů a projektů přeshraniční spolupráce. Zasloužil se též o současnou podobu fondu Libereckého kraje pro dotace jednotek sborů dobrovolných hasičů.

Medaili II. stupně obdrželi:

Koordinátor-metodik pracoviště prevence, ochrany obyvatelstva a krizového řízení Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje kpt. Ing. Miloslav Miksánek. Aktivní člen Sboru dobrovolných hasičů obce Loukov téměř 40 let. V roce 2005 byl zvolen starostou Okresního sdružení hasičů ČMS Semily a do současnosti působí jako náměstek starostky sdružení. Pod jeho vedením pracovala řada sborů v okrese s téměř 8 tisícovou členskou základnou. Organizuje vzdělávání dobrovolných hasičů, spolupodílí se na výchově hasičských dětí a mládeže. Nelze opomenout ani péči o zasloužilé hasiče a bývalé funkcionáře.

Garant a analytik Statistického sledování událostí nprap. František Přichystal je u hasičského záchranného sboru Libereckého kraje více jak 15 let. Jeho služební kariéra je po celou tuto dobu úzce spjata s činností operačních středisek. Ze strany Krajského operačního a informačního střediska Libereckého kraje se podílel na zvládnutí řady závažných mimořádných událostí jako například bleskových povodní v Libereckém kraji v roce 2010 a 2013 ve Středočeském kraji, orkánu Herwart či tornádu v Jihomoravském kraji. V současnosti se podílí na modernizaci Informačního systému operačního řízení nejen na území našeho kraje.

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 2 fotek)

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Vybraní krajští hasiči obdrželi medaile Za věrnost
Na zámku Zbiroh předávali hasiči medaile a plakety
Hrdina Ivo Raisr převzal od hejtmana Záslužnou medaili I. stupně
Záchrana ze stěny Matterhornu oceněna Zlatým záchranářským křížem

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Sběrný dvůr Vesecko bude z technických důvodů uzavřen!

Turnovské odpadové služby, s. r.o. informují, že od středy 24. listopadu 2021 do středy 8. prosince 2021 bude zcela uzavřen Sběrný dvůr Vesecko. „Důvodem uzavření sběrného dvora je instalace nové mostní váhy. Váhu je nutné vyměnit za novou, budou se odbourávat betonové nájezdy a betonovat nové, které musí vytvrdnout. Omlouváme se za způsobené komplice a děkujeme za pochopení," uvedl jednatel TOS Turnov Libor Preisler.

Komise vybrala firmu, která postaví nový domov pro postižené v Nové Vsi

Radní Libereckého kraje schválili výběr firmy, která postaví nové domácnosti pro osoby se zdravotním postižením v Nové Vsi u Chrastavy. Jejich provozovatelem je krajská příspěvková organizace APOSS Liberec. Ze sedmi nabídek přihlášených do veřejné zakázky byla hodnotící komisí vybrána nabídka společnosti CL-EVANS Česká Lípa, která byla ekonomicky nejvýhodnější. „Základním hodnotícím kritériem pro zadání veřejné zakázky byla ekonomická výhodnost nabídek, tedy nejnižší nabídková cena. Tu nabídla společnost CL-EVANS," potvrdil Zbyněk Miklík, náměstek hejtmana pro resort ekonomiky, majetku, investic, veřejných zakázek a informatiky.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Kvůli počasí uzavírají pro kamiony silnici z Tanvaldu do Harrachova
Marschnerova louka je domovem pro vachtu i cvrčilku
Obrazem: Předvánoční Vrchlabí 2021
Turnov online rozsvítil vánoční strom
Turnovský Dalmach stačil Baníku Chomutov jen do poločasu

Nejčtenější články

29.11.: S prvním sněhem se v Libereckém kraji objevily i komplikace v dopravě
27.11.: Další krok přiblížil stavbu nové stanice HZS Jilemnice
27.11.: Český ráj nabízí i trasy pro návštěvníky s hendikepem

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Dedra nabízí širokou řadu nářadí a příslušenství.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT