Hrad Valdštejn i Synagoga Turnov součástí projektu Objevuj památky

11.05.2018 20:03:35 | Autor: redakce | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Český ráj,Turnov

Hrad Valdštejn i Synagoga Turnov součástí projektu Objevuj památky

Hrad Valdštejn i Synagoga Turnov se zapojily do nového celorepublikového projektu Objevuj památky, který vznikl na konci roku 2017 v Jihočeském kraji, ale postupně se rozrostl do propagační akce v celém Česku.

Cílem projektu je společná propagace kulturních a technických památek, které slouží kulturnímu účelu nebo jsou využívány jako turistické cíle v oblasti cestovního ruchu. Projekt se zaměřuje na památky v majetku krajů, měst, obcí i v soukromém vlastnictví.

„Věříme, že nový projekt přinese zviditelnění i méně známým památkám a turistům a cestovatelům nabídne další tipy na jejich výlety po České republice. Zapojení Turnova přišlo jen na 5 tisíc korun, což nám přijde jako dobrá částka za celorepublikovou propagaci našich dvou památek," uvedla za organizaci Turnovské památky a cestovní ruch Eliška Gruberová.

Brožurka vyšla v nákladu 10 tisíc kusů a zájemci si ji mohou vyzvednout na informačním centru v Turnově, k dispozici je i na všech zapojených památkách. V současné době je vydána brožura seznamující se zapojenými subjekty a na začátku května budou spuštěny i nové webové stránky www.objevujpamatky.cz.

Garantem celého projektu je Objevuj památky s.r.o. a projekt probíhá za podpory Jihomoravského kraje. Hrad Valdštejn i Synagoga Turnov jsou v majetku Města Turnova a spravují je Turnovské památky a cestovní ruch, příspěvková organizace města Turnova.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

S letní sezonou vydali nový leták hradu Valdštejn
Valdštejn se po roce opět účastnil Noci kostelů
Hrad Valdštejn navštívilo do konce září téměř 57 tisíc lidí

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

V lomnickém muzeu zahájili cyklus podzimních přednášek

Jako v letech minulých, navázali v lomnickém muzeu opět na úspěšný cyklus takzvaných podzimních přednášek. První ze série se uskutečnila v úterý 20. září, kdy se zde představila Eva Ulrychová z Jičína a pohovořila na téma Nejcennější archeologické nálezy a jejich historická hodnota. Následovat bude o týden později, taktéž v úterý 27. září od 17 hodin, v pořadí druhá historická přednáška PhDr. Evy Ulrychové nazvaná Kronikář Kosmas a jeho Kronika Čechů.

Kraj přispěje Mikroregionu Frýdlantsko na odkup nemovitostí

Celkem 3 400 000 korun poskytne kraj dobrovolnému svazku obcí Mikroregion Frýdlantsko na pořízení nemovitostí v rámci projektu Heřmanička - nádraží Frýdlant. Objekty v současné době slouží jako zázemí pro činnost spolku Frýdlantské okresní dráhy a Frýdlantsko je proto bezplatně spolku převede. „Dotace bude využita výhradně na pořízení nemovitostí v rámci projektu Heřmanička - nádraží Frýdlant. Objekty poté dostane k bezplatnému užívání Spolek Frýdlantské okresní dráhy, který je má prozatím pouze v pronájmu. Budou sloužit pro provoz železničního muzea, jež má v regionu mnohaletou tradici. Lze si tam prohlédnout několik zajímavých, převážně úzkorozchodných vozidel včetně provozuschopné motorové lokomotivy. Považuji za důležité připomínky historických dopravních a technických zajímavosti zachovávat i pro budoucí generace," uvedl hejtman Martin Půta.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Za příkladnou službu byli oceněni policisté Územního odboru Semily
Žitavská úzkokolejka zve ve svátek české fanoušky železnice
Přehled fotbalových výsledků a tabulek osmého podzimního kola
Nejvýše položená přehrada v Čechách je na Černé Nise u Bedřichova
Novinky v plaveckém bazénu na Výšince v Turnově

Nejčtenější články

22.09.: Fotbalové přípravky odehrály úvodní turnaj nového ročníku
23.09.: Okresní přebor: Plný počet bodů má stále Turnov B, druhý Stružinec
23.09.: I.B třída: Harrachov dotáhl na čele tabulky Pěnčín B

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Dedra nabízí širokou řadu nářadí a příslušenství.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT