I.B třída: Bozkov smetl 5:0 Smržovku a jediný neztratil body

29.08.2017 20:34:40 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Jablonec nad Jizerou,Libštát,Košťálov,Roztoky u Jilemnice,Horní Branná,Bozkov,Železný Brod,Jilemnice,Harrachov

Po dvou kolech I.B třídy východ je bez ztráty bodu už jen Bozkov, který stíhají čtyřbodoví Harrachov, Jabloneček, Plavy, Albrechtice a Horní Branná.

Albrechtice - Jilemnice 4:3 (2:1)

Již v 5. minutě se prosadil Hradecký a domácí šli do vedení. Pak se hra chvíli uklidnila, ale byli to opět domácí, kteří ve 22. minutě Zelinkou navýšili skóre na 2:0. Hostům se podařilo ve 29. minutě snížit Horáčkem na rozdíl jediné branky, a tak také skončil první poločas.

Ve druhé půli byli hosté aktivnější, což jim přineslo během 64. a 71. minutě Metelkou vyrovnání, ale také vedení. To byl impuls pro domácí, kteří začali hrát více útočněji, což jim v 74. minutě přineslo Bělohlávkem vyrovnání a v poslední minutě zajistil Pipek pro domácí velmi cenné tři body.

Branky: 5. Hradecký, 22. Zelinka, 74. Bělohlávek, 99. Pipek - 29. V. Horáček, 64. a 71. Metelka. Rozhodčí: Linhart - Balatka, Ježek, ŽK: 1:2. Diváků: 123. Albrechtice: Žanta - Vávra, Zelinka (69. Honzák), Bělina, Pipek - Hradecký, J. Sedlák, M. Sedlák, Kulhánek, Štěpnička - Bělohlávek. Jilemnice: Černý - Pohořalý, Šimek, Jež, Kubina, Pěnička (56. Buryánek) - Šnorbert, Morávek, Jiřišta (76. Hník), V. Horáček (56. Figura) - Metelka.

Bozkov - Smržovka 5:0 (4:0)

Už v první minutě se mohli radovat domácí fanoušci, kterých se zde sešlo kolem 150. Gól vstřelil Dominik Seifert, když asi ze 30 metrů nečekaně vystřelil a gólmana překvapil - 1:0. V 7. minutě mohl navýšit Havel, když prodloužil hlavou Červeného přímý kop, ale tentokrát se brankář zaskvěl parádním zákrokem. V 19. minutě Seifert parádně vystřelil, gólman vyrazil a pohotový Červený dorazil míč do sítě - 2:0. Za deset minut kopali hosté přímý kop, ale nic z něho nebylo, naopak z něho šli domácí do brejku, který ale zastavili hosté faulem za žlutou kartu. Ve 34. minutě se opět ukázal Červený, když běžel na bránu nikým nezastavený a poté propálil gólmana - 3:0. Gólu se dočkal i nestárnoucí Havel, když v 38. minutě zkušeně dloubákem přehodil gólmana. Poté ještě hosté měli do konce poločasu tři rohové kopy - ale dva zlikvidoval výborný Kanaval a jeden odhlavičkoval Mazánek.

V 52. minutě došlo k faulu na Malečka, Červený se postavil k přímému kopu, ten si následně našel Havel, ale hlavičkoval pouze nad břevno. Za tři minuty zase hosté faulovali Mazánka, tentokrát Červený trefil zeď, která míč nadzvedla a gólman v pohodě měl. V 71. minutě opět přímý kop a opět Červený, hosté ho odvrátili přímo ke Kobrlemu, ten však vysoko přestřelil. Za dvě minuty čerstvě vystřídaný Kousal vystihl špatnou rozehrávku hostů a navýšil na diváky dožadovaných 5:0.  V 81. minutě hosté zahrávali rohový kop, ale domácí Židlík ho prodloužil do autu. Nakonec se mohli dočkat i hosté čestného úspěchu, ale gólovku jim vychytal skvělý Kanaval, a udržel si tak v nové soutěži prozatím čisté konto.

