I.B třída: V pátém jarním kole se dařilo střelcům

04.05.2022 21:35:58 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Jablonec nad Jizerou,Studenec,Horní Branná,Bozkov,Mírová pod Kozákovem,Jenišovice,Přepeře,Rokytnice nad Jizerou,Harrachov,Liberecký kraj

V pátém jarním kole I.B třídy východ se dařilo střelcům, když hattricku dosáhli držkovský Josef Just (ten dokonce vstřelil góly čtyři), přepeřský Martin Ježek a mšenský Štěpán Hujer. Nejzajímavější asi bylo utkání v Plavech, kde domácí vedli po poločase 3:1, ale hosté z Bozkova otočili na konečných 3:4.

Držkov - Albrechtice/ Jiřetín 9:2 (5:1)

Vedoucí Držkov si proti Albrechticím solidně zastřílel, když autorem hned čtyř gólů je Josef Just.

Branky: 18. Petrtýl, 31., 65, 67. a 76. Just, 36. Čížek, 42. a 51. Brož, 45. Kotyza - 34. a 62. Bělohlávek. Rozhodčí: Vachek - Rudolf, Endler, ŽK: 0:0. Diváků: 45.

Jenišovice - Přepeře B 2:4 (0:1)

Jenišovice v minulém kole vyzrály na druhé Mšeno, ale tentokrát doma nestačily na rezervu Přepeř, se kterou prohrávali po gólu Ježka už z 11. minuty. V blízké obci se vytáhl Martin Ježek, který nastřílel hattrick. V 58. minutě snížil Šíp, ale také byl vyloučen domácí Bubák a pak nepomohlo ani snížení Vavřicha z penalty, protože Paleček pojistil v předposlední minutě výhru hostů.

Branky: 58. Šíp, 72. Vavřich z pen. - 11., 47. a 57. Ježek, 89. Paleček. Rozhodčí: Opelt - Třešňák, Ďörď, ŽK: 1:1, ČK: 1:0 (58. Bubák). Diváků: 60.

Mírová p. K. - Harrachov 0:6 (0:5)

Zápas byl jednoznačnou záležitostí pro hosty, kteří už ve 14. minutě vedli 0:3 po gólech Pešata, Tuhely a Bergmanna. Ještě do poločasu se trefili Veselý a Šulc a v dohrávané druhé části dokončil domácího kanára šestým golem Barbořák.

Branky: 6. Pešat z pen., 8. Tuhela, 14. Bergmann, 29. Veselý, 34. Šulc, 54. Barbořák. Rozhodčí: Bukvička - Rympler, Šedina, ŽK: 2:2. Diváků: 49.

Smržovka - Lučany n. N. 2:1 (1:1)

Před pěknou návštěvou dvou a půl stovek diváků se hrálo vyrovnané jablonecké derby. Skóre otevřel ve 20. minutě zkušený Vokuš, ale za hosty vyrovnal ve 39. minutě Bukvic. Rozhodující vítěznou branku vstřelil v 68. minutě domácí Pavel Jelínek.

Branky: 20. Vokuš, 68. Jelínek - 39. Bukvic. Rozhodčí: Barcuch - Svoboda, Plíva, ŽK: 0:0. Diváků: 245.

Plavy - Bozkov 3:4 (3:1)

Domácí, kteří jsou třetí v tabulce, byli jasným favoritem a také vedli po prvním poločase 3:1. Ve druhé části se ale hosté z Bozkova rozehráli a dokázali otočit stav až na 3:4.

Branky: 3. Pátra, 21. Prousek, 23. Brezar - 28. Červený, 47. a 77. Farský, 54. Balcar. Rozhodčí: Marek - Švec, Zboroň, ŽK: 1:0. Diváků: 52.

Studenec - Jablonec n. J. 3:0 (2:0)

Domácí udeřili bleskově, když se trefil v 1. a 3. minutě Antonín Malý. Hosté z Jablonečku na to nenašli žádnou odpověď a v 74. potvrdil domácí výhru třetím gólem Pavel Šír.

Branky: 1. a 3. Malý, 74. Šír. Rozhodčí: Brož - Nestler, Ježek, ŽK: 1:0. Diváků: 100.

Horní Branná - Mšeno 0:7 (0:2)

Mšeno bylo jasným favoritem, ale za prvních 27 minut se trefil pouze jednou Vejprava. Situaci však domácím zkomplikovalo vyloučení Novotného už v 17. minutě, postupně jim docházely síly a hosté toho využili ke střílení dalších gólů. Hattricku dosáhl Štěpán Hujer a celkové skóre zní 0:7.

Branky: 10. Vejprava, 27., 55. a 56. Hujer, 80. Šťovíček, 82. Puta, 89. Bradel. Rozhodčí: Rympler - Bukvička, Kořínek, ŽK: 1:0, ČK: 1:0 (17. Novotný). Diváků: 80.