I.B třída: Rovensko udolalo Víchovou penaltou v 90. minutě

03.09.2012 19:31:44 | Autor: Petr Ježek a Ladislav Janata | Rubrika: SPORT | Obce: Nová Ves nad Popelkou,Víchová nad Jizerou,Rovensko pod Troskami,Železný Brod,Rokytnice nad Jizerou

Výhru si z týmů okresu Semily v I.B třídě východ připsalo pouze Rovensko, které v okresním derby zdolalo Víchovou. Domácí byli lepší, ale hosté měli po vyrovnání blízko k zisku bodu. Poprvé prohrála Nová Ves doma s rezervou Hamrů a Rokytnice remizovala se Mšenem.

Na základě dalších výsledků se do čela tabulky dostaly Jenišovice, stejně bodů - sedm mají i druhé Lučany. Dosud vedoucí Nová Ves klesla na 4. místo se ztrátou jednoho bodu.

Rovensko - Víchová 2:1 (1:0)

Už v 5. minutě se domácí ujali vedení, když Špína po akci L. Malého levačkou obstřelil gólmana. Většinu prvního poločasu byli domácí lepší, zvýšit náskok mohl L. Malý po centrech D. Malého, ale dvakrát mu chyběl kousek k doklepnutí míče do prázdné branky.

Ve druhém poločase si hosté dokázali vytvořit tlak a vyrovnali brankou Kobra po chybě obránce Vydry. V závěru už znovu byli lepší domácí a po zbytečném faulu u strany byl nařízen pokutový kop, který proměnil střídající Brunclík.

„Musím pochválit veterána Vacka, který musel zastoupit pracovně indisponovaného Vrabce a podal v brance výborný výkon," děkoval rovenskému spoluhráči Marek Náhlovský.

Branky: 5. Špína, 90. z penalty Brunclík - 67. Kobr. Rozhodčí: Ouředník, ŽK: 1:3. Diváků: 80. Rovensko: Vacek - Náhlovský, Rympler, Vydra (77. Mencl), Štěpnička - L. Malý, D. Malý, Špína, Hanzl (87. Vágenknecht) - Pařík, Vondráček (66. Brunclík). Víchová: Pivoňka - Hanč, Hamáček, Kučera, Vrhel, Z. Hartig, P. Hartig, Bujárek, Špidlen, Tuže, Kobr.

Mšeno B - Rokytnice 2:2 (0:1)

Hosté sehráli smolný zápas, protože byli blízko k zisku tří bodů. Rokytnici poslal do vedení Hanko brankou v 17. minutě. Další šance ale hosté v první půli nevyužili a znovu skóroval až v 68. minutě Brož. Dále rokytnický útočník Škoda trefil tyč, poté šel sám na branku Zahradník, ale také třetí gól nepřidal. Nevyužité šance hosty pořádně mrzeli, protože v závěru se domácí probudili, v 84. minutě snížili a v 90. vyrovnali na 2:2.

„Domácí vyrovnání je pro nás až kruté, ale v zápase nám vyhovovalo, že se hrálo na hlavním hřišti a ne na umělce. Celkově je bod ze Mšena dobrý, protože tady moc týmů bodovat nebude," doplnil k zápasu trenér Rokytnice Koucký.

Branky: 67. Pokorný, 91. Švorc - 17. Hanko, 62. Brož. Rozhodčí: Marek. ŽK: 1:0. Diváků: 35. Mšeno B: Farský - Bistiak, Švorc, Flek, Novotný - Koudelka ml., Demín, Koudelka st., Pokorný - Petrtýl, Hadidi - střídali Pavelka a Jirků. Rokytnice: Sedláček - Mich. Martínek, Kuřina, Málek, Havrda - Brož, Pičman, Zahradník, Pokorný - Hanko, Škoda.

Nová Ves - Velké Hamry B 2:3 (1:2)

Hosté byli důraznější v obou šestnáctkách, a proto si odvážejí z Nové Vsi všechny tři body. „Sehráli jsme tentokrát trochu smolné utkání. Nestává se často, aby některé mužstvo obdrželo gól z půlky, což se nám po nedorozumění před brankou stalo," uvedl hrající trenér Nové Vsi Jan Fedor.

