I.B třída: Po těsné výhře je na čele tabulky Horní Branná

13.09.2017 17:41:35 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Jablonec nad Jizerou,Libštát,Košťálov,Roztoky u Jilemnice,Horní Branná,Bozkov,Železný Brod,Jilemnice,Harrachov

Po čtvrtém kole se dostala do čela tabulky I.B třídy východ Horní Branná, která dokázala udržet těsné vedení 3:2 s týmem Košťálov/ Libštát B. Druhý je Bozkov, který v derby nastřílel Železnému Brodu B čtyři góly. Třetí jsou Plavy a pak následuje kvarteto sedmibodových týmů - Albrechtice, Harrachov, Lučany, Jabloneček.

Bozkov - Železný Brod B 4:0 (0:0)

V sobotu se odehrálo v Bozkově na Cihelném poli derby s rezervou Železného Brodu. V 16.  minutě Červený zkusil vystřelit z 25 metrů, ale přestřelil bránu. Za dvě minuty na to Kousal dostal parádní přihrávku před bránu, ale ani on netrefil. Ve 23. minutě Červený zahrával přímý kop z 35 metrů, ale nepodařilo se mu trefit bránu, a ani za čtyři minuty po faulu na Seiferta z trestného kopu zprava velkého vápna. Ve 32. a ve 36. minutě i hosté kopali přímé kopy, ale ani jeden se nedostal k ohrožení brány. Ve 42. minutě byl vlevo od vápna zfaulovaný Hlava a musel být odvedený za čáru, ale naštěstí to nebylo tak vážné, aby nemohl se vrátit do hry. V prvním poločase branka nepadla a diváci netrpělivě čekali, kdo první otevře skóre.

V 50. minutě kopali hosté přímý kop zprava vápna, ale naštěstí Kanaval nemusel zasahovat. Za tři minuty zkusil štěstí Hykman, ale z 30 metrů vysoko přestřelil bránu. V 55. minutě domácí vypracovali krásnou akci, kdy Liďák utekl po pravé straně a poslal parádní centr před bránu, kam nabíhali hráči Bozkova, ale nikdo ho do brány netečoval. To domácí dlouho mrzet nemuselo, neboť za tři minuty už se síť za Ducháčkem konečně rozvlnila. A byl to Vrchovský, kdo otevřel skóre a tím jakoby ukončil gólový půst tohoto zápasu. Za čtyři minuty zvyšoval ukázkovou hlavičkou Seifert, kterou přehodil lehce vyběhnutého gólmana. A za minutu po faulu ve vápně na Vrchovského byla nařízena penalta, ke které se postavil kapitán Červený a bez problému ji proměnil. V 69. minutě se opakovala akce z 55. minuty, opět Liďák poslal parádní centr před bránu, ale tentokrát brankář nedal vzniknout šanci. V 73. minutě po akci ve vápně soupeře se dostal míč k nabíhajícímu Červenému, a ten z 25 metrů propálil vše, co mu stálo v cestě - 4:0. V 80. minutě nahradil Kousala Šída a byl to on, kdo měl v posledních deseti minutách tři gólovky. Nejprve v 82. minutě se ocitl před téměř prázdnou bránou, ale než stihl zareagovat a vystřelit, míč mu vykopl obránce hostí. Za šest minut zase prodloužil hlavičkou střelu, ale gólman míč vyrazil. A za minutu hlavičkoval těsně nad břevno. Nakonec tedy utkání skončilo pro domácí zaslouženým vítězstvím a bez obdržené branky.

„První poločas byl takový mdlý, několik šancí na obou stranách, ale nic vážného. Druhý poločas jsme se konečně rozstříleli a soupeři jsme nedovolili zápas zdramatizovat. Dnešní zápas jsme tedy zvládli dobře a to i přesto, že nám chybělo několik důležitých hráčů - Strmiska, Havel, Maleček, Mazánek a Židlík. Nyní se musíme soustředit na příští venkovní zápas a dokázat, že dokážeme bodovat i venku," hodnotil utkání za Bozkov Michal Nesvadba.

Branky: 58. Vrchovský, 62. Seifert, 63. a 73. Červený (první z penalty). Rozhodčí: Havel - Vydra, Zboroň, ŽK: 0:0. Diváků: 55. Bozkov: Kanaval - Hlava, Červený, Soudil, Kurfiřt, Kobrle, Kousal (80. Šída), Seifert, Liďák (73. Hapiak), Vrchovský, Hykman. Železný Brod B: Ducháček- Škaloud, Vozka, Musílek P., Plachý (44. F. Musílek), Havlíček, Makula (64. Mařík), Šťastný, Drobný, Kotlár, Šefr.

Bělá - Smržovka 2:2 (2:1)

V utkání týmů, které dosud nevyhrály, vedli domácí po gólech Pavlaty a R. Malého už 2:0. Pak se ale do hry dostali i hosté a ve 37. minutě snížil Vaníček. Ve druhém poločase běláci těsné vedení neudrželi, když v 63. minutě vyrovnal na konečných 2:2 Vokuš.

Branky: 8. Pavlata, 16. R. Malý - 37. Vaníček, 63. Vokuš. Rozhodčí: Rympler - Bukvička, Kovář, ŽK: 0:3. Diváků: 120. Bělá: Jakubičko - Tauchman, Pavlata, Zemánek, Hanč, Kosina, R. Malý (70. Prokeš), Mach, Špidlen, Čokina, Beran.

Plavy - Lučany 1:1 (1:0)

Až těsně před poločasovou přestávkou se domácí dostali do vedení brankou Rimského. Za Lučany dokázal vyrovnat v 73. minutě Kohout a výsledkem 1:1 skončil i celý zápas.

Branky: 45. Rimský - 73. Kohout. Rozhodčí: Dvořák - Nagy, Jákl, ŽK: 2:2. Diváků: 68.

Držkov - Jilemnice 3:2 (2:1)

Do vedení šli domácí po střele Ocha v 18. minutě, za hosty dokázal vyrovnat ve 42. minutě kapitán Horáček, ale minutu na to už domácí zase vedli po gólu Zajíce. Ve druhém poločase vyrovnal v 50. minutě za Jilemnici Metelka, ale vedení vrátil domácím opět Och. V 67. minutě byl po druhé žluté kartě vyloučen domácí Vrabec, ale hosté už potřetí srovnat nedokázali, a všechny body tak zůstaly Držkovu.

Branky: 18. a 60. Och, 43. Zajíc - 42. Horáček, 50. Metelka. Rozhodčí: Blaschke - Šůma, Pánek, ŽK: 2:0, ČK: 1:0 (67. Vrabec). Diváků: 80. Jilemnice: Černý - Pohořalý, Šimek, Jež, Brejcha (77. Hajna), Pěnička, Morávek, Jiřišta (60. Šmíd), Buryánek, Horáček, Metelka.

Harrachov - Albrechtice 3:2 (1:1)

Začátek vyšel lépe domácím, kteří šli ve 20. minutě po chybné rozehrávce hostů do vedení po brance Kyncla. Před tím ve 14. minutě měl velkou šanci Bělohlávek, ale nedal. Ve 34. minutě po pěkném úniku Kulhánka, který pouze nastřelil tyč, se k dorážce se dostal Bělohlávek a srovnal na 1:1. Ve 44. minutě měli hosté šanci přímého kopu, který domácí brankář Zelinkovi nádherně vyrazil.

V druhé půli se hrálo na obou stranách klidněji, než přišla 52. minuta, kdy po centru z pravé strany se k odraženému míči dostal David a domácí šli opět do vedení. A byli to opět domácí, když v 62. minutě sám zakončil akci Ježek na 3:1. V 63. minutě po centru Štěpničky měl velkou šanci Kulhánek, ale těsně minul branku. V 68. minutě po pěkné akci Bělohlávka s přehledem zakončil Sedlák Jakub na 3:2. V 73. minutě měli opět domácí šanci skórovat, ale Žanta byl dvakrát proti. V závěru utkání v 88. minutě měli domácí šanci na gól, ale nastřelili pouze tyč.

Branky: 20. Kyncl, 52. David, 62. Ježek - 34. Bělohlávek, 68. Sedlák. Rozhodčí: Juris - Horáček, Nestler, ŽK: 1:0. Diváků: 80. Harrachov: Uhlíř - Horáček, Barbořák, Kočib, Bergmann - Medal, Kyncl (76. Vokál), Ježek (89. Rosu), David - Jiroutek, Vašíček. Albrechtice: Žanta - Vávra, Zelinka, Hradecký, Svoboda - Pipek, J. Sedlák, M. Sedlák, Kulhánek, Štěpnička - Bělohlávek.

Roztoky - Jablonec n. J. 2:0 (2:0)

Roztokám vyšel vstup do utkání. Už ve 3. minutě poslal střílený centr na malé vápno před branku Mečíř, O. David byl na správném místě a dorážkou poslal Roztoky do vedení. V 9. minutě byl faulován pronikající Illner a Roztoky měly výhodu trestného kopu. Míč si postavil Mikolášek a prudkou střelou vedle zdi zvýšil na 2:0. Hosté to zkoušeli v 16. minutě střelou z vápna, domácí brankář Madarčík byl pozorný a míč bezpečně chytil. O dvě minuty později Maďarčík vytáhl na roh střelu mířící z trestného kopu do šibenice. Hosté pak lépe kombinovali, domácí však byli pozorní v obraně a k vážnějšímu ohrožení branky hosty nepustili.

Ve druhém poločase bylo tempo hry stále vysoké a hrál se dobrý fotbal. Z kraje hosté dvakrát zahrozili po standardních situacích hlavou. Zvláště druhá střela v 56. minutě prolétla těsně nad břevnem Madarčíkovy branky. V 61. minutě vhodil dlouhý aut domácí Mečíř, na odražený míč si naběhl M. Hornig a jeho bomba z 30 metrů minula pravou tyč Vízkovy branky. Favorizovaní hosté se nechtěli smířit s vývojem utkání a hru více otevřeli, čehož domácí využívali k rychlým brejkům. V 75. minutě se uprostřed hřiště uvolnil domácí mladík Kotyk, poslal do úniku Illnera, který střelou k tyči nechal vyniknout Vízka. Následně s chutí hrající Illner utekl všem v 82. minutě, stříleným centrem našel před brankou nabíhajícího O. Davida, jeho střela z voleje však tentokrát skončila nad brankou. Poslední možnost měli hosté v 87. minutě, kdy po centru zakončovali z dobré pozice pouze do rukou výborně chytajícího Madarčíka.

„Závěr utkání jsme odehráli před soupeřovou brankou a překvapivý, ale zasloužený výsledek si vynuceně omlazený tým již nenechal vzít. Naši mladí hráči jsou příslibem do budoucna," dodali k utkání trenéři Roztok Stanislav Klápště a Zdeněk Otmar.

Branky: 3. O. David, 9. Mikolášek. Rozhodčí: Bukvička - Rympler, Kovář, ŽK: 2:2. Diváků: 150. Roztoky: Maďarčík - Mečíř, Mikolášek, L. Hujer - Hnyk, Baytalon, M. Hornig, Ginzl (52. Kovacs), Kotyk (85. Kysela) - Illner, O. David. Jablonec n. J.: Vízek - Pěnička (62. Prokůpek), P. Adámek, Hájek, Pičman, Hrbek, Nechanský, T. Adámek, Zahradník, Havlíček (78. Neumann), Exner (75. Vrána).

Horní Branná - Košťálov/ Libštát B 3:2 (3:0)

Domácí fotbalisté se dostali během prvního poločasu po dvou brankách Kubelky a jedné Šimka do pohodlného vedení 3:0 a zřejmě si mysleli, že utkání už v klidu dohrají. Ve druhém pooočase ale hosté zapnuli a dokázali po brankách Kašpara a Piryho snížit na 3:2. Měli ještě 20 minut na vyrovnání, ale těsné vedení už Horní Branná udržela. Při ztrátách dalších týmů je dokonce Horní Branná nyní o bod na čele celé tabulky.

Branky: 14. a 38. Kubelka, 26. Šimek - 66. Kašpar, 72. Piry. Rozhodčí: Ouředník - Vachek, Brož, ŽK: 1:5. Diváků: 120. Horní Branná: Hofman - Šimůnek, Strmeň (89. Kobrle), David Paulů, Pešina, Kocourek, Šimek, Kubelka, Vašek, Fiedler (60. Dušan Paulů), Jón. Košťálov/ Libštát B: Zamastil - Fiedler, Kašpar, Baudyš (60. Vancl), Piry, Mečíř, Šalda (71. Havlíček), Patka, Zboroň, Sádek, Holec (46. Lukeš).