Hned tři mužstva z Pojizeří vstupují do divize

07.08.2015 11:11:47 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Jablonec nad Jizerou,Semily,Turnov

Hned tři mužstva z Pojizeří vstupují do divize

Nevídaně silné zastoupení bude mít Pojizeří v divizi C. Představí se zde hned trojice celků - FK Pěnčín-Turnov, Sokol Jablonec nad Jizerou a nováček SK Semily. Prohlédněte si kompletní soupisky všech tří mužstev, přehled změn i příprav!

Ve všech týmech se objevuje hned několik nových tváří. Nejlepší střelec loňského ročníku I.A třídy Daniel Drahoňovský přeskakuje rovnou dvě soutěže a v Turnově zkusí divizní zátěž, v Semilech zas čekají dobré výkony od nového útočníka Lukáše Suka, jenž se dobře jevil v přípravě a po uzdravení se bude jistě dost čekat i od exligového Martina Abrahama. Pikantní příchuť dá soubojům všech tří pojizerských týmů angažování nového trenéra Jablonečku Emila Šafáře, jenž byl ještě nedávno trenér FKP Turnov a v dobách ČFL působil i v Semilech.

Logo FKP Turnov

FK Pěnčín-Turnov

Na konci minulé sezony byl klub v těžké situaci kvůli chybějícím hráčům a malé pomoci ze Slovanu Liberec. Rozhodl se proto zrušit B tým, který dosud hrál krajský přebor, spolupráce se místo toho rýsuje s Lomnicí nad Popelkou, která do krajského přeboru postoupila a došlo už ke vzájemnému trejdu několika hráčů.

Podstatné je posílení realizačního týmu. Na všechno už nebude sám hrající trenér a zároveň kapitán týmu Josef Petřík. Pomoci z Rovenska přichází dlouholetí hráči blízkých Sedmihorek Petr Koubus a Jaroslav Mencl. Na trénování se má podílet aktuální trojice rovnoměrně bez určení hlavního trenéra.

„Na začátku máme hodně těžký los, víme, že moc lidí z Liberce chodit nebude, základním cílem proto bude záchrana divize," řekl Josef Petřík.

V úvodním kole přivítají hráči FK Pěnčín-Turnov v neděli 9. srpna od 17 hodin na turnovském hřišti silnou Olympii Hradec Králové.

Přípravná utkání: Nový Bor - FKP Turnov 2:1 (branka Drahoňovský), předkolo poháru: Olympia Hradec Králové - FKP Turnov 2:0, Slovan Liberec - FKP Turnov 6:0, Jičín - FKP Turnov 0:1 (Moravec), FKP Turnov - Mnichovo Hradiště 9:3 (Petřík 2, Drahoňovský 2, Moravec 2, Beníšek, Bárta, Tvrdý).

Odchody: Veber a Šteffan (hostování Lomnice n. P.), Bernát (Dobrovice), Finklár (zahraniční angažmá Německo), D. Hurt (Semily), V. Hurt a Havlín (Přepeře).

Příchody: Cigánek (Dobrovice), Krejčík (návrat z hostování Bozkov), Drahoňovský (hostování Lomnice n. P.), René Finkous (na střídavý start z Jablonce).

Soupiska:

Brankáři: Miroslav Hyka (ročník narození 1990), René Finkous (1998). Hráči: Jiří Šimek (1993) David Novotný (1991), Roman Matoušek (1989), Tomáš Kratochvíl (1985), Aleš Krejčík (1986), Vojtěch Tvrdý (1994), Marek Randák (1993), Josef Petřík (1980), Tomáš Cigánek (1978), Petr Papoušek (1977), Tomáš Beníšek (1993), Daniel Drahoňovský (1993), Tomáš Bárta (1991), Patrik Moravec (1997), Tomáš Kunst (1994), Daniel Korček (1992), Jakub Dlouhý (1995), Štěpán Havel (1994), Dominik Šulc (1993).

Realizační tým: Trenéři: Petr Koubus, Josef Petřík, Jaroslav Mencl. Vedoucí mužstva: Petr Horáček.

Logo Jablonec n. J.