Ještě v průběhu prvního poločasu se domácím ale povedlo vyrovnat zásluhou Pavla Huráně, který chladnokrevně obešel brankáře hostí a zavěsil do prázdné branky. Bohužel remízový stav do poločasu neudrželi, když po dalším nedůrazu před brankou v nastavení prvního poločasu znovu inkasovali. Třetí gól obdrželi Novovesští nedlouho po zahájení druhé půle. Přes snahu po získání alespoň bodu se povedlo stav pouze zkorigovat na konečných 2:3. Druhou domácí branku vsítil křížnou střelou Martin Tomášek.

„Hosté byli o něco lepším týmem, přesto jsme si vytvořili dostatek brankových příležitostí na to, abychom je porazili. Bohužel se nám je dnes nedařilo proměňovat. Jedeme dál, pokusíme se získat body v dalších zápasech. Nešťastným momentem utkání bylo vážné zranění našeho Danka Svobody. Danku, brzy se uzdrav!," doplnil k zápasu Jan Fedor.

Branky Nové Vsi: Huráň, Tomášek. Rozhodčí: Trešl, Horáček, Pekař, ŽK: 2:3. Diváků: 130. Nová Ves: Čapek - R. Nožička (52. P. Nožička), Braun, Hadač, Fejfar (80. Fedor) -Tomášek, Zajíc, Svoboda (60. Hloušek), Jíra - Huráň, Saliga. Velké Hamry: Blahna - Průcha (38. Morávek), Prousek Vl. st., Zajíček - Horváth, Kříž, Szirti, Herel, Urbanec - Miček D. (75. Fedák), Hnídek (25. Krejčí).

Lučany - Plavy 2:1 (1:1)

V úvodu se soupeři v ospalém tempu jen oťukávali, až je všechny probudil nejzkušenější z nich Sitarčík, který poslal hosty do vedení. Štěstí pro domácí bylo, že se ve 20. minutě trefil Vokuš i když ne hlavou, ale výjimečně nohou. Ve vyrovnaném střetnutí pak přicházely šance na obou stranách, ale gólový efekt to nepřinášelo. Po hodině hry napálit M. Dítě míč do tyč plavské branky a do sítě ho dorazil další zkušený hráč Maňák. Do konce zápasu šance byly, ale domácí zaslouženě vítězství uhájili.

Branky: 20. Vokuš, 61. Maňák - 13. Sitarčík. Rozhodčí: Vachek. Bez karet. Diváků: 100. Lučany: Novák - Svozil, Vokuš, Killian, Patočka (61. Šindelář) - Horký (89. Vokatý), Svoboda, M. Dítě, Maňák - Brož, J. Dítě (61. Čermák ml.). Plavy: Lejsek - Horák, Černý, Votoček, Galbavý - Jón, Pitro (71. Jandura), Šimerda, Kouřil - Sitarčík, Čermák (36. Kafka).

Ruprechtice - Držkov 1:6 (0:4)

Hosté se do utkání položili od samého začátku. Domácí branku několikrát ohrozili a vzápětí Řičica vstřelil úvodní branku utkání. Řičica mohl přidat i další branku, ale přímý kop domácí brankář fantasticky vytěsnil na roh, ale hned v zápětí zvýšil Habr na rozdíl dvou branek. Domácí se snažili vstřelit kontaktní branku, ale všechny jejich snahy byly marné. Do konce poločasu se hosté trefili do sítě domácích ještě dvakrát. A o výsledku bylo téměř rozhodnuto.  V 60. minutě se Ševčík ujal trestného kopu a suverénně překonal nejen zeď, ale i domácího brankáře. Skóre v závěru ještě navýšil Habr a završil tak svůj první start v Držkově hattrickem. Domácí se v závěru postarali o pouhou korekturu výsledku, když v 82. minutě překonali Dvořáka.

Branky Držkova: 21., 43., 80. Habr, 6. Řičica, 25. Pa. Prousek, 60. Rozhodčí: Bohatý. ŽK: 2:1. Diváků: 40. Držkov: E. Dvořák - T. Prousek, J. Dvořák, Hruška, V. Machula(80. Mrkvička) - J. Machula, Vaníček (85. Landovský), Habr, Pa. Prousek - Řičica, Ševčík.

Železný Brod B - Zásada 5:2 (2:2)

Domácí vstoupili do zápasu lépe, ale úvodní šanci L.Hadač neproměnil. Poté zahrozili dvakrát hosté. Nejprve se blýskl skvělým zákrokem brankář Tkacz, ale podruhé už byl ve 13.minutě na Blažka krátký. V 18. minutě domácím pomohlo špatné vyběhnutí brankáře Kopala, které lobem šikovně potrestal Linka. Ve 26. minutě zůstal nepokrytý ve vápně hostí Havlíček a přízemní střelou k tyči dostal Brod do vedení. Bohužel stejný hráč v 29. minutě nešikovně fauloval ve vápně a z pokutového kopu Zásada Fišerem vyrovnala. Ve druhém poločase byl Brod lepší a hosté se místo hře spíše věnovali řečnění. V 64. minutě byl faulován Linka a z pokutového kopu poslal znovu Brod do vedení Podstavek. V závěru zápasu si trochu popletl svoji hráčskou pozici brankář Kopal, který stál neustále na hranici velkého vápna a tak ho dvakrát Hadač L. přeloboval a nebylo co řešit.

Branky: 76. a 87. L. Hadač, 18.Linka, 26. Havlíček, 64. Podstavek z penalty - 13. Blažek, 29. Fišer z penalty. Rozhodčí: Rympler, Diváků 80. ŽK: 1: 6. ČK: 0:1 (63. Knappe). Železný Brod B. Tkacz - Halama Škaloud Kovář Podstavek - Havlíček P. Hadač, Kotlár (84. Bezstarosta), Picek(71.Šefr) - L. Hadač , Linka(81. Mařík).

Jenišovice - Kokonín 3:1 (1:1)

Utkání nezačalo pro naše hosty optimálně, když první střela Jenišovických skončila v šibenici branky - 1:0. Po obdržené brance se naštěstí Kokonínští rychle oklepali a podařilo se jim vyrovnat. Další příležitosti, které si Kokonín vytvářel, zneškodnil jenišovický brankář, nebo nepříliš vydařené zakončení. Po přestávce přišel na hřiště posílit domácí tým šikovný útočník Prkno, který hru Jenišovic oživil a ty získávaly převahu. Slabší chvíli si vybral kokonínský zaskakující gólman, když nejprve předvedl nepřesnou rozehrávku, po které se v souboji zranil stoper Chroustovský a vzápětí zastavil útočníka ve vápně faulem, načež Jenišovice kopaly penaltu. Tu zkušený Aleš Vaněček střelou o tyč proměnil - 2:1. Když byl po druhé žluté vyloučen Tomiška, tak bylo o výsledku v podstatě rozhodnuto.

Branky: 1. Holeček, 55. Vaněček z penalty, 87. Hradecký - 20. Tomiška. Rozhodčí: Hrabáček. ŽK: 1:4. ČK: 0:1 (64. Tomiška). Jenišovice: Sucharda - Laušman, Vaněček, Bubák, Pekař - Hradecký, Kalousek, Kočí (46. Prkno), Holeček - Fiala (85. Skalický), Vích (90. Šimek). Kokonín: Chuchla - Doubek, Chroustovský (Kumstát), J. Šilhán, Štichauer (Duštíra) - Mrklas, Mokráň, Berndt, Tomiška - Maixner (Winkler), M. Šilhán.

1. Jeníšovice             3   2   1   0    9:5    7
2. Lučany                  3   2   1   0    7:4    7
3. Držkov                  3   2   0   1  12:4    6
4. Nová Ves               3   2   0   1    8:5    6
5. Ž. Brod B               3   2   0   1    9:7    6
6. Mšeno B                3   1   1   1    7:7    4
7. Zásada                  3   1   1   1    6:6    4
8. Kokonín                 3   1   1   1    4:4    4