I.A třída: Bozkov i Jilemnice nastřílely soupeřům pět branek

27.08.2012 10:46:01 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Horní Branná,Bozkov,Mírová pod Kozákovem,Jilemnice,Lomnice nad Popelkou,Harrachov

Podařený víkend mají za sebou mužstva z Pojizeří v početně nejvíce zastoupené I.A třídě. Bozkov přivezl tři body z půdy nováčka Raspenavy, ale ještě více překvapili fotbalisté Jilemnice, kterým se utkání proti Krásné Studánce povedlo jako už dlouho ne.

Vyhrála i Mírová nad Cvikovem a i přes horší hru bodovala i Lomnice. V nedělním derby utkání Horní Branné s Harrachovem byli lepší hosté, podrobnosti k tomuto zápasu najdete zvlášť zde. Všechny celky z Pojizeří kromě Horní Branné jsou v horní části tabulky, Bozkov dokonce bez ztráty bodů vede a Jilemnice je se 4 body třetí.

Raspenava - Bozkov 1:5 (1:1)

Bozkov přijel povzbuzen vítězstvím v prvním kole nad Mírovou a chtěl naplno bodovat i v Raspenavě. Hned v první minutě však unikl po pravé straně domácí Zeman, jeho krásný centr prolétl až na zadní tyč, kde Kyncl skvěle trefil míč z voleje a domácí vedli. Raspenavští povzbuzeni tímto úspěchem hráli důrazně a komplikovali rozehrávku Bozkova. Přesto ve 12. minutě našel krásný křížný centr Nesvadbu, a ten dokázal, že z voleje také umí - 1:1. Po tomto gólu převzal iniciativu Bozkov, ale prosazoval se velmi těžko. Kamil Makula neuspěl hned dvakrát, Mazánek trefil tyč a dalekonosná střela Coufala skončila také na rukavicích brankáře Farkaše.

Druhý poločas začal opět únikem domácího Zemana po křídle a centrem před branku, Bozkov ale tentokrát stihl odvrátit. V 53. minutě rychlou akci rozjel Červený, který uvolnil napravo Pruska, jeho ostrý centr na zadní tyči našel hlavu štírka Mazánka - 1:2. Tento moment byl pro další vývoj utkání asi zlomový a hosté přebrali otěže utkání. V 65. minutě se Bozkovu podařilo vybojovat míč už na půlce soupeře, přihrávkou byl skvěle uvolněn Nesvadba a tváří v tvář brankáři se nemýlil  - 1:3. V 74. minutě trestný kop Makuly skončil až v síti - 1:4. Za dalších osm minut Makula obešel vše co mu stálo v cestě a do prázdné branky upravil na konečných 1:5.

„Pro domácí je asi prohra příliš krutá, nám se tentokrát hra tolik nevedla, přesto jsme si vypracovali více brankových příležitostí, byli kompaktnější a po zlepšeném výkonu po změně stran jsme vyhráli zaslouženě. Také děkujeme fanouškům za skvělou podporu na hřišti soupeře," uvedl za Bozkov Milan Mayer.

Branky: 1. Kyncl - 12. a 65. Nesvadba, 53. Mazánek, 74. a 82.  Makula. Rozhodčí: Paulů, Nešněra, Marek, ŽK: 8:3. Diváků: 80. Bozkov: Maňák - Liďák, Červený, Linek (82. Vrabec), Coufal - Prousek, Burnus, Makula,  Landiga(47.Kubán) - Mazánek (89. L. Picek), Nesvadba.

Jilemnice - Krásná Studánka 5:0 (3:0)

Po úvodní patnáctiminutovce, kde měli hosté více ze hry, převzala taktovku Jilemnice a začalo parádní představení jaké diváci v Jilemnici dlouho neviděli. Ve 20. minutě Jež skluzem z velkého vápna vymetl šibenici a bylo to 1:0. Minuto nato přišla nejkrásnější akce zápasu, kdy Schauer st. našel 40 metrovým pasem Schauera ml. ten si u postranní čáry pohrál s hostujícím obráncem, nezištně přihrál Vanclovi, který už zakončil - 2:0. Do konce poločasu Jilemnice předváděla fotbal, který několikrát zvedl domácí fanoušky ze sedadel. Ve 45. minutě padl ještě jeden gól, kdy Šnorbert prošel od poloviny hřiště až do vápna a prostřelil brankáře.

