Hokejovému derby v Lomnici jasně dominoval Turnov

06.10.2020 16:30:56 | Autor: hcl, hct, pjs | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov,Lomnice nad Popelkou

Ve čtvrtém kole krajské hokejové ligy přivítali v Lomnici nad Popelkou v okresním derby aktuálně vedoucí celek tabulky HC Turnov 1931. Favorizovaní hosté rozhodli derby již v první třetině, kterou ovládli 5:1. Lomnice tahala po celé utkání za kratší konec a turnovští hokejisté dominovali.

HC Lomnice n. P. - HC Turnov 1931 2:9 (1:5, 0:2, 1:2)

V souboji prvního s posledním Lomnice držela krok s hosty jen do 7. minuty, v níž za asistence Petra Zákoutského skóroval Švík. Stejný hráč si svoji gólovou radost zopakoval o dvě minuty později, ve spolupráci s Davidem Knapem zvýšil náskok hostů už na dvě branky. Ve 12. minutě zakončil akci Mizeríka Hanuš a lomnický brankář Tříška přepustil do branky náhradníka Mrázka. Teprve pak se probudili domácí střelci a Březnu z Maťátkovy přihrávky poprvé překonal Boček. V poslední minutě první třetiny přidal Turnov hned dvě trefy a obě padly v přesilové hře, když nejprve byl na konci kombinace Jana Zákoutského s Vantuchem Kotyza. Svůj druhý příspěvek pak přidal ještě před sirénou Hanuš.

V podobném duchu pokračoval duel až do 32. minuty, v níž gól pro Kyselu připravili Knap se Švíkem. Exlomničák Knap měl poté prsty s Mizeríkem i ve třetím gólu Hanuše. Zmar domácího celku v této třetině demonstrovala přesilová hra domácích zhruba v polovině zápasu, kdy hostující tým nepůjčil domácím vůbec puk. Naopak Turnov několikrát v oslabení ohrozil domácího náhradníka Mrázka.

Devastaci domácích dokončil ve 49. minutě v oslabení Vantuch. Stejný hráč vybídl Kyselu ke druhému gólu v utkání. Druhý gól v Březnově kleci, který už jenom dal konečnou podobu výsledku, zařídili v 56. minutě Junek se Šlaicherem.

Branky a nahrávky: 16. Boček (Maťátko), 56. Šlaicher (Junek) - 7. Švík (Zákoutský), 9. Švík (Knap), 12. Hanuš (Mizerík), 20. Kotyza (Zákoutský, Vantuch), 20. Hanuš, 32. Kysela (Švík, Knap), 37. Hanuš (Mizerík, Knap), 49. Vantuch, 53. Kysela (Vantuch). Rozhodčí: Tomáš Mareš - Michal Kaňkovský, Jakub Serbus. Vyloučení: 9:7, navíc Suska (Turnov) 5 minut a osobní trest do konce utkání. Využití: 0:2, v oslabení: 0:1. Zásahy brankářů: 39:22 (13:9, 17:5, 9:8). Diváků: 75. Lomnice: J. Tříška (11. J. Mrázek) - A. Řeháček, V. Martinec, J. Syrovátka, D. Kuch, L. Kotula, M. Špaček - Š. Boček, T. Šlaicher, M. Maťátko, J. Junek, D. Rudiš, L. Syrovátka, D. Vrba, F. Mizera, Z. Václavec, M. Strnádek, D. Knap. Turnov: D. Března - J. Kotyza, J. Zákoutský, P. Zákoutský, M. Kysilka, L. Zbroj, J. Zákoutský - P. Hanuš, R. Švík, M. Vantuch, D. Knap, P. Kysela, L. Mizerík, K. Hloušek, J. Suska, J. Vondráček.

7. HC Lomnice n. P. 300037:190

Další utkání sehraje Turnov na domácím stadionu Ludvíka Koška v sobotu 10. října od 17 hodin proti Frýdlantu, Lomničtí hrají na půdě HC Slavoj Liberec v neděli 11. října od 18 hodin. Utkání mužů budou po dobu platnosti nouzového stavu v České republice bez diváků v hledišti.