I.A třída: Lomnice prohrála s posledním, Košťálov zdolal Hamry B

25.09.2017 20:05:02 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Libštát,Košťálov,Lomnice nad Popelkou

Lomničtí fotbalisté nečekaně prohráli v sobotu dopoledne na trávníku posledních Ruprechtic, ale zatím udrželi první místo, protože dokázali v předehrávce porazit Stráž pod Ralskem. Košťálov/ Libštát dokázal porazit 3.2 gólem v závěru silné béčko Velkých Hamrů.

Předehrávka: Lomnice n. P. - Stráž p. R. 3:1 (1:0)

Předehrávaný zápas 7. kola byl na programu ve středu 20. září. Domácí se museli obejít bez útočníka Drahoňovského, ale nakonec utkání zvládli vítězně. Ve 42. minutě odražený míč uklidil do branky hostů Heřmanský, zatímco na druhé straně dvakrát zachránil domácí brankář Přibyl. Hosté na začátku druhé půle vyrovnali Cermanem a dlouho se hrálo vyrovnaně. V 81. minutě centra Starého využil Heřmanský - 2:1 a po něm přidal v 89. minutě domácí pojistku po rohu Drusana hlavou kapitán Gaubman.

Branky: 45. a 81. Heřmanský, 89. Gaubman - 47. Cerman. Rozhodčí: Dvořák - Šmíd, Hnětynka, ŽK: 1:3. Diváků: 68. Lomnice: Přibyl - Knížek, Bryscejn, Materna, Veg - Janata (46. Košťák), Drusan, Gaubman, Heřmanský (83. Kraus) - Sehnoutek (78. Dlouhý), Starý.

Ruprechtice - Lomnice n. P. 4:3 (3:3)

Tentokrát mohl Drahoňovský za Lomnici nastoupit, ale ve druhém poločase střídal pro zranění kotníku, menší zranění má i Gaubman, takže ten naopak naskočil až v závěru.

Už ve 12. vteřině vstřelil Košťák rychlý gól, ale ten paradoxně zřejmě hostům ublížil. Po dvou šancích domácích už potřetí uspěli a vyrovnali na 1:1. Pak Drahoňovský pálil z blízka vedle, Starý trefil brankáře a Košťák pálil znovu vedle. Až ve 31. minutě Starý nahrál a Drahoňovský upravil na 1:2. Po chybě ovšem domácí znovu vyrovnali a hned za minutu šli i do vedení, když hattricku dosáhl Hošic. Ve 42. minutě po pěkném úniku Krause se trefil Drahoňovský na 3:3.

Domácí šli ale více bojovně za vítězstvím a ve druhé půli rozhodli. Po standardní situaci v 57. minutě upravil skóre na 4:3 Morávek. To už vydrželo až do konce a do té doby poslední Ruprechtice získaly nečekaně nad první Lomnicí všechny body.

Branky: 11., 36. a 37. Hošic, 57. Morávek - 1. Košťák, 31. a 43. Drahoňovský. Rozhodčí: Bohata - Blaschke, Čurda, ŽK: 2:4. Diváků: 50. Lomnice: Přibyl - Košťák, Bryscejn, Materna, Veg - Janata, Drusan, Dlouhý (65. Gaubman), Kraus (70. Sehnoutek) - Starý, Drahoňovský (76. Heřmanský).

Košťálov/ Libštát - Velké Hamry B 3:2 (0:0)

V první půli byli hosté lepší, domácí se spíš bránili a hráli hlavně na brejky. Branka ovšem žádná nepadla.

Do druhé půle vstoupili domácí aktivněji a využili brejky. Nejdříve poslal domácí do vedení v 56. minutě Holovič a pote vsítil další branku v 69. minutě Piry. Za stavu 2:0 pro domácí šli domácí Holovič spolu s Cermanem sami na brankáře, ale velkou příležitost neproměnili. A tak si vzali slovo hosté a začali si vytvářet šance. Nejdříve se jim podařilo snížit na 2:1 a během chvilky byl stav srovnaný na 2:2. Už se zdálo, že vyrovnání s domácími zamávalo, ale do úniku se dostal Holovič a těsně před koncem zápasu vstřelil vítězný gól.

Branky: 56. a 87. Holovič, 69. Piry - 78. Vencbauer, 85. Kavan. Rozhodčí: Ouředník - Vachek, Brož, ŽK: 2:2. Diváků: 80. Košťálov/ Libštát: Zamastil - Koldovský, Poledník, Klazar, Sládek (60. Šalda) - Vancl, Janata, Cerman, Piry, Klaban (46. Kosina) - Holovič.