Ve druhém poločase hrála Jilemnice běhavý fotbal a předváděla krásné kombinace.V 53. minutě vystřelil Horáček dalekonosnou ranou do břevna, Vancl doběhl odražený míč, pohrál si s obranou hostů a chladnokrevně zavěsil na 4:0. V 59. minutě ještě po důrazném napadání a chybě hostující obrany dal ještě stejný hráč na konečných 5:0. Do konce utkání hrála Jilemnice hezký fotbal, který domácí fanoušci několikrát ocenili bouřlivým potleskem.

„Děkuji klukům za krásné branky a hlavně za předvedenou hru. Nepamatuji, kdy lidé v Jilemnici odcházeli z fotbalu takhle spokojeni a o to nám hlavně jde," uvedl k utkání vedoucí družstva Michael Hradecký.

Branky: Vancl 2, 20. Jež, Šnorbert, Hartych. Rozhodčí: Klimt, Brož, Huřták, ŽK: 1:1. Diváků: 110. Jilemnice: Černý - Šnorbert, Schauer st., Štastný, Paulů - Vancl, Jež, Tonar, Schauer ml. (72. Mečíř) -Horáček (80. Hnik), Hartych (75. Kužel).

Lomnice - Stráž p. R. 1:1 (0:0)

Domácí chtěli potvrdit výhru z Harrachova a prvních dvacet minut byli lepší, ale velké příležitosti neproměnili Koudelka, Kos ani Drahoňovský. Jednou při velké šanci hostů podržel Lomnici brankář Jezdinský. V 70. minutě se hosté dostali do vedení brankou z penalty. Domácí chtěli alespoň bod, ale Koudelka trefil pouze spojnici branky. Vyrovnání přišlo až při závěrečném tlaku Lomnických v 92. minutě, kdy skóroval po centru Bernarda Koudelka.

„Bode bereme, protože jsme dnes nehráli moc dobře. Výkon se mi nelíbil, našim hráčům scházela hlavně bojovnost. Dělba bodů je spravedlivá, ale měli jsme i štěstí, když jsme vyrovnali v samém závěru," řekl po utkání trenér Lomnice Zdeněk Baudyš.

Branky: 92. Koudelka - 70. z penalty. Rozhodčí: Linhart, ŽK: 2:2. Diváků: 90. Lomnice: Jezdinský - Syrovátka, Kraus, Drahoňovský, T. Ďoubalík - Vávra (70. F. Košťák), Bernard, J. Ďoubalík, Láska - Kos, Koudelka.

Mírová - Cvikov 2:1 (1:0)

Šlo o důrazně hraný zápas, proto bylo uděleno celkem devět žlutých karet. Hosté byli zpočátku aktivnější, ale domácí podržel dobrými zákroky brankář Jíra. První vážnější akce domácích přišla až ve 37. minutě, kdy M. Jíra vyslal povedenou střelu, ale gólman hostů míč odvrátil na roh. Ve 43. minutě cvikovský gólman chyboval  při rozehrávce, Beneš mu vypíchl míč a sám nabídnutou příležitost proměnil - 1:0.

Druhý poločas se odvíjel podobně s několika šancemi na obou stranách. V 77. minutě si několikrát vyměnili mír M. Jíra s Horákem, druhý zmiňovaný zacentroval před branku, kde byl připraven Plátek a oslavil svůj první gól v dresu Mírové. V 89. minutě snížil pěknou střelou cvikovský Jirák a upravil skóre na konečných 2:1.

„Jsme rádi za tři body, ale čekají nás další těžké zápasy. Doufám, že naše výkony se budou ještě zlepšovat," řekl vedoucí družstva Mírové Jiří Kadlec.

Branky: 43. Beneš, 77. Plátek - 89. Jirák. Rozhodčí: Ouředník, ŽK: 5:4. Diváků: 50. Mírová: J. Jíra - Žabokrtský, Hejduk, M. Zelnický, Mrňák - Horák, M. Jíra, Krejčík, Plátek - Tokan (60. Rohatský), Beneš (80. Ráliš).