I.B třída: Nová Ves těsně zdolala Víchovou a jediná má plný počet bodů

27.08.2012 15:45:13 | Autor: Petr Ježek a Ladislav Janata | Rubrika: SPORT | Obce: Nová Ves nad Popelkou,Víchová nad Jizerou,Rovensko pod Troskami,Jenišovice,Železný Brod,Rokytnice nad Jizerou

V okresním derby I.B třídy ve Víchové měli v sobotu znovu bleskový vstup hráči Nové Vsi a výhru jim nevzalo ani domácí vzepětí ve druhém poločase. Protože další celky ztrácely, tak jsou nováčci z Nové Vsi překvapivě jediným týmem bez ztráty bodu.

Rokytnice i přes špatný začátek vybojovala bod proti Ruprechticím, Rovensko naopak nestačilo na domácí Plavy. Zbývající utkání, o kterém neznáme podrobnosti, Kokonín - Zásada skončilo 0:0.

Víchová - Nová Ves 2:3 (0:2)

Domácím se tradičně nepovedl začátek a po chybě obrany se už ve 4. minutě hosté radovali z prvního gólu, když se po samostatné akci prosadil Tomášek. Víchovou to nezlomilo a už za pár minut si vytvořila první velkou šanci, bohužel bez brankového zakončení. Za dalších několik minut přišlo dokonce vyrovnání, ale pomezní rozhodčí viděl ofsajd a gól uznán nebyl. I přes další snahu domácích o vyrovnání se hosté po standardní situaci dostali v 35. minutě do dvoubrankového vedení.

Už 4. minuty po rozehrávce druhé půle se Víchové podařilo snížit Kuříkem a zdramatizovat vývoj utkání. „O přestávce jsme si připomněli minulý zápas našeho soupeře, kdy dokázal získat bod i přesto, že prohrával už o tři branky. Chtěli jsme si dát pozor, aby se nic podobného nestalo," uvedl hrající trenér Nové Vsi Jan Fedor.

V 85. minutě se Víchová přesto dočkala vyrovnání brankou Tužeho. Hosty to ale nenalomilo. Hned  z protiútoku si došli pro faul na úrovni velkého vápna a k přímému kopu se postavil Martin Zajíc. Jako správný kapitán vzal odpovědnost na sebe a překvapil domácího brankáře střelou k přední tyči. Tlak Víchové v posledních minutách už vyrovnání nepřinesl, i když v poslední vteřině balón lízal tyčku novoveské branky, ale z té nesprávné strany.

„S výsledkem jsem spokojen. Musíme ale zapracovat na tom, abychom byli schopni po celé utkání podávat stejně kvalitní výkon. Děkujeme našim fanouškům, kteří nám vytvořili téměř domácí prostředí," dodal po utkání Fedor.

Branky: 55. Kuřík, 83. Tuže - 4. Tomášek, 35 Huráň, 85. Zajíc. Rozhodčí: Rympler, ŽK: 4:0. Diváků: 80. Víchová: Pivoňka - Hanč, Bartoň, Matuš, Vrhel - Kuřík, P. Hartig st. (65. Tuže), Bujárek, Hamáček - Z. Hartig (60. P. Hartig ml.), Kobr (85. Krause). Nová Ves: Čapek - Nožička (90. Fejfar), Hadač, Hloušek, Jíra - Tomášek, Svoboda, Zajíc, Máka - Saliga (70. Nožička), Huráň (80. Fedor).

Rokytnice - Ruprechtice 2:2 (0:2)

Obě mužstva začal útočně, ale domácí své šance nedokázali proměnit, a to ani při nepovedenou malé domů hostů. V 16. minutě se hosté ujali vedení brankou Antoše a těsně před přestávkou zvýšil na 0:2 Vrtal. Druhý poločas odstartovali lépe hosté, když jejich hru řídil exligový veterán Zbyněk Rampáček. Domácí ale začali bojovat a výsledkem bylo snížení Málka, který v 68. minutě přestřelil vše v cestě. Vyrovnání přišlo v 84. minutě, kdy Brož skóroval povedenou křižnou střelou. Další šance už pak domácí neproměnili, takže se mužstva o body rozdělila.

Branky: 68. Málek, 84. Brož - 16. Antoš, 43. Vrtal. Rozhodčí: Mikule, ŽK: 1:0. Diváků: 50. Rokytnice: Sedláček - Kuřina, Pičman, Brož - M. Neumann st., M. Martínek, Zahradník, Štěpánek - Škoda, Halíř (58. Havrda), Hanko.

Plavy - Rovensko 3:1 (2:1)

Trenér domácích Tomíček měl při dvou vyloučených becích těžkou situaci, ale obranu přestavěl a doplnil, zařadil Pitru a hrál na dva útočníky. Již v 11. minutě se zranil další obránce Jelínek a tak musel nastoupit sám. Štěstí bylo, že hned ve třetí minutě po akci Čermáka skóroval Sitarčík, který pak po samostatné akci zvýšil na 2:0. Pak krátce poté vyrobil hrubici Kouřil a Rovensku se podařilo snížit Malým. Druhá půlka začala opět náporem plavských fotbalistů a Sitarčík završil hattrick, což prakticky rozhodlo. Hosté měli několikrát blízko ke snížení, ale buď šanci promarnili nebo zářil domácí brankář Benda.

Branky: 3., 34, a 49. Sitarčík - 34. Malý. Rozhodčí: Trešl. ŽK: 2:0. Diváků: 80. Plavy: Benda - Jelínek (11. Tomíček), Horák, Pitro, Kouřil - Jón, Lejsek, Šimerda (81. Jandura), Balatka, Sitarčík - Čermák (89. Červinka).

Držkov - Lučany 1:3 (1:0)

V úvodu utkání se domácím příliš nedařilo. Přestože hosté měli v první polovině více ze hry do žádné vážnější situace se nedostávali, naopak domácí dokázali několikrát pozlobit rychlými brejky. Domácí se ve 24. minutě ujali vedení když po výborném centru Justa zakončil do sítě hostí Vaníček. V závěru poločasu mohl skóre navýšit Řičica, jehož lob šel nejen za záda brankáře, ale také za branku. Do druhé půle vstoupili lépe domácí. Na samém úvodu druhého dějství si vypracovali hned několik tutovek, které však v síti neskončili. Hosté tak začali trestat a srovnali skóre. Krátce poté se pak ujali vedení, když Dítě ukázkově trefil šibenici branky Dvořáka. V samotném závěru Lučany skóre ještě navýšily.

Branky: 24. Vaníček - 60. Maňák, 69. Dítě, 89. Horký. Rozhodčí: Poživil, Šoun. Diváci: 100 Držkov: E. Dvořák - T. Prousek, J. Dvořák, Machula, Hruška - Pe. Prousek, Just, Ševčík, D. Řičica - M. Řičica (17. Vaníček), Pa. Prousek. Lučany: Novák - Vít, Patočka, Killian, Vokuš - Svoboda, Maňák, Horký (89. Hillebrant), Brož (62. Svozil) - V. Dítě, J. Dítě (83. Vokatý).

Mšeno B - Železný Brod B 2:3 (2:0)

Domácí chtěli potvrdit první výhru ze hřiště soupeře a první poločas, kdy byli lepším celkem, s přehledem vyhráli dvoubrankovým rozdílem. Po přestávce se karta obrátila a hosté výsledek otočili. Mšenské béčko mělo smůlu, že se mu zranil brankář Zounek, ale zápas obětavě dochytal. Ne doslova, protože v poslední minutě zavinil penaltu a byl vyloučen a na pokutový kop vlezl do branky Škvor, nechytil a byl konec.

Branky: 8. Pokorný, 21. Mráček - 38. a 90. (z penalty) Linka, 70. Kovář Rozhodčí: Čurda. ŽK: 2:1. ČK: 1:0 (90. Zounek). Diváků: 30. Mšeno B: Zounek - Škvor, Frýda, Bistiak, Hadidi - Demín, Pokorný, Švorc, Novotný - Petrtýl, Mráček. Železný Brod B: Tkacz - Halama, Hadač, Škaloud, Kovář - Picek, Makula, Tunka, Burkoň - Linka, Mařík - střídali: Bezstarosta, Kordík.

Velké Hamry B - Jenišovice 1:3 (1:1)

V 15. minutě se zablokovaný balon odrazil velice příhodně k Denisi Kavanovi a ten pohodlně skóroval. Ve 22. minutě bek Jenišovic zahrál ve vápně rukou a sudí Vacek neváhal. Penaltu však Sucharda v brance Hnídkovi skvěle lapil. Jenišovice se postupně rozehrály a začaly trestat zaváhání Hamrovských v koncovce. Ve 35. minutě odcentroval Fiala, Radim Kavan odpálil míč jen do Hradeckého, od nějž míč zamířil do sítě. Ještě do půle mohl vše do starých kolejí vrátit Průcha, avšak v ideální pozici míč špatně trefil. Ve druhé půli si na přesný centr vyskočil střídající Martin Prkno a ladnou hlavičkou otočil zápas. Poté brankář Hamrů Veselý vyběhl na dlouhý míč, jenomže se k němu dostal pozdě a doslova sestřelil pronikajícího útočníka. Rozhodčí ho bez milosti vyloučil. Do branky se musel postavit hráč z pole Horváth. V deseti to měly Hamry už hodně složité. Když hosté přidali třetí gól po trefě Kočího, bylo o výsledku rozhodnuto.

Branky: 15. D. Kavan - 35. Hradecký, 55. Prkno, 76. Kočí. Rozhodčí: Vacek - Kowalík, Vrtal. ŽK: 3:0. ČK: 1:0 (66. Veselý). Velké Hamry: Veselý - Titlbach (11. Morávek), Zajíček, Vl. Prousek st., R. Kavan (81. Herel) - Horváth, Kříž, Průcha, Urbanec - J. Hnídek, D. Kavan. Jenišovice: Sucharda - Laušman, Bubák, Skalický, Věneček - Pekař, Holeček, Kalousek, Kočí - Hradecký, Fiala.

1. Nová Ves                  2   2   0   0    6:2    6
2. Zásada                     2   1   1   0    4:1    4
3. Jeníšovice                2   1   1   0    6:4    4
4. Lučany                     2   1   1   0    5:3    4
5. Kokonín                   2   1   1   0    3:1    4
6. Držkov                     2   1   0   1    6:3    3
7. Mšeno B                   2   1   0   1    5:5    3
8. Ž. Brod B                  2   1   0   1    4:5    3