Jablonec, Drážďany, Vídeň i Berlín. Kraj propagují doma i v zahraničí

04.02.2023 16:21:10 | Autor: Jan Mikulička, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Liberecký kraj

Jablonec, Drážďany, Vídeň i Berlín. Kraj propagují doma i v zahraničí

Řada nových veletrhů a prezentačních akcí v rámci cestovního ruchu přichází s nadcházejícím rokem. Liberecký kraj se na nich bude prezentovat a lákat turisty z tuzemska i z ciziny. Kromě stálých akcí se chce region v letošním roce soustředit na propagaci v zahraničí, zejména v sousedním Německu a Polsku.

„Plánujeme propagaci zaměřit zejména na naše sousedy v Německu a Polsku. Upozaďujeme klasické veletrhy cestovního ruchu, které se z hlediska cen a výsledné efektivity kraji nevyplatí. Zintenzivňujeme propagaci na internetu a reagujeme tak na změnu, která za poslední roky nastala ve vyhledávání turistických cílů," uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.

Své propagační turné region odstartoval v německých Drážďanech v posledním lednovém víkendu na veletrhu Reisemesse Dresden. V únoru se Liberecký kraj představí na již 56. ročníku běžkařského závodu Jizerská 50. Zde bude mít svůj stánek s propagačními materiály pro návštěvníky závodu za účelem poskytnutí informací o regionu a přiblížení jeho atraktivních míst během akce, ale i pro budoucí návštěvy.

V březnu se kraj vydá hned na čtyři místa. Svou prezentací obohatí mezinárodní veletrh cestovního ruchu a volného času v polské Vratislavi, který se bude konat od 3. do 5. března. Zde bude jedním ze zástupců zahraničních vystavovatelů a bude se seznamovat s novými trendy v rámci propagace a marketingu. O dva dny později se pak Region Liberec vydá na akci ITB Berlin, jejímž hlavním tématem pro letošní rok je pojem změna. Součástí veletrhu je mimo jiné i vzdělávání a výměna zkušeností o udržitelném cestovním ruchu.

Mezi 10. a 11. březnem se Liberecký kraj zúčastní Euroregion Tour 2023. Festival zážitků v Trojzemí se uskuteční v Eurocentru v Jablonci nad Nisou a jeho programem je zejména propagace turistických zajímavostí v euroregionu, ale i prezentace regionálních výrobků. Poslední březnovou akcí je pak Ferienmesse Wien, která se po dvouleté pauze vrací na vídeňské výstaviště.

Květen bude převážně ve znamení kultury. Liberecký region plánuje svou účast na mezinárodním festivalu animovaných filmů Anifilm v Liberci a stánek s propagačními materiály kraje naleznou i návštěvníci Valdštejnských slavností ve Frýdlantu, které se konají třetí květnový víkend.

Poslední zahraniční akcí v první polovině letošního roku, jíž se Liberecký kraj účastní, je Konvent´a Messe v německém Löbau. Hlavním smyslem veletrhu v příhraničním trojúhelníku je propojení obchodu a sportu a oslovování mladých lidí a rodin s dětmi prostřednictvím spojení moderního a udržitelného profesního života s aktivně tráveným volný časem.

Liberecký kraj se zúčastní rovněž kulinářské akce Prima Fresh Festival, která se koná 16. a 17. června v Liberci. V červnu také započne letní roadshow Regionu Liberec, která potrvá tři měsíce, zavítá na vybraná místa v kraji a kromě prospektů a brožur nabídne i další program.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Český ráj prezentovali na veletrhu v Drážďanech
Vlastníte památku? Představte ji na Dnech lidové architektury
Po stopách Albrechta z Valdštejna můžete putovat celý rok
Na jabloneckém veletrhu Euroregion Tour Liberecký kraj nechyběl
Jaro – doba veletrhů. Liberecký kraj na nich nebude chybět
Veletrh Euroregion Tour přinese besedy, přednášky i dva písničkáře

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

V Desná zvou na vysocké divadlo

o Desné můžete zavítat v pátek 31. března od 19 hodin do KD Sklář na divadelní představení Zátiší s loutnou, které vám představí DS Krakonoš Vysoké nad Jizerou.

Tématem krajské konference bude nedostatek bytů i ztráta bydlení

O sociálním a dostupném bydlení budou diskutovat účastníci konference s názvem Rozvoj sociálního a dostupného bydlení: stát, kraj, obce v pátek 31. března 2023. Více než sedmdesát aktérů a zájemců o toto téma nejen z Libereckého kraje bude přítomno na setkání. Mimo jiné promluví i hejtman Martin Půta, ředitel Agentury pro sociální začleňování Martin Šimáček a starostové obcí, ve kterých se programy podpory bydlení úspěšně rozvíjejí. „Konferencí chceme reagovat na potřebu větší spolupráce mezi samosprávami a krajem v oblasti bydlení. Je nutné společně hovořit o nedostatku bytů, prevenci jejich ztráty, bytové nouzi i o správě bytového fondu. Věřím, že odborná diskuse přispěje do budoucna k zajištění možnosti dostupného bydlení pro všechny občany, včetně těch nejzranitelnějších," řekl hejtman Martin Půta.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Semilské muzeum oživí Velikonoční jarmark
Volejbalisté Malé Skály končí ve 2. lize čtvrtí
Florbal Turnov: Muži sestupují do divize
Botanická zahrada pomůže studentům Technické univerzity v praxi
Velikonoční jarmark na Bělišti se koná od 31. března do 2. dubna

Nejčtenější články

28.03.: V Železném Brodě se srazila dvě auta
27.03.: Krajský titul 2022/ 2023 získali hokejisté Turnova!
28.03.: Vandalové zničili kamenný pomník u rozhledny Štěpánka

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT