Inovační centrum za rok 2020 pomohlo 300 firmám a podnikatelům

22.01.2021 10:44:22 | Autor: Barbora Jónová | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Liberecký kraj

Inovační centrum za rok 2020 pomohlo 300 firmám a podnikatelům

Inovační centrum a inkubátor Lipo.ink za rok 2020 podpořil více než 300 podnikatelů a inovátorů z Libereckého kraje. Kromě toho hraje aktivní roli ve vzdělávání a propojování podnikavých lidí v regionu. Na konci roku se přestěhovali do nových prostorů s rozlohou přes 4000 m².

„V rámci Podnikatelské ambulance, která je nejvyužívanější službou Lipo.ink, jsme provedli přes 140 konzultací. Drtivá většina našich konzultací byla pro obyvatele LK, ale už jsme měli první klienty z Prahy. Tento formát přebírají i inovační centra v jiných krajích," vysvětlil ředitel Lipo.ink Philipp Roden.

Kromě Podnikatelské ambulance nabízí Lipo.ink i intenzivnější programy na podporu malých a středních firem. Během roku se do inkubačních programů přidalo šest nových technologických startupů a službu PlatInn využilo dalších osm malých či středních firem z regionu. „S těmito klienty podepisujeme závaznou smlouvu o dlouhodobé spolupráci a podporujeme je v udržitelném růstu, při dobývání nových trhů, digitalizaci procesů či získání správného investora," řekl Antonín Ferdan, zástupce ředitele pro inovace, a pokračuje: "Mezi ty, kterým je dobré věnovat pozornost, patří jednoznačně firma Null Spaces, Silcocell, nebo VisionQ." Do těch firem, které jsou připraveny na expanzi do zahraničí a svůj produkt mají již ověřený na trhu, vstupuje inkubátor i podílově, jako se tomu tento rok stalo v případě firmy Statotest.

Nové služby, prostor, předmět na TUL i členové týmu

Nového je v Lipo.ink více: „Otevřeli jsme novou budovu, kde nabízíme 18 kanceláří s celkovou výměrou 950 m², coworkingový prostor s kapacitou až 80 lidí a průmyslové prostory s výměrou přes 750 m²," řekl Roden.

V reakci na pandemii rozšířil Lipo.ink nabídku služeb o poradenské služby sítě PlatInn pro podnikatele zasažené koronavirovou krizí. „V roce 2021 navíc chystáme i možnost skupinové inkubace, kdy pracujeme s tematicky podobně zaměřenými podnikateli a umožňujeme jim intenzivnější spolupráci," doplnil Ferdan nabídku o další program.

Odborníci z inkubátoru včetně Rodena také odučili svůj první semestr na liberecké univerzitě v rámci předmětu Inovace v podnikání pomocí moderních technologií, jehož výstupem byl mimo jiné reálný podnikatelský plán každého studenta.

Dalším přírůstkem jsou dva noví členové týmu Lipo.ink - Zuzana Haburajová, která se stará o finance celé instituce, a Denisa Sedlická, která má na starosti novou budovu a péči o její rezidenty: "Kromě dlouhodobých nájemníků se také starám o krátkodobý pronájem našich konferenčních místností."

Lipo.ink pořádá i různé akce na podporu podnikání pro širokou veřejnost. „I přes situaci, jaká byla, jsme uspořádali 35 akcí, workshopů a online přednášek, kde jsme se potkali s 853 lidmi," upřesnila Vendula Zedníková, vedoucí komunikace a marketingu. Jednou z takových akcí byla i takzvaná Jednohubka v rámci programu PlatInn, kde pokaždé až patnáct podnikatelů se svou firmou nebo start-upem řeší konkrétní výzvu.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Liberecký kraj vyzkouší projekt chytrého hospodaření na OA Česká Lípa
Cena Chytrá města za rok 2020 putuje do Libereckého kraje
Lipo.inku radí expertní skupina, podporují i firmy zasažené krizí
Podnikatelský inkubátor podporuje vznik a rozvoj inovativních firem
Firmám v Lipo.ink radil s pronikáním do ciziny finský expert
Kraj podpoří výzkum, vývoj a inovace bezmála třemi miliony korun
Chytrým nápadům pro startupy pomůže inkubátor Lipo.ink
Tým inkubátoru Lipo.ink sbíral inspiraci a nápady ve Švýcarsku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT