I.B třída: Rovensko nadělilo šest branek třetím Plavům

21.05.2012 16:13:42 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Víchová nad Jizerou,Horní Branná,Rovensko pod Troskami,Železný Brod,Malá Skála,Rokytnice nad Jizerou,Harrachov

Ve víkendovém kole I. B třídy východ je určitě překvapením vysoká výhra Rovenska na půdě třetích Plavů. Horní Branná sehrála další přestřelku s celkem devíti góly ve Víchové. Nadále vede tabulku Harrachov o sedm bodů před Brannou, má ale odehráno u utkání víc.

Na sobotním kole se podepsalo i hokejové utkání Česko - Slovensko, a to jak na účasti některých hráčů v týmech, tak i na diváckém zájmu. Malá Skála dokonce doma hrála o deseti hráčích. Krajský fotbalový svaz ale termíny zápasů nezměnil. Zbylý zápas, ke kterému nejsou známy podrobnosti - Železný Brod B - Ruprechtice 0:0, Rokytnice měla v tomto kole volný los.

Víchová - Horní Branná 3:6 (3:4)

Hosté začali hodně ofenzivně. Hned ve 3. minutě Nýdrle trefil břevno a P. Zuzánek hlavou úspěšně dorážel - 0:1. Ve 25. minutě se domácí Šablatura uvolnil a vyrovnal na 1:1, čímž se roztrhl brankostroj. Ve 27. minutě Vašek kolmo našel Mečíře, ten udělal kličku domácímu brankáři Kobrovi a bylo to 1:2. Ve 32. minutě Mečíř přihrál L. Svobodovi, který netrefil prázdný kout branky. O dvě minuty později P. Zuzánek ve vápně zahrál rukou a rozhodčí pískal penaltu, z níž Rypl vyrovnal na 2:2. Ve 40. minutě P. Zuzánek přesně nacentroval na Nýdrleho, a ten šanci proměnil. Ve 43. minutě byl Nýdrle faulován v pokutovém území a nařízenou penaltu sám proměnil - 2:4. Ještě před přestávkou brankář Branné Hofman špatně vyběhl a domácí Šablatura jeho zaváhání využil snížením na 3:4.

Ve druhém poločase už padalo branek přece jen méně, hosté neproměnili ještě tři gólové šance (Gaudel, Svoboda a Illner). Domácí se trefili do branky v 60. minutě, což by zápas ještě mohlo zdramatizovat, ale gól nebyl uznán. Až v 63. minutě Svoboda akrobaticky z voleje zvýšil na 3:5. V 75. minutě brankář Hofman vyrazil samostatný nájezd domácího útočníka a těsně před koncem utkání Svoboda pohotovou střelou uzavřel skóre utkání na 3:6.

Branky: 25. a 45. Šablatura, 34. Rypl z penalty - 3. Zuzánek, 27. Mečíř, 40. a 43. Nýdrle (druhá z penalty), 63. a 89. L.Svoboda. Rozhodčí: Dytrt, ŽK: 2:0. Diváků: 40. Víchová: Kobr - Hanč, Bartoň, Jakeš, Bujárek - Krause, P. Hartig, Skála, Rypl - Z. Hartig (75. Jindřišek), Šablatura. Horní Branná: Hofman - Kocourek, Vašek, Dusík, Beneš (77. Šimůnek) - P.Zuzánek, Fiedler (46. Gaudel), Illner, L. Svoboda - Nýdrle, Mečíř (65. Novotný).

Plavy - Rovensko 2:6 (0:3)

Domácí tým, který bojuje na špici B - třídy, hostil tým ze dna tabulky, ale došlo k pořádnému překvapení. Než se domácí rozkoukali, tak prohrávali 0:2, kdy Lukáš Malý dvakrát prošel domácí obranou a připravil skvělé příležitosti pro Vondráčka. Ještě do poločasu přidal třetí branku Rovenska Vydra po využití pěkného centru z levé strany.

Rozdíl 25 bodů v tabulce nebyl znát snad jen chvilku, když snížil Harik v 53. minutě na 1:3. Vzápětí ale hosté přidali tři branky po individuální akci D. Malého, střele z dálky Špíny a akci D. Malého. Plavy byly na ručník a velmi zklamaný domácí trenér Tomíček po zápase nešel ani do kabiny, možná mířil radši na hokej.

Branky: 53. Harik, 78. Votoček. Rozhodčí: Polák, ŽK: 0:0. Diváků: 30. Plavy: Škaloud - Jelínek, Černý, Votoček, Korotvička - Jón, Galbavý (29. Horák, 60. Balatka), Kafka, Harik - Lejsek, Čermák. Rovensko: Vrabec - Náhlovský, Rympler (35. Vágenknecht), Brunclík (75. Čmelík), Houška - D. Malý, Špína, Vydra, Hanzl - L. Malý (70. Horký), Vondráček.

Lučany - Harrachov 0:4 (0:2)

Domácím pěti hráčům stále trvá nebývalý trest, a tak mají potíže se sestavou a hrají dorostenci. Vedoucí tým tabulky Harrachov vstřelil gól hned v úvodu, což domácími otřáslo ještě víc. Po půlhodině se jim nelíbil gól z hraniční ofsajdové pozice a navíc se domácím zranil brankář, za kterého šel dorostenec z pole. Ve druhé půli domácí přidali, měli chvílemi i převahu, ale zkušení hosté je k ničemu nepustili. Lučanům navíc chybí i kvalitní střelec, a tak je problém dát gól i ze tří metrů (Hilebrand). Celkově však harrachovští fotbalisté byli lepším týmem a zaslouženě zvítězili a dále bojují o postup.

Branky: 6. a 72. Sedlmajer, 30. a 86. Veselý. Rozhodčí: Hanyk. ŽK: 3:1. Diváků: 50. Lučany: Mohr (31. Volf) - J. Dítě, Vokuš, Svoboda, Brož - Hilebrand, Maňák, Horký, M. Dítě - Sochůrek (79, Mareš), Volf (31. Kořínek). Harrachov: Vrána - Daněk, L. Halama, Grossberger, Barbořák st. - P. Halama, Barbořák ml. 85. P. David), M. David, Sedlmajer - Veselý, Trepera (58. Vodseďálek).

Držkov - Zásada 2:1 (0:0)

Domácí několikrát zahrozili ze standardních situací, ale žádná z šancí se v síti neocitla. Hostům tropil velké potíže Řičica, na jehož rychlost a techniku byli hosté krátcí. Hosté začali dělat více chyb v obraně a museli situaci zachraňovat za cenu faulů. První zákrok ve vápně na Řičicu se ještě nepískal, ale o několik minut pozděli se stejné chyby dopustili hosté znovu a nařízenou penaltu proměnil Dvořák. Domácí v tlaku neustávali a své vedení upevnili druhou brankou v podání Hrušky. Hosté si také vytvořili několik slibných šancí. Jejich snahu zúročil čtvrthodiny před koncem Feri.

Branky: 59. J. Dvořák z penalty, 66. Hruška - 74. Feri. Rozhodčí: Kowalik. ŽK: 1:0. Diváků: 50. Držkov: E. Dvořák - T. Prousek, J. Dvořák, Machula, Hruška - Somr, Vaníček, Just, Stumer - Řičica, Pa. Prousek (46. Berka). Zásada: Mich. Kopal - Blažek, Šourek, Pavlík, Růžička (73. Sameš) - Šíma (83. Kirschner), Srbek, Mil. Kopal, Janka (63. Šebesta) - Feri, Fišer.

Malá Skála - Mšeno B 1:0 (0:0)

Souběžný hokejový přenos z MS a pracovní povinnosti zřejmě způsobily to, že domácí se nesešli a hráli celý zápas o deseti hráčích, přesto ale získali tři body. Zájem diváků byl také mizivý. Tým příkladně bojoval a naopak přístup hostí nebyl ideální. Malá Skála hrála na jednoho útočníka a brejky ohrožovala v přílišném klidu hrající hosty. Krátce po přestávce se do samostatné akce dostal domácí Daníček, který přešel přes půl hřiště a rozhodl zápas. Snaha hostů alespoň o vyrovnání již byla neúčinná.

Branka: 54. Daníček. Rozhodčí: Drusan. ŽK: 3:2. Diváků: 9. Malá Skála: Bouda - Šída, Stolín, Serbus, Cafourek - Stránský, Benda, Daníček, K. Šilhán - J. Šilhán. Mšeno B: Braniš - Škvor, Frýda, Novotný, Flek - Kobylka, Petrtýl, Plný, Mráček - Hadidi, Pokorný. Střídali Koudelka ml., Rýdl.

1. Harrachov              20  14   3    3    70:38    45
2. H. Branná               19  11   5    3    45:24    38
3. Plavy                      21  12   2    7    46:45    38
4. M. Skála                 21  10   4    7    45:40    34
5. Držkov                    21   9   5    7    35:41    32
6. Ruprechtice             20   9   4    7    44:34    31
7. Rokytnice                20   9   2    9    35:33    29
8. Mšeno B                  20   8   4    8    66:53    28