„První poločas jsme zahráli výborně, padali nám tam i góly, hosty jsme do větších šancí nepouštěli. Druhý byl už maličko horší z naší strany, ale nakonec jsme i přidali další branku. Dobře zahráli nové posily, pochvala opět Kanavalovi a nakonec i celému týmu za zodpovědný výkon a povinné tři body z domácí půdy. Příští týden nás čekají silné Lučany, ale věřím, že zápas zvládneme a udržíme zatím první místo tabulky," uvedl za Bozkov Michal Nesvadba.

Branky: 1. Seifert, 19. a 34. Červený, 38. Havel, 73. Kousal. Rozhodčí: Frýda - Blaschke, Janda, ŽK: 1:4. Diváků: 150. Bozkov: Kanaval - Hapiak, Strmiska, Židlík, Kobrle, Maleček, Mazánek, Červený, Hykman, Seifert, Havel (67. Kousal). Smržovka: M. Brož - Sucharda, Vokuš, P. Nič, Hnídek (80. Hásek), Pěnička (60. D. Nič), Štěpánek, Jelínek, A. Brož, Tesař (67.Červenka), Bergmann.

Plavy - Bělá 6:4 (4:2)

Hosté se ujali ve 3. minutě vedení po bleskovém gólu Pavlaty, ale do minuty domácí vyrovnali zkušeným Sitarčíkem. V 19. minutě vrátil hostům vedení Beran, ale domácí brankami od 31. do 39. minuty otočili až na 4:2. Ve druhém poločase hosté snížili Tauchmanem a poté vyrovnal v 82. minutě Mach na 4:4. Domácí ale znovu zapnuli všechny motory a dvěma góly černého potvrdili svou výhru.

Branky: 4. Sitarčík, 31. Rimský, 32. Balatka, 39., 81. a 90. Černý - 3. Pavlata, 19. Beran, 62. Tauchman, 82. Mach. Rozhodčí: Lopuszynski - Maruška, Lejsek, ŽK: 0:0. Diváků: 80. Bělá: Jakubičko - D. Hanč (77. Šír), Huráň, Pavlata, Tauchman, Malý, M. Hanč, Mach, Beran, Kosina, Čokina.

Držkov - Jablonec n. J. 0:3 (0:3)

Už v prvním poločase hosté rozhodli o své výhře dvěma góly Tomáše Havlíčka a jedním Tomáše Adámka. Ve druhém poločase už branka nepadla, a Jabloneček si tak připsal první výhru v sezoně.

Branky: 20. a 39. Havlíček, 45. Adámek. Rozhodčí: Čurda - Jákl, Maňák, ŽK: 2:1. Diváků: 30. Jablonec n. J.: Šír - Pěnička, Trepera (33. Z. Vrána), Hájek, Havrda, Hrbek, Nechanský, Adámek, J. Vrána, Zahradník, Havlíček (81. Neumann).

Harrachov - Košťálov/ Libštát B 8:2 (5:0)

I tento zápase se rozhodl už v prvním poločase, ve kterém domácí nastříleli do sítě spojeného zámostního B týmu pět branek. Hosté snížili poprvé až v 75. minutě za stavu 6:0, i poté ale domácí dvakrát odpověděli, na konečných 8:2 pak uzavřel účet zápasu v 85. minutě Holovič.

Branky: 17., 71.  a 83. David, 24.  a 26. Tuhela, 31. Barbořák, 35. Kroupa, 77. Medal - 75. Šalda, 85. Holovič. Rozhodčí: Pánek - Řezníček, Sukhan, ŽK: 0:0. Diváků: 80. Harrachov: Uhlíř - Kroupa, Barbořák, Bergmann, Medal, David, Veselý, Tuhela, Vašíček (65. Rosu Costel), David, Kočib. Košťálov/ Libštát B: Zamastil - Vancl, Vejnar (46. Tulach), Fiedler, Patka, Ludvík, Holovič, Lukeš, Stehlík (46. Šalda), Dohnal, Nedvěd (58. Vojtíšek).

Roztoky - Železný Brod B 3:2 (0:0)

Roztoky nastoupily proti Železnému Brodu B v silně kombinované sestavě (zranění, dovolená). V prvním poločase se domácím kombinačně nedařilo, a když se i hosté nemohli dostat do tempa, k vážnému ohrožení branek nedošlo. Roztoky si vytvořily jedinou šanci, ve 21. minutě Illner našel na levé straně L. Hujera, ten posunul na nabíhajícího Grofa, který uvnitř vápna zakončoval mimo branku. Hosté zahrozili ve 44. minutě, kdy domácí míč na poslední chvíli odkopli do autu.

Do druhého poločasu nastoupil do branky Roztok P. Hujer a O. David se posunul do útoku. Hned ve 47. minutě utekl po levé straně, na penaltě našel volného Baytalona, který však Ducháčkovu branku netrefil. Dobrý úvod druhého poločasu Roztoky potvrdily i gólově. V 55. minutě rozehrál z půlky hřiště trestný kop M. Hornig, nikým netečovaný prudký míč zapadl k zadní tyči a bylo to 1:0. O čtyři minuty později mohli hosté vyrovnat, ale zakončení hlavou jednoho z nich skončilo v rukou připraveného P. Hujera. V 63. minutě všem utekl O. David, nahrál před branku osamocenému Illnerovi, který sám před brankařem neuspěl. Další akce Roztokám již vyšla. Hnyk vysunul Illnera, ten míč zatáhl k brankové čáře, prudkou přihrávkou našel před brankou nabíhajícího O. Davida, který zvýšil na 2:0. Zápas však ještě nebyl rozhodnutý. V 81. minutě si centrovaný míč srazil do vlastní branky L. Hujer a stav byl 2:1. Když v 90. minutě vystřelil přesně k zadní tyči Paldus, tak se hosté radovali ze stavu 2:2. V úplném závěru Roztoky vytvořily velký tlak na soupeřovu branku. Byly z toho tři rohové kopy a gólové příležitosti. Výsledek utkání nakonec stanovili nejlepší hráči zápasu Illner a O. David. V 92. minutě utekl Illner po křídle, na střílený centr naběhl O. David a dorážkou z bezprostřední blízkosti domácím zajistil zasloužené tři body.

„Naši hráči ukázali velkou vůli po vítězství i za nepříznivého vývoje ke konci utkání," dodali trenéři Roztok Stanislav Klápště a Zdeněk Otmar.

Branky: 55. M. Hornig, 76. a 90. O. David - 80. Hujer, 92. Paldus. Rozhodčí: Šubrt - Špáta, Kovář, ŽK: 3:3. Diváků: 80. Roztoky: O. David - D. David, Ginzl, Mečíř, Maťátko (78. Kysela), L. Hujer, Illner, M. Hornig, Baytalon, Grof (46. P. Hujer), Hnyk. Železný Brod B: Ducháček - Šťastný, Burkoň, Krejčík, Kučera (73. Musílek), Š. Makula, Škaloud, Havrda, Paldus, Musílek, M. Šefr (60. K. Šefr).

Horní Branná - Lučany 2:1 (1:0)

Již v 6. minutě otevřel skóre zápasu domácí Jón. V prvním poločase se k němu už nikdo brankově nepřidal. V 58. minutě zvýšil domácí náskok na 2:0 Fiedler. Hosté vstřelili čestný gól až dvě minuty před koncem díky Purmovi.

Branky: 6. Jón, 58. Fiedler - 88. Purm. Rozhodčí: Halama - Šmíd, Balatka, ŽK: 3:0. Diváků: 110. Horní Branná: Hofman - Šimůnek, Strmeň, D. Paulů (82. Jindřišek), Pešina, Šimek, Kobrle (64. J. Paulů, Beneš, Vašek, Fiedler, Jón (90. Hochbergr).