FOTO: Dominanta hradu Valdštejna se už skví v novém hávu
06.07.2017 19:58:39 | Autor: redakce | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Český ráj,Turnov
Od podzimu minulého roku až do konce května letošního roku probíhala generální oprava střešní krytiny včetně krovu na kapli sv. Jana Nepomuckého na hradě Valdštejně. Hrad Valdštejn patří mezi dominanty Hruboskalského skalního města a díky nové krytině získal areál hradu jednotný vzhled a stal se důstojnou součástí celého panoramatu.
Pro zajímavost: do krovu kaple přibylo asi 9 tun materiálu. Jedná se o novou krytinu (tašky, hřebenáče), trámy, latě, maltu a plechy. Na celou střechu bylo použito přes 15 200 tašek.
„Poděkování patří všem šikovným řemeslníkům, projektantům, památkářům a pracovníkům hradu. Nebylo vždy lehké sladit stavební práce s návštěvnickým provozem. Od soboty 3. června, kdy bylo sundáno lešení, je hrad od setmění přes půlnoc až do konce prázdnin nasvícen. Poděkování patří i vlastníkovi hradu Městu Turnovu. Není moc měst, které vlastní hrad a Turnov může být na tento objekt po právu hrdý," uvedla ředitelka příspěvkové organizace Turnovské památky a cestovní ruch Eliška Gruberová.
Přístupový most na hrad bude ještě přes prázdniny procházet opravou, návštěvníci na druhou stranu mohou vidět řemeslníky, jak dokážou opravit historické sochy a dlažbu. Zprávu doplňujeme fotografiemi z Valdštejna z 1. června, tedy těsně před odstraněním lešení.
Další fotogalerie z Valdštejna:
FOTO: Kostýmy Arabely, Slavěny či Večernice spatříte na Valdštejně
Související články
Červencové akce na Valdštejně
Ohlédnutí za Nocí kostelů 2017 na Valdštejně
Na hradech a zámcích se v červenci zaměří na nejmenší návštěvníky
Valdštejnská pouť potřetí připomněla hrad jako poutní místo
Sezonu na hradě Valdštejn otevřel Máchův Máj
Hrad Valdštejn mimořádně uzavřou, provádí plánovanou rekonstrukci
Na Valdštejně probíhají úpravy předhradí
Valdštejn v roce 2016 navštívilo přes 54 tisíc lidí
Náhled fotogalerie
OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 60 fotek)
Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
Události dle data
Stalo se | Připravuje se
Krátké zprávy z regionu Semilska
Setkání turnovského starosty se seniory
Setkání se starostou města Tomášem Hockem proběhne ve čtvrtek 19. března 2026 od 13 hodin v Klubu aktivních seniorů v penzionu v ulici Žižkova. Připravte si dotazy, připomínky k tomu, co vás zajímá, těší i trápí. Určeno pro pravidelné návštěvníky klubu o další zájemce z řad veřejnosti.
Individuálními dotacemi podpoří kraj projekty v oblasti životního prostředí
Liberecký kraj poskytne individuální dotace na pět projektů v celkové výši 1.550.000 korun. Podpora z rozpočtu odboru životního prostředí a zemědělství je určena například pro Geopark Ralsko, Globální geopark UNESCO Český ráj, Nadaci Ivana Dejmala pro ochranu přírody, Správu Krkonošského národního parku nebo organizaci Hnutí DUHA Šelmy. Projekty budou uskutečněny v období od ledna do listopadu roku 2026. „Individuálními dotacemi podpoříme aktivity, které přispívají k ochraně přírody, rozvoji šetrného turismu i environmentálnímu vzdělávání. Důležité je také zapojování veřejnosti a dětí do aktivit, které posilují vztah k přírodě a krajině našeho regionu," uvedl náměstek hejtmana pro životní prostředí a zemědělství Jiří Klápště.
Nejnovější články
Na náměstí v Železném Brodě chystají velikonoční trhy
Ukliďme Česko 2026: Pokračování úspěšného Boje o vodu
Katapult zahraje legendární hity opět v Bozkově
Pěnčínské jarní slavnosti sázejí na zahradnické téma
Turnovské Konělupy budou přechodně přístupné pouze místním
Nejčtenější články
18.03.: Jeden svět v Semilech oslaví deset let a přivítá řadu osobností
19.03.: Katapult zahraje legendární hity opět v Bozkově
18.03.: Sklo z Nového světa do celého světa představí výstava v Jilemnici
Infomail
https://www.instagram.com/nasepojizeri
Odkazy
© 2010 Naše Jablonecko, s.r.o. | redakce@nasepojizeri.cz | xweb by VisionWorks | RSS
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování veškerého obsahu (články, fotografie) je bez souhlasu vydavatele zakázáno.