Hradozámecká noc se konala již potřetí i na Valdštejně

31.08.2017 21:18:59 | Autor: Martin Hašek, Turnovské památky a cestovní ruch | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Turnov

Hradozámecká noc se konala již potřetí i na Valdštejně

Poslední srpnová sobota večer byla na Valdštejně, podobně jako na řadě jiných památek, ve znamení Hradozámecké noci. K této celostátní akci konané pod záštitou Národního památkového ústavu se hrad Valdštejn připojil již po třetí, přičemž celkově se letos konal osmý ročník.

Od osmé do jedenácté hodiny byl pro návštěvníky připraven bohatý program sestavený zejména ze scénických prohlídek, na nichž se postupně setkávali s dávnými obyvateli hradu či osobami majícími ke hradu blízký vztah. Připraveným scénkám nechyběla humorná nadsázka přispívající k dobré náladě zúčastněných. Při těchto prohlídkách měli návštěvníci také příležitost nahlédnout do letos zrekonstruovaného krovu kaple. Ti, kteří se právě neúčastnili prohlídky, se na prvním nádvoří mohli podívat na ukázky tanců z devatenáctého století a pokochat se pohledem na vířící róby tanečnic. Celý program byl na závěr zakončen ohňovou show.

Zájem o akci byl velký, tři scénické prohlídky absolvovalo 170 lidí. Aby mohl být na cestách hradem, které jsou mnohdy dost úzké, uspokojen takový počet zájemců, byly prohlídky rozděleny ještě na podskupiny a pohyb těchto skupin musel být vzájemně neustále koordinován. Zjevná spokojenost návštěvníků svědčila o tom, že se programová náplň i organizace Hradozámecké noci na Valdštejně vydařila.

Akce byla současně jakýmsi rozloučením s prázdninami a letní turistickou sezonou. Programová nabídka na Valdštejně však pokračuje i v září, kdy zveme návštěvníky zejména na dva koncerty konané v rámci Dnů evropského dědictví. Prvním bude v pátek 8. září od 17 hodin varhanní koncert Radka Rejška. Druhým o týden později v sobotu 16. září také od 17 hodin koncert dua „Quintana", které tvoří harfistka Kateřina Ghannudi a loutnistka Ilaria Fantin. Zazní barokní duchovní a tradiční lidová hudba ze středomoří i z českých zemí. Po jarním koncertu maďarského dětského pěveckého souboru „Napsugár" to bude letos druhá mezinárodní účast v kulturním programu na Valdštejně. Dále pak ještě v neděli 10. září oslavíme narozeniny vévody Albrechta z Valdštejna a na samém konci září v sobotu 30. zveme na Svatohubertskou slavnost.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Hradozámecká noc 2017 slavila úspěch
Hradozámeckou noc letos oživí scénky ze života panstva a hodování
Středověký konec července přilákal na Valdštejn 1750 lidí
Srpnové akce na Valdštejně
FOTO: Dominanta hradu Valdštejna se už skví v novém hávu

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 2 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Jubilejní 30. ročník Eurionu nabídne Midi Lidi i Bruna Ferrariho

Již 30. ročník festivalu Eurion Smržovka je tady! Každý rok v polovině srpna, bez jediného přerušení po třicet let, nabízí unikátní program, který ho výrazně odlišuje od okolních festivalů. Páteční večer 19. 8. nabídne vystoupení tuzemských kapel Midi Lidi, Bruno Ferrari, Kolektivní halucinace, Koně a prase, Povodí Ohře a Jirka Belmondo. Akce vypukne v 18 hodin již tradičně u Parkhotelu Smržovka. Vstupné je dobrovolné. Podrobnosti na Našem Jablonecku

Výstavba zemního valu v Uhelné zastíní pohled na důl Turów

Krajský úřad Libereckého kraje obdržel od Polska zpracovanou dokumentaci projektu výstavby zemního valu v blízkosti obce Uhelná. Ten má částečně zabránit některým negativním vlivům dolu na příhraniční oblasti a zejména vylepší vizuální vjem při pohledu směrem k těžební jámě, kterou zastíní. Součástí vybudování zemního valu bude také výsadba několika tisíc listnatých a jehličnatých stromů i křovinatého podrostu.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

I.A třída: Košťálov i Bělá vyhrály na hřištích soupeřů
První ročník festivalu Rokytnice zní propojí literaturu a hudbu
Přepeře vybojovaly bod za remízu v Ústí nad Labem
Bezpečnější hory díky novinkám v aplikaci Záchranka
Po druhé výhře vede Lomnice tabulku krajského přeboru

Nejčtenější články

14.08.: Rekonstrukce koupaliště v Košťálově pokračuje i o prázdninách
14.08.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek druhého podzimního kola
15.08.: Po druhé výhře vede Lomnice tabulku krajského přeboru

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

KP Papír -papírnictví a kancelářské potřeby nabízí široké spektrum papírnických potřeb pro Vaši kancelář, domácnost i do školy.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT