I.B třída východ: Výhry získaly Jilemnice a Rokytnice

01.09.2015 17:34:53 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Roztoky u Jilemnice,Horní Branná,Železný Brod,Jilemnice,Rokytnice nad Jizerou,Harrachov

Ve třetím kole I.B třídy východ z pojizerských celků dosáhla první výhry v sezoně Jilemnice, která těžila v Železném Brodě z výborného úvodu. V derby s Horní Brannou pak vyhrála Rokytnice nad Jizerou a je třetí v tabulce. Nebodovaly tentokrát Roztoky, které v divokém zápase podlehly Albrechticím.

Albrechtice - Roztoky 4:3 (2:1)

V prvním poločase Roztoky od začátku tahaly za kratší konec a hlavně v osobních soubojích byly domácí lepší. Už ve 13. minutě zaváhání při dlouhém autu znamenalo možnost zakončení pro domácího M. Sedláka, který otevřel skóre. V 19. minutě pronikl přes tři hráče opět M. Sedlák a střelou z blízka nedal Dlabolovi šanci - 2:0. Vzápětí hosté dobře rozehráli rohový kop Jakubem Nýdrle, na míč si naskočil Hornig a hlavou snížil na 2:1.

Nástup do druhého poločasu patřil opět domácím. V 57. minutě hosté chybovali v obraně, přišel centr do vápna a teč hlavou domácího Hradeckého vedla ke zvýšení na 3:1. V 77. minutě našel Jak. Nýdrle v pokutovém území Jardu Nýdrle, který střelou po zemi snížil na 3:2. Vzápětí měli domácí velkou šanci, když netrefili naši zcela odkrytou branku. V 80. minutě poslal Tuláček hlavou do úniku T. Honců, který však vysoko přestřelil. V této fázi zápasu hosté hráli aktivněji, vytvořili si místy drtivý tlak a nespočet standardních situací. Místo vyrovnávacího gólu však přišla individuální chyba v 88. minutě ve středu hřiště a rychlý brejk poslal domácí opět do dvoubrankového vedení. Minutu na to Tuláček vhodil dlouhý aut až do branky domácích a domácí stoper - kapitán Michal Vávra si míč hlavou srazil do vlastní branky - 4:3. Po rozehrání se hosté hned vrhli do útoku se snahou vyrovnat. Po prudkém nástřelu Honců zprava před branku domácích a závaru před brankou neúspěšně střílelo několik roztockých hráčů, ale nakonec míč ocitl v autu a rozhodčí utkání ukončil.

„V tomto utkání jsme byli stále pozadu. Jenom jsme domácí na skóre doháněli a to nás vyčerpávalo. Navíc nám dobře nehrála středová řada a útočníci se tentokrát gólově neprosadili," poznamenali po utkání trenéři Roztok Zdeněk Otmar a Stanislav Klápště.

Branky: 13. a 19. M. Sedlák, 57. Hradecký, 88. J. Sedlák - 21. Hornig, 77. Jar. Nýdrle, 90. vlastní (Vávra). Rozhodčí: Mizera, ŽK: 0:0. Diváků: 130. Roztoky: Dlabola - Mečíř, Hornig, D. David - O. David, Kužel (50. Baytalon), Illner (69. Jar. Nýdle), Mikolášek - Jak. Nýdrle, Kupkár (55. Tuláček), Honců.

Železný Brod B - Jilemnice 1:3 (0:2)

Hosté vstoupili do utkání skvěle dvěma góly Metelky do 20. minuty. Další branku do konce poločasu už ale hosté nepřidali. Ve druhém poločase si po jedné akci domácích srazil míč do vlastní branky Šimek a pro domácí se objevila naděje na zvrat. V 82. ale Figura definitivně rozhodl třetí brankou o vítězství Jilemnice.

Branky: 54. vlastní (Šimek) - 11. a 20. Metelka, 82. Figura. Rozhodčí: Mrkáček - Brožek, Fridrich, ŽK: 1:2. Diváků: 70. Ž. Brod B: Mařík - Škaloud, Musílek, M. Kotlár, Makula, Podstavek, Frolík (87. Salaba), Drobný (64. Kysela), Holeček, Grebeníček, Picek. Jilemnice: Tuž - Šťastný, Šnorbert, Šimek, Paulů (64. Pohořelý), Hartych, Kužel (64. Hajna), Kubina, Horáček (77. Hnik), Metelka, Kubina.

Rokytnice - Horní Branná 4:1 (4:0)

Do 13. minuty se trefili po jedné brance bratři Vránové a domácí vedli 2:0. Třetí branku přidal Zahradník z pokutového kopu ve 28. minutě a na konci poločasu ještě zvýšil na 4:0 Pičman. Ve druhé části už domácím stačilo udržovat náskok a v závěru se hosté dočkali čestného gólu, který vstřelil M. Hanč.

Branky: 11. J. Vrána, 13. P. Vrána, 28. Zahradník z penalty, 44. Pičman - 86. M. Hanč. Rozhodčí: Poživil - Kořínek, Zikmund, ŽK: 0:0. Diváků: Rokytnice: Vízek - Málek (85. Martínek), Škoda, Exner, Havrda, Zahradník, Pičman, P. Vrána, Havlíček (66. Ditz), Trepera, J. Vrána (83. Neumann). H. Branná: Hofman - Kocourek, Šimůnek, Pešina, Jindřišek (78. Brož), Strmeň - Jón, J. Paulů (57. Holman) - Svoboda (40. Kobrle), M. Hanč, Šimek.

Další utkání 3. kola:

Velké Hamry B - Zásada 5:2 (1:1)
Branky: 4. a 77. Vodrážka, 62. a 84. Barcuch Lukáš, 65. Jiřikovský - 33. Janko, 66. Fišer. Rozhodčí: Čuřík - Trdla, Ouředník. Diváků: 77.

Lučany - Plavy 0:1 (0:1)
Branky: 30. Tomíček. Rozhodčí: Rympler - Lebeda, Balatka. Diváků: 90.

Držkov - Harrachov 0:0
Rozhodčí: Hanousek - Smoleňák, Vokřínek. Diváků: 200.

Smržovka - Pěnčín 2:5 (0:3)
Branky: 77. Frydrych, 85. Hrabánek z penalty - 9. Mrklas, 19. a 23. Pszyk (obě z penalty), 74. Bukvic, 79. Čížek. Rozhodčí: Klimt - Mareček, Trdla. Diváků: 150.