I.A třída: Košťálov proti Ruprechticím otočil zápas z 0:3 na 4:3!

01.09.2021 21:49:29 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Bělá,Libštát,Košťálov,Semily

Klíčovým mužem košťálovského obratu proti Ruprechticím byl kapitán domácích Patrik Holovič, který během druhé půle nastřílel hattrick. V dalších zápasech vyhrála Bělá 2:0 v Mimoni, a v tabulce se posunula na první místo, a Semily doma prohrály 1:3 s Krásnou Studánkou.

Mimoň - Bělá 0:2 (0:2)

Bělá nepřijela do Mimoně body rozdávat a první gól vstřelil ve 35. minutě její útočník Vorel. Do přestávky přidal druhý gól Grebeníček a vypadalo to na snadný zápas hostů. Ve druhém poločase byl ovšem vyloučen po druhé žluté kartě Vácha, takže od 67. minuty hráli hosté v poli oslabení o jednoho hráče. Přesto domácí nedokázali ani snížit a výsledek už zůstal nezměněn. Protože utkání FC Pěnčín s Bílým Kostelem bylo odloženo, tak se Jívan Bělá dokonce vyšplhal na první příčku tabulky!

Branky: 35. Vorel, 45. Grebeníček. Rozhodčí: Lopuszynski - Zikmund, Třešňák, ŽK: 2:4, ČK: 0:1 (67. Vácha). Diváků: 200. Bělá: Jakubičko - Vitvar, Janů, Rypl, Grebeníček, Mach (87. M. Hanč), Vácha, Vorel, Vrba, Kázmer (70. Šimůnek), D. Hanč (58. Militký).

Košťálov/ Libštát - Ruprechtice 4:3 (0:3)

Košťálovským vyšel vstup do utkání, když byli aktivnější než hosté, ale nedokázali z toho nic vytěžit, naopak do vedení se z první šance dostaly Ruprechtice. Po tom gólu byli domácí jak opaření a nemohli se dostat zpátky do tempa a hosté toho ještě dokázali dvakrát využít a výsledkem toho byl „černý poločas" 0:3.

Do druhé půle domácí udělali dvě změny v sestavě, kdy šli na hřiště Houžvička s Vohnoutem a obraz hry se rapidně změnil. Právě Houžvička hned po změně stran překonal hostujícího brankáře. A v 52. domácí snížili na rozdíl jediné branky, kdy Houžvička dával balón před branku na Holoviče a pro něho už nebyl problém šanci proměnit. Rychlé dva góly domácí nakopli, soupeře zatlačili a nakonec se dočkali vyrovnání, kdy se opět trefil Holovič.

Poté se hrálo nahoru dolu, oba týmy chtěly strhnout zápas na svoji stranu, ale nakonec se to povedlo domácím - v 82. Holovič završil hattrick a domácí tím dokonali velký obrat. V závěru hosté už nenašli sílu na odpověď.

„Viděli jsme zápas dvou rozdílných poločasů. Klíčovým momentem bylo poločasové střídání, kdy Houžvička s Vohnoutem hru oživili. Pro diváky to byl atraktivní zápas," hodnotil utkání za Košťálov Michal Baudyš.

Branky: 47. Houžvička, 52., 62. a 82. Holovič - 13. a 29. Roth, 15. Vencl, 29. Roth. Rozhodčí: Urbánek - Ježek, Sukhan, ŽK: 2:3. Diváků: 80. Košťálov/ Libštát: Věrný - Klazar, Vancl (64. Fejfar), Piry, M. Kosina, Holovič (90. Lukeš), Šafář (88. R. Baudyš), Sádek, K. Janata, M. Janata (46. Houžvička), Koldovský (46. Vohnout).

Semily - Krásná Studánka 1:3 (0:0)

První branky se diváci v Semilech dočkali až v 69. minutě a domácí se z ní ujali vedení brankou Reichla. Hosté ovšem v posledních 15 minutách dokázali zápas otočit až na 1:3 díky hattricku Michala Devátého.

Branky: 69. Reichl - 77., 86. a 89. Devátý. Rozhodčí: Vachek - Dvořák, Šedina, ŽK: 2:1. Diváků: 50. Semily: Zamastil - Chlupáč, Zelenka, M. Hradecký, Peškar, Mazánek, Lukeš, Podzimek, Frolík (71. Rubeš), Reichl, Hejduk (71. Hruška).