Sokol Jablonec nad Jizerou

TJ Sokol Jablonec nad Jizerou je i nadále farmou FK Jablonec a může tak využívat dobře trénované hráče. „Naším cílem bylo přes léto rozšířit a zkvalitnit kádr, a to se nám podařilo. Šli jsme cestou mladých hráčů, kteří mají před sebou potenciál se zlepšovat a odrazit se i případně výš," uvedl vedoucí mužstva David Holman.

Během přípravy odehráli fotbalisté Jablonečku dvě kola poháru a jedno přípravné utkání navrch. „Chtěli jsme hlavně dobře trénovat, a to se pod vedením nového trenéra Emila Šafáře daří. Hráči mají chuť a mělo by to být znát i v sezoně. Naším cílem je hrát v lepší polovině tabulky a hrát přímočarý rychlý fotbal," dodal Holman.

K mužstvu se připojili David Sedláček a Jan Zemánek, kteří oba naposledy hráli v juniorce Mladé Boleslavi, Petr Karásek, Miroslav Štemberk, Ondřej Rozkovec z juniorky FK Jablonec, hostování prodloužil Jan Halama z Českých Budějovic, vrátil se Jan Linka z Varnsdorfu. Návrat do branky potěšil v případě Roberta Farského a činnost obnovil Petr Šilhán. Jedinou kaňkou je přetržená achillovka Petra Štěpánka v přípravě.

V úvodním kole se utkají fotbalisté Jablonečku v sobotu 8. srpna od 17 hodin s nováčkem ze Suchdolu. 

Přípravná utkání: předkolo poháru: Kratonohy - Jablonec n. J.  1:1, na penalty  4:5, 1. kolo poháru: Jablonec n. J. - Čáslav 2:2, na penalty 3:4, Vilémov (divize B) - Jablonec n. J. 1:5.

Soupiska:

Brankáři: Robert  Farský (1988), Ondřej  Králíček (1994). Obránci: Václav Helm (1992), Petr Karásek (1994), Jan Halama (1988), David Sedláček (1994), Petr Šilhán (1991), David Braun (1990). Záložníci: Kamil Krejčík (1987), Jan Linka (1991), Ondřej Rozkovec (1995), Miroslav Štemberk (1993), Jaroslav Chropůvka (1995), Jan Zemánek (1995), Filip Hrbek (1989). Útočníci: Jiří Povr (1992), Marek Kozel (1993), Petr Štěpánek (1992). Trenér: Emil Šafář.

SK Semily

Divizní nováček by chtěl v divizi setrvat více než jednu sezonu. Dost změn proto nastává ve složení mužstva. Dlouhodobé zranění kolena nepustí do sezony brankářskou jedničku Petra Koudelku, kterého by měl nahradit Jakub Kraus, jenž přichází z Dobrovic. Jako dvojka ho bude jistit Josef Zachoval z liberecké juniorky.

Dále kvůli zranění zřejmě končí s kariérou opora zadních řad Juraj Hrmo, Jiří Hartmann by z pracovních důvodů nestíhal stoprocentně přípravu na divizi a přechází do Přepeř, Martin Liška prodloužil hostování v U19 Slovanu Liberec a Jaroslav Vrchovský neabsolvoval přípravu a odchází do Bozkova. Někteří mladí hráči pak odchází na hostování - Vrabec do Přepeř, Kázmer do Košťálova a Grebeníček a Močkovský do Železného Brodu. 

38133/prev_1438681872_dsc_0002.jpg<br />Autor: Petr Ježek Z nových tváří kromě brankářů Krause a Zachovala přichází z Frýdlantu Marek Linhart, David Boško z Dobrovic, Tomáš Polívka a Lukáš Suk z Liberce, všichni na půlroční hostování. Na přestup pak přišel Martin Abraham, dlouholetý prvoligový hráč Liberce, Slavie a naposledy Příbrami. Více o předsezonní tiskové konferenci klubu

„Složení mužstva je zřejmě nejsilnější za poslední roky, chceme proto hrát i jako nováček v klidném středu tabulky. Herně mužstvo stabilizovat a předvádět dobrý fotbal," řekl trenér Miroslav Procházka.

Prvním utkáním je sobotní duel od  17 hodin doma proti Vysokému Mýtu. „Hráči už se těší na první mistrovský zápas. Na domácím hřišti chceme vyhrát a dobře vstoupit do sezony," dodal k prvnímu utkání semilský trenér Procházka.

Přípravná utkání: juniorka Jablonce - Semily 6:1, dorost Liberce - Semily 3:2, předkolo poháru: Semily - Ústí nad Orlicí 5:2 (1:2), 1. kolo poháru: SK Semily - FK Dobrovice 0:3 (0:1), Mnichovo Hradiště - Semily 2:2 (1:1), Rejšice - Semily 10:2 (5:2), SK Semily - FC Nový Bor 3:3 (2:0), na penalty 4:4.

Soupiska:

Brankáři: Jakub Kraus (číslo dresu 1), Josef Zachoval (29), Vrána. Hráči do pole: Václav Maleček (2), Matěj Hradecký (3), Martin Linhart (4), Jan Brett (5), Martin Ježek (6), Pavel Bína (7), Michal Hájek (8), Štěpán Rumler (9), Lukáš Suk (10), Ondřej Vlach (11), David Boško (12), Daniel Hurt (13), Jaroslav Nesvadba (14), Martin Kočí (15), Tomáš Polívka (16), Martin Abracham (26).

Realizační tým: Trenér: Miroslav Procházka, Asistent trenéra a sportovní jednatel: Jan Brett. Hrající asistent: Jaroslav Nesvadba. Trenér brankářů: Marek Kubsch. Kondiční trenér: Bohuslav Dohnal. Vedoucí mužstva a masér: Darek Bogdány.

Související články:

Do krajského přeboru vstupují čtyři mužstva z Pojizeří

Před sezonou klub SK Semily shrnul změny a představil nové akvizice

Divizní mužstva sehrála generálky před vstupem do sezony

Fotbalisté FKP Turnov v přáteláku těsně porazili Jičín

Semily i Jabloneček v poháru končí. Nad jejich síly byly Dobrovice a Čáslav

Divizní týmy vstoupily do sezony předkolem poháru

Fotbalová hodnocení a přehledy:

Fotbalové kuriozity 4 aneb Vtipné momenty při zápasech na jaře 2015

Střelcům v krajských fotbalových soutěžích vládli Ježek a Drahoňovský

Škatulata aneb Jaké je složení fotbalových soutěží?

Krajský přebor: Semily míří výš, Turnov B úplně končí

Josef Petřík zhodnotil sezonu fotbalistů FK Pěnčín-Turnov

Zbyněk Houška zhodnotil sezonu fotbalistů Sokola Jablonec nad Jizerou

V Semilech už se těší na divizi! Jak hodnotí trenéři uplynulou sezonu?

Další aktuální fotbalové informace čtěte v rubrice SPORT - Fotbal

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Bojíte se o své kolo? Zabezpečte ho!

Forenzní značení jízdních kol syntetickou DNA je moderní a dnes již velmi rozšířená identifikační metoda, která funguje jako prevence krádeží. Používá se především pro jízdní kola a elektrokola (jiné předměty a prostředky jsou značeny pouze výjimečně, po dohodě). Pro označení jízdního kola je použit certifikovaný gel s mikrotečkami, který je viditelný pouze pod ultrafialovým světlem. Tímto gelem je bodově označeno kolo na deseti místech. Termíny forenzního značení jízdních kol v Turnově jsou pátek 22. září a sobota 23. září vždy od 10 do 14 hodin u služebny MP Turnov. Označení kola a zavedení do registru trvá přibližně 20 minut. Je tedy potřeba si rezervovat termín s časem na telefonu Městské policie Turnov: 723 389 122.

Boží voda není pitná, pramen pod Valdštejnem vyhovuje

Odbor životního prostředí MěÚ Turnov informuje, že pramen Boží voda aktuálně není pitný, pramen pod Valdštejnem dle rozborů vyhovuje. Výsledky rozboru pramenů proběhly dne 18. září 2023 podle vyhlášky Ministerstva zdravotnictví ČR č. 252/2004 Sb.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Žitavská úzkokolejka ukáže českým fanouškům zákulisí naposled
Den architektury pozve v našem kraji opět za architektonickými skvosty
Přehled fotbalových výsledků a tabulek sedmého podzimního kola
Nové ptačí budky vznikly v turnovských městských sadech
Roboti v knihovně aneb Meet and Code Semily 2023

Nejčtenější články

23.09.: V Roztokách u Jilemnice sjel autobus do příkopu
24.09.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek sedmého podzimního kola
22.09.: Po střetu s nákladním autem v Rejdicích zemřel motocyklista

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT