Hořel rodinný dům v Bozkově

07.09.2021 09:59:46 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: KRIMI | Obce: Bozkov,Semily,Turnov

Hořel rodinný dům v Bozkově

Aktualizováno: Požár rodinného domu v Bozkově likvidovali hasiči celou noc z pondělí na úterý bezmála 6 hodin. Dům byl při příjezdu první jednotky celý v plamenech. K nahlášení došlo ještě v pondělí 6. září ve 23.34, kdy byla i v Semilech slyšet siréna.

Po příjezdu první jednotky na místo události velitel zásahu  průzkumem zjistil, že se jedná o požár domu, který již zasáhl i střešní konstrukci. S postupným dojezdem jednotek z druhého stupně požárního poplachu hasiči do hasebních prací nasadili celkem čtyři vodní proudy na třech úsecích. Na jednom z úseků probíhalo hašení střechy za pomoci automobilového žebříku ze stanice HZS Semily. Po lokalizaci požáru, kterou velitel zásahu nahlásil po zhruba dvou hodinách od příjezdu první jednotky, hasiči v dýchací technice dohledávali a dohašovali skrytá ohniska až do ranních hodin," shrnul podrobnosti zásahu tiskový mluvčí HZS Libereckého kraje Jakub Sucharda.

Požár rodinného domu v Bozkově<br />Autor: HZS Libereckého kraje Po likvidaci požáru předali hasiči místo události zástupci majitele a nařídil dohlídku nad požářištěm, kterou zajistila místní jednotka. Osobu, která se nacházela v místě události, odvezla z důvodu potřeby léků Zdravotnická záchranná služba do nemocnice.

„Vyšetřovatel požárů stanovil předběžnou výši škody na 5 milionů korun a uchráněné hodnoty na 1 milion korun. Příčinou vzniku požáru byla technická závada na lednici," upřesnil Jakub Sucharda.

Na místě zasahovaly jednotky: stanice HZS Semily a JSDHO Semily, Vysoké nad Jizerou, Benešov u Semil, Železný Brod, Bozkov a Košťálov.

Další zásah hasičů na Hrubé Skále

Hasiči ze stanice HZS Turnov zasahovali v úterý ráno po 7 hodinách v Hrubé Skále, Borku u dopravní nehody drezíny a dodávky. Hasiči na místě provedli protipožární opatření a spolupracují se záchranáři při ošetření jedné zraněné osoby.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Hořela hromada klestí ve Zlaté Olešnici
Hasiči likvidovali požár balíkovače na poli u Vlastibořic
Hořela průmyslová hala v jabloneckých Rýnovicích
Hasiči u Přepeř likvidovali požár auta na D10
U Hodkovic začalo hořet auto po střetu se zvěří

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 2 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Architekt představí chystanou podobu parku u Severočeského muzea

Obnovou by měl v budoucnu projít park, který obklopuje Severočeské muzeum v Liberci. Bližší informace o této chystané akci se mohou zájemci dozvědět ve čtvrtek 19. května od 17 hodin. V tento den a čas se v muzeu uskuteční představení plánovaného projektu obnovy muzejního parku. „Severočeské muzeum prošlo v minulých letech z velké části náročnou rekonstrukcí. K nádherné budově patří také památkově chráněný park, který si zaslouží tomu odpovídající péči. Z toho důvodu jsme s obnovou oslovili jeden z nejlepších ateliérů nejen v České republice, ale i z hlediska evropského, a sice Ateliér Krejčiříkovi. Mají za sebou takové práce, jakými jsou revitalizace Lednicko-valtického areálu nebo park na Kuksu," řekla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.

Uzavření registru a evidence obyvatel v Turnově ve středu 18. května

Odbor správní informuje občany Turnova, že ve středu 18. května 2022 bude po celý den uzavřen registr a evidence obyvatel z důvodu povinného školení v souvislosti s volbami 2022.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Řidič vlivem mikrospánku přejel v Železném Brodě do protisměru
V Lomnici připravili koncert k Mezinárodnímu dni muzeí
Krkonošskému národnímu parku je 59 let
Krajský přebor: Turnov i Sedmihorky si přesvědčivě připsaly tři body
Řidič s dodávkou poškodil závoru železničního přejezdu v Liberci

Nejčtenější články

15.05.: FOTO: Od dubna probíhá rekonstrukce části Pojizerky
15.05.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek sedmého jarního kola
16.05.: Turnovské žákyně bronzové na volejbalovém mistrovství republiky

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Tepelná čerpadla, solární ohřev TUV a vytápění, fotovoltaika, podlahové vytápění

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT