Houslista Jaroslav Svěcený spojil síly s kapelou Cigánski Diabli

23.07.2013 15:20:10 | Autor: TvA, Pavel Charousek | Rubrika: KULTURA | Obce: Karlovice - Sedmihorky

Houslista Jaroslav Svěcený spojil síly s kapelou Cigánski Diabli

Poslední červencová akce v rámci hudebního a divadelního festivalu Sedmihorské léto 2013 proběhne ve čtvrtek 25. 7. od 20 hodin pod taktovkou známého houslového virtuose Jaroslava Svěceného v neobvyklém spojení se slovenskou kapelou Cigánski Diabli.

Český houslista Jaroslav Svěcený začal svou uměleckou dráhu na pražské konzervatoři, AMU a u slavných světových virtuosů. Vystupoval v USA, Brazílii, Izraeli, Libanonu, Indii, na Kubě a na mnoha dalších místech po celém světě. Během své kariéry stihl natočit čtyři desítky alb. Za jeho činnost mu byla udělena prestižní cena Masarykovy akademie umění.

Kapela Cigánski Diabli za svou téměř dvacetiletou kariéru získala tisíce oddaných fanoušků a na svou stranu si naklonila také odbornou veřejnost. Houslový virtuóz Štefan Banyák, cimbálový kouzelník Ernest Šarközi a klarinetový mistr Zoltán Grunza se zbytkem hudebníků získali v roce 2000 hned tři ceny Grammy a jejich alba byla oceněna dvěma zlatými a dvěma platinovými deskami. Se svými koncerty objeli již nespočet států celého světa. Zahráli publiku například v USA, Austrálii, Kanadě, Japonsku, Číně, Taiwanu, Mexiku, Španělsku, Řecku a v mnoha dalších zemích. Slovenský, řecký, cikánský nebo židovský folklór střídají s klasickými, filmovými a jazzovými skladbami, což je řadí mezi nejlepší orchestry v kategorii Etno a World Music.

Spojení těchto dvou hudebních těles, z počátku zdánlivě nespojitelných znamená téměř dvouhodinový, energií nabitý koncert, kdy mohou diváci na vlastní uši slyšet, jak může znít setkání houslových interpretací klasické a cikánské hudby.

„Letos jsme vymýšleli program tak, aby si v něm našel to své opravdu každý. Nemůže tedy chybět ani vážná hudba. V tomto případě jde ale o opravdu výjimečné a neotřelé spojení, které vážnou hudbu ukáže z trochu jiné strany. Zároveň ji může přiblížit mladším generacím, nebo těm, kteří jí zatím nestihli přijít na chuť. Ve spojení s cikánskou hudbou půjde o jedinečný a nezapomenutelný zážitek," komentuje za organizátory festivalu Jitka Maděrová.

Festival se po celé léto odehrává ve venkovním areálu společnosti Kinghouse a Motelu Even v Sedmihorkách, který je však vybaven pergolou obrovských rozměrů. Ta návštěvníkům poskytuje komfort při jakémkoliv rozmaru počasí. Navíc dotváří atmosféru prostředí a koncertů a především přináší jistotu organizátorům i návštěvníkům, že se všechny naplánované akce bez problémů uskuteční. 

Den po vystoupení Svěceného a Diablů se bude na stejném sedmihorském podiu konat country koncert především v zahraničí slavné skupiny Country Sisters. Jde o ženskou kapelu s kořeny v Jablonci nad Nisou, kde vznikla pod původním názvem Jizerská Protěž. V letošním roce slaví své 40.výročí založení a proto pořádá několik koncertů také v České republice. Jedním z nich bude právě sedmihorské vystoupení v pátek 26. července od 19.30 hodin.

„Koncert se uskuteční na podiu Sedmihorského léta, nepůjde však o program, který bychom organizovali my. Pro vstup tedy nelze použít permanentky našeho festivalu," informuje Maděrová. Koncert bude zajímavý hned z několika pohledů, kapela se svými fanoušky oslaví zmiňované kulaté výročí, jako výjimeční hosté vystoupí bývalé členky skupiny a především se během večera uskuteční veřejný konkurz na členky nové.

Sedmihorské léto kromě čtvrtečního koncertu čekají ještě další tři akce. Druhé letošní divadelní představení, tentokráte v režii Divadla Bez zábradlí a českých hereckých špiček, jakými jsou Veronika Freimanová, Jaroslav Carda, Václav Vydra, Rudolf Hrušínský, Jana Švandová a další. Na programu bude slavná francouzská komedie Blbec k večeři, odehraje se 8. srpna. Následuje nejočekávanější koncert sezony, kdy 15. srpna v Sedmihorkách vystoupí německá legenda Alphaville. Závěr léta i festivalu pak bude patřit Janku Ledeckému s doprovodnou kapelou. Koncert plný hitů odehraje ve čtvrtek 22. srpna. 

Zbývající program Sedmihorského léta 2013:

8. 8. - od 20.00 hodin - DIVADLO BEZ ZÁBRADLÍ - BLBEC K VEČEŘI
Jak si udělat legraci z lidských nectností? Francouzská komedie plná ztřeštěných situací, v režii Jiřího Menzela s brilantními hereckými výkony Václava Vydry, Josefa Cardy, Rudolfa Hrušínského, Veroniky Freimanové, Jany Švandové, Zdeňka Žáka a Jany Bouškové. 

15. 8.  - od 20.00 hodin - ALPHAVILLE
Německá legendární skupina známá svými megahity Forever Young, Big in Japan, Sounds Like a Melody či Dance With Me. Nesmrtelné písně, které stále slýcháme z rádiového éteru přiveze kapela Alphaville ve složení Marian Gold, Jakob Kiersch, Dave Goodes a Martin Lister. 

22. 8. - od 20.00 hodin - JANEK LEDECKÝ s doprovodnou kapelou
Ve složení Štěpán Smetáček, Dave Mendez, Jana Burášová a Edita Čechová. Přijďte se rozloučit s letními prázdninami v doprovodu písní „Na ptáky jsme krátký", „Budu všechno, co si budeš přát", „Proklínám" či „Pěkná, pěkná, pěkná" a dalšími obrovskými hity tohoto zpěváka.

Soutěž o vstupenky na koncert Opus ukončena kvůli zrušení koncertu

Kompletní přehled letošního seriálu akcí Sedmihorské léto

Hudební léto aneb přehled letních festivalů a koncertů v Pojizeří

Další hudební vystoupení v Pojizeří najdete v rubrice KULTURA - Koncerty

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Zahájili již 12. ročník soutěže Dřevěná stavba roku

Nadace dřevo pro život zahájila přihlašování do prestižní oborové soutěže Dřevěná stavba roku. Už dvanáctým rokem představuje široké veřejnosti díla těch, kteří umí doslova kouzlit se dřevem a vytváří dřevěné stavby šetrné k přírodě. I letos je pro soutěžící připraveno 6 soutěžních kategorií, do kterých mohou přihlásit realizace nebo návrhy různých typů dřevěných staveb, jako jsou rodinné domy, sruby, konstrukce, dětská hřiště, rozhledny či dřevěné interiéry. Přihlašování do 12. ročníku soutěže Dřevěná stavba roku probíhá do 28. února 2022 na webových stránkách soutěže. Soutěžící, kteří se přihlásí do 31. ledna navíc získají 20% slevu z registračního poplatku. V březnu bude pro soutěžní díla hlasovat odborná porota i široká veřejnost. Na konci dubna pak proběhne slavnostní vyhlášeni letošních vítězů a jejich projektů.

Kraj spustil inovovaný Informační a vzdělávací portál Libereckého kraje

Komunikace mezi školskými institucemi, jejich zřizovateli a veřejností - to je hlavním posláním Informačního a vzdělávacího portálu Libereckého kraje (EDULK). Web se nyní dočkal od firmy UVM interactive, s.r.o. inovace za 1 270 500 korun včetně DPH. Zájemci na portálu naleznou například důležité termíny akcí či seminářů, ale i informace určené pro školní hospodáře nebo uchazeče o studium na střední škole. Webové stránky jsou dostupné na https://edulk.cz/.  „Původní portál EDULK jsme spustili v roce 2013. V současné době však již nevyhovuje aktuálním požadavkům a bylo třeba ho nahradit. Nová je například možnost uzavřeného diskusního fóra pro specializované pracovníky. Formuláře pomohou urychlit sběr dat od škol a školských zařízení. To výrazně zjednoduší způsob komunikace a zkvalitní služby," uvedl Dan Ramzer, náměstek hejtmana pro resort školství, mládeže, tělovýchovy, sportu a zaměstnanosti.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

V Harrachově budou jednat o osudu Vily Mlynářka
Kraj věnuje Českému červenému kříži sanitku z liberecké záchranky
Počet případů covidu stoupá, ale naštěstí je méně hospitalizovaných
Anonym oznámil bombu v liberecké firmě
Ve školách zimuje čtrnáct Bodlinek

Nejčtenější články

17.01.: Sedmi zchátralým krkonošským nádražním budovám svítá naděje
17.01.: V rámci akce SIMAR byla zadržena dealerka drog z Turnovska
17.01.: Moderátor Háma v televizi představí Liberecký kraj z karavanu

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Vyrobíme pro şişli escort Vás webové stránky nebo eshop.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT