Hned tři mužstva z Pojizeří vstupují do divize

07.08.2015 11:11:47 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Jablonec nad Jizerou,Semily,Turnov

Hned tři mužstva z Pojizeří vstupují do divize

Nevídaně silné zastoupení bude mít Pojizeří v divizi C. Představí se zde hned trojice celků - FK Pěnčín-Turnov, Sokol Jablonec nad Jizerou a nováček SK Semily. Prohlédněte si kompletní soupisky všech tří mužstev, přehled změn i příprav!

Ve všech týmech se objevuje hned několik nových tváří. Nejlepší střelec loňského ročníku I.A třídy Daniel Drahoňovský přeskakuje rovnou dvě soutěže a v Turnově zkusí divizní zátěž, v Semilech zas čekají dobré výkony od nového útočníka Lukáše Suka, jenž se dobře jevil v přípravě a po uzdravení se bude jistě dost čekat i od exligového Martina Abrahama. Pikantní příchuť dá soubojům všech tří pojizerských týmů angažování nového trenéra Jablonečku Emila Šafáře, jenž byl ještě nedávno trenér FKP Turnov a v dobách ČFL působil i v Semilech.

Logo FKP Turnov

FK Pěnčín-Turnov

Na konci minulé sezony byl klub v těžké situaci kvůli chybějícím hráčům a malé pomoci ze Slovanu Liberec. Rozhodl se proto zrušit B tým, který dosud hrál krajský přebor, spolupráce se místo toho rýsuje s Lomnicí nad Popelkou, která do krajského přeboru postoupila a došlo už ke vzájemnému trejdu několika hráčů.

Podstatné je posílení realizačního týmu. Na všechno už nebude sám hrající trenér a zároveň kapitán týmu Josef Petřík. Pomoci z Rovenska přichází dlouholetí hráči blízkých Sedmihorek Petr Koubus a Jaroslav Mencl. Na trénování se má podílet aktuální trojice rovnoměrně bez určení hlavního trenéra.

„Na začátku máme hodně těžký los, víme, že moc lidí z Liberce chodit nebude, základním cílem proto bude záchrana divize," řekl Josef Petřík.

V úvodním kole přivítají hráči FK Pěnčín-Turnov v neděli 9. srpna od 17 hodin na turnovském hřišti silnou Olympii Hradec Králové.

Přípravná utkání: Nový Bor - FKP Turnov 2:1 (branka Drahoňovský), předkolo poháru: Olympia Hradec Králové - FKP Turnov 2:0, Slovan Liberec - FKP Turnov 6:0, Jičín - FKP Turnov 0:1 (Moravec), FKP Turnov - Mnichovo Hradiště 9:3 (Petřík 2, Drahoňovský 2, Moravec 2, Beníšek, Bárta, Tvrdý).

Odchody: Veber a Šteffan (hostování Lomnice n. P.), Bernát (Dobrovice), Finklár (zahraniční angažmá Německo), D. Hurt (Semily), V. Hurt a Havlín (Přepeře).

Příchody: Cigánek (Dobrovice), Krejčík (návrat z hostování Bozkov), Drahoňovský (hostování Lomnice n. P.), René Finkous (na střídavý start z Jablonce).

Soupiska:

Brankáři: Miroslav Hyka (ročník narození 1990), René Finkous (1998). Hráči: Jiří Šimek (1993) David Novotný (1991), Roman Matoušek (1989), Tomáš Kratochvíl (1985), Aleš Krejčík (1986), Vojtěch Tvrdý (1994), Marek Randák (1993), Josef Petřík (1980), Tomáš Cigánek (1978), Petr Papoušek (1977), Tomáš Beníšek (1993), Daniel Drahoňovský (1993), Tomáš Bárta (1991), Patrik Moravec (1997), Tomáš Kunst (1994), Daniel Korček (1992), Jakub Dlouhý (1995), Štěpán Havel (1994), Dominik Šulc (1993).

Realizační tým: Trenéři: Petr Koubus, Josef Petřík, Jaroslav Mencl. Vedoucí mužstva: Petr Horáček.

Logo Jablonec n. J.

Sokol Jablonec nad Jizerou

TJ Sokol Jablonec nad Jizerou je i nadále farmou FK Jablonec a může tak využívat dobře trénované hráče. „Naším cílem bylo přes léto rozšířit a zkvalitnit kádr, a to se nám podařilo. Šli jsme cestou mladých hráčů, kteří mají před sebou potenciál se zlepšovat a odrazit se i případně výš," uvedl vedoucí mužstva David Holman.

Během přípravy odehráli fotbalisté Jablonečku dvě kola poháru a jedno přípravné utkání navrch. „Chtěli jsme hlavně dobře trénovat, a to se pod vedením nového trenéra Emila Šafáře daří. Hráči mají chuť a mělo by to být znát i v sezoně. Naším cílem je hrát v lepší polovině tabulky a hrát přímočarý rychlý fotbal," dodal Holman.

K mužstvu se připojili David Sedláček a Jan Zemánek, kteří oba naposledy hráli v juniorce Mladé Boleslavi, Petr Karásek, Miroslav Štemberk, Ondřej Rozkovec z juniorky FK Jablonec, hostování prodloužil Jan Halama z Českých Budějovic, vrátil se Jan Linka z Varnsdorfu. Návrat do branky potěšil v případě Roberta Farského a činnost obnovil Petr Šilhán. Jedinou kaňkou je přetržená achillovka Petra Štěpánka v přípravě.

V úvodním kole se utkají fotbalisté Jablonečku v sobotu 8. srpna od 17 hodin s nováčkem ze Suchdolu. 

Přípravná utkání: předkolo poháru: Kratonohy - Jablonec n. J.  1:1, na penalty  4:5, 1. kolo poháru: Jablonec n. J. - Čáslav 2:2, na penalty 3:4, Vilémov (divize B) - Jablonec n. J. 1:5.

Soupiska:

Brankáři: Robert  Farský (1988), Ondřej  Králíček (1994). Obránci: Václav Helm (1992), Petr Karásek (1994), Jan Halama (1988), David Sedláček (1994), Petr Šilhán (1991), David Braun (1990). Záložníci: Kamil Krejčík (1987), Jan Linka (1991), Ondřej Rozkovec (1995), Miroslav Štemberk (1993), Jaroslav Chropůvka (1995), Jan Zemánek (1995), Filip Hrbek (1989). Útočníci: Jiří Povr (1992), Marek Kozel (1993), Petr Štěpánek (1992). Trenér: Emil Šafář.

SK Semily

Divizní nováček by chtěl v divizi setrvat více než jednu sezonu. Dost změn proto nastává ve složení mužstva. Dlouhodobé zranění kolena nepustí do sezony brankářskou jedničku Petra Koudelku, kterého by měl nahradit Jakub Kraus, jenž přichází z Dobrovic. Jako dvojka ho bude jistit Josef Zachoval z liberecké juniorky.

Dále kvůli zranění zřejmě končí s kariérou opora zadních řad Juraj Hrmo, Jiří Hartmann by z pracovních důvodů nestíhal stoprocentně přípravu na divizi a přechází do Přepeř, Martin Liška prodloužil hostování v U19 Slovanu Liberec a Jaroslav Vrchovský neabsolvoval přípravu a odchází do Bozkova. Někteří mladí hráči pak odchází na hostování - Vrabec do Přepeř, Kázmer do Košťálova a Grebeníček a Močkovský do Železného Brodu. 

38133/prev_1438681872_dsc_0002.jpg<br />Autor: Petr Ježek Z nových tváří kromě brankářů Krause a Zachovala přichází z Frýdlantu Marek Linhart, David Boško z Dobrovic, Tomáš Polívka a Lukáš Suk z Liberce, všichni na půlroční hostování. Na přestup pak přišel Martin Abraham, dlouholetý prvoligový hráč Liberce, Slavie a naposledy Příbrami. Více o předsezonní tiskové konferenci klubu

„Složení mužstva je zřejmě nejsilnější za poslední roky, chceme proto hrát i jako nováček v klidném středu tabulky. Herně mužstvo stabilizovat a předvádět dobrý fotbal," řekl trenér Miroslav Procházka.

Prvním utkáním je sobotní duel od  17 hodin doma proti Vysokému Mýtu. „Hráči už se těší na první mistrovský zápas. Na domácím hřišti chceme vyhrát a dobře vstoupit do sezony," dodal k prvnímu utkání semilský trenér Procházka.

Přípravná utkání: juniorka Jablonce - Semily 6:1, dorost Liberce - Semily 3:2, předkolo poháru: Semily - Ústí nad Orlicí 5:2 (1:2), 1. kolo poháru: SK Semily - FK Dobrovice 0:3 (0:1), Mnichovo Hradiště - Semily 2:2 (1:1), Rejšice - Semily 10:2 (5:2), SK Semily - FC Nový Bor 3:3 (2:0), na penalty 4:4.

Soupiska:

Brankáři: Jakub Kraus (číslo dresu 1), Josef Zachoval (29), Vrána. Hráči do pole: Václav Maleček (2), Matěj Hradecký (3), Martin Linhart (4), Jan Brett (5), Martin Ježek (6), Pavel Bína (7), Michal Hájek (8), Štěpán Rumler (9), Lukáš Suk (10), Ondřej Vlach (11), David Boško (12), Daniel Hurt (13), Jaroslav Nesvadba (14), Martin Kočí (15), Tomáš Polívka (16), Martin Abracham (26).

Realizační tým: Trenér: Miroslav Procházka, Asistent trenéra a sportovní jednatel: Jan Brett. Hrající asistent: Jaroslav Nesvadba. Trenér brankářů: Marek Kubsch. Kondiční trenér: Bohuslav Dohnal. Vedoucí mužstva a masér: Darek Bogdány.

Související články:

Do krajského přeboru vstupují čtyři mužstva z Pojizeří

Před sezonou klub SK Semily shrnul změny a představil nové akvizice

Divizní mužstva sehrála generálky před vstupem do sezony

Fotbalisté FKP Turnov v přáteláku těsně porazili Jičín

Semily i Jabloneček v poháru končí. Nad jejich síly byly Dobrovice a Čáslav

Divizní týmy vstoupily do sezony předkolem poháru

Fotbalová hodnocení a přehledy:

Fotbalové kuriozity 4 aneb Vtipné momenty při zápasech na jaře 2015

Střelcům v krajských fotbalových soutěžích vládli Ježek a Drahoňovský

Škatulata aneb Jaké je složení fotbalových soutěží?

Krajský přebor: Semily míří výš, Turnov B úplně končí

Josef Petřík zhodnotil sezonu fotbalistů FK Pěnčín-Turnov

Zbyněk Houška zhodnotil sezonu fotbalistů Sokola Jablonec nad Jizerou

V Semilech už se těší na divizi! Jak hodnotí trenéři uplynulou sezonu?

Další aktuální fotbalové informace čtěte v rubrice SPORT - Fotbal

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Kraj daruje obcím a městům pozemky. Podpoří tak rozvoj a bezpečí obyvatel

Téměř 31 tisíc čtverečných pozemků převedl letos Liberecký kraj bezúplatně na obce. Obce a města na nich vybudují chodníky a cyklostezky podél silnic, čímž zvýší bezpečnost chodců a cyklistů na jejich území. Kraj zároveň pracuje na majetkoprávním vypořádání pozemků včetně komunikací, které do budoucna vyřadí z krajské silniční sítě. „Během letošního roku převedl kraj pozemky v účetní hodnotě 2,6 milionu korun na deset obcí a třináct měst v regionu," upřesnil náměstek hejtmana pro řízení rezortu ekonomiky, majetku, investic, veřejných zakázek a informatiky Zbyněk Miklík. „Kraj sice za tyto pozemky peníze nedostane, obce a města v kraji však mohou ušetřené finanční prostředky za nákup pozemků investovat do svého dalšího rozvoje, což je i prioritou Libereckého kraje."

Vodárna Trkač je opravena

Technická památka vodárna v Obřím dole nedaleko Rudného potoka, známá jako Trkač, prošla letos na podzim opravou. Opravili samotnou stavbu, její střechu, venkovní fasádu i vnitřní omítky, které kvůli vlhkosti a drsnému klimatu na tomto místě velmi trpí. Zvláštní péči věnovali samotné turbíně, kterou natřeli. Opravy a nátěru se dočkaly i původní dveře a mříže. Vodárna a 700 metrů dlouhý vodovod sloužily k dopravě vody na Sněžku do České boudy. Postavit ji nechat v roce 1912 hrabě Rudolf Czernin-Morzin. Ukončil tím éru vynášení vody na Sněžku na bedrech nosičů. Toto zařízení sloužilo až do 50. let minulého století, kdy kvůli nedbalé údržbě přestalo fungovat.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Betlémy v lomnickém muzeu již pojednadvacáté
Liberecký kraj vydal ročenku, která hodnotí končící rok 2022
Košťálovští fotbalisté zakončili podzim vítězstvím nad Českou Lípou
Adventní akce se vrací na hrady a zámky
Přednáška o Vladimíru Komárkovi se koná v semilské knihovně

Nejčtenější články

24.11.: Pod vlivem alkoholu skončil v Horních Štěpanicích s autem na boku
24.11.: FOTO: Vyhlášení seriálu ECC 2022 se konalo v Loukově
25.11.: Listopadové Vítání občánků v Turnově s knížkou i drobnými dárky

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Dedra nabízí širokou řadu nářadí a příslušenství.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT