Jabloneček porazil Doksy na jejich hřišti a potvrdil vedení v tabulce

09.09.2012 15:30:14 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Jablonec nad Jizerou,Košťálov,Pěnčín u Turnova,Turnov

Fotbalisté Sokolu Jablonec nad Jizerou potvrzují, že jejich postup v poháru nebyl náhodný a po čtyřech kolech zůstávají v krajském přeboru jediným týmem bez ztráty bodu. Naposledy vyhráli v Doksech, tři body získala i rezerva FKP Turnov, pouze Košťálov doma nestačil na Velké Hamry.

V neděli se dohrávalo utkání krajského přeboru VTJ Rapid Liberec - Sedmihorky s výsledkem 3:3, více k tomuto zápasu zde.

Košťálov - Velké Hamry 1:3 (0:2)

V 11. minutě se Koldovský ve vápně dostal ke střele, ale jeho pokus směřující na branku zblokoval hráč Hamrů na rohový kop. Ve 39. minutě se hosté dostali do vedení, když Szirti napřáhl levou nohu z 25 metrů a vymetl šibenici. Domácím nevyšel závěr prvního poločasu, kdy dvakrát inkasovali. Podruhé se sešly rovnou dvě chyby najednou. Nejdříve si na hraně pokutového území šlápl na balon Piry a hráč hostů dával z úhlu balon před branku. Tam se zdálo, že už bude míč mít Klazar, ale ten v rozhodující fázi uklouz, a tak nebyl problém pro Mička vstřelit branku na 0:2.

V 73. minutě udělal obrovskou chybu Průcha, kdy chtěl rychle vyhodit míč, ten mu ale vyklouz a hodil ho přímo na nohu hráči Hamrů. Ten se snažil košťálovského brankáře přehodit, ale mířil až moc vysoko. V 82. Stehlík dával balon mezi obránce na Sádka, který vykřesal jiskřičku naděje pro domácí snížením na 1:2. Radost ale netrvala dlouho, protože už za tři minuty bylo všechno zase jinak, kdy zaváhání Kašpara využil Szirti, a dal tak skóre definitivní podobu 1:3.

„Tento zápas se mi těžko hodnotí. Nezvládli jsme závěr prvního poločasu, kdy jsme si nechali dát dva zbytečné góly. Chyběla nám dnes bojovnost, která nás zdobila v předchozích utkáních," poznamenal po utkání vedoucí družstva Košťálova Michal Baudyš.

Branky: 82. Sádek - 40. a 85. Szirti, 42. D. Miček. Rozhodčí: Hanousek, ŽK: 4:4. Diváků: 100. Košťálov: Průcha - F. Piry (82. I. Móro), Kašpar, Klazar, Otmar (72. Grafek) - K. Janata, Jung, Cerman, Sádek - Vohnout (55. Stehlík), A. Koldovský.

FKP Turnov B - Skalice 3:2 (3:1)

Hned začátek zápasu se domácím vydařil, ale první šance ještě posily z áčka V. Hurt a Vavřich neproměnili. V 15. minutě se už domácí dočkali, po standardní situaci byl sražen Matoušek a nařízený pokutový kop proměnil Zdražil. Hosté zahrozili v 22. minutě, kdy střelu ze za vápna likvidoval brankář Šrajer. Ve 36. minutě se z dvaceti metrů trefil Vavřich a zvýšil na 2:0. Hosté zůstali zaražení a obrovskou šanci neproměnil po centru Hurta Koubek, když z lajny přestřelil. Poté Koubek trefil břevno a V. Hurt dorazil míč do branky Skalice potřetí. Hosté ale vzápětí snížili na 1:3, ve 41. minutě se po standardní prosadil Hlavinka.

Do druhé půle domácí vlétli aktivně a mohli zvýšit vedení Vavřichem i Koubkem, ale oba nedokázali prostřelit brankáře. To hosty probralo a v 66. se prosadil střelou z dvaceti metrů Burian. Skaličtí cítili možné vyrovnání a nakopávanými míči způsobovali domácí obraně poměrně velké problémy. Do klidu je ovšem mohlo dostat opět sražení Matouška v pokutovém území v 78. minutě následná penalta, ale tentokrát nevýrazný Zdražil trestuhodně překopl branku. Dlouhých deset minut Skalice tlačila, ale Šrajer držel domácímu týmu vedení. Poslední šanci zápasu po malé domů a nařízeném nepřímém kopu neproměnil Vavřich, který nastřelil jen břevno. Hosté se na konci rozčilovali na rozhodčího skrze nenastavení zápasu za střídání, ale vyzískali jen vyloučení Knytla.

„Šlo o velice nervózní zápas, který jsme si zkomplikovali sami neproměňováním šancí, to nás v závěru mohlo stát i dva body," uvedl po zápase trenér FKP Turnov B Radek Kotrman.

Branky: 15. Zdražil z penalty, 36. Vavřich, 39. V. Hurt - 41. Hlavinka, 66. Burian. Rozhodčí: Nádeník, ŽK: 4:6, ČK: 0:1 (92. Knytl). Diváků: 100. FKP Turnov B: Šrajer - Tvrdý, Matoušek, Šteffan, Čermák - Jaček (80. Korček), Zdražil, J. Škréta, V. Hurt (46. Bezemek) - Koubek (55. Havel), Vavřich.

Doksy - Jablonec n. J. 0:2 (0:0)

Zápas dvou adeptů na přední příčky se hrál za krásného počasí před skvělou návštěvou téměř pěti set diváků, kteří hráčům vytvořili parádní atmosféru. Doksy začaly s respektem a od úvodu byl aktivnější Jablonec. Již ve 2. minutě nebezpečně zakončoval Rudolf, jehož střelu vyrazil Kotyk na roh. Domácí se k blízkosti Farského branky a jejího ohrožení příliš nedostávali. A když se dostaly do tří možností k zakončení, tak je obránci Jablonečku dokázali vyřešit.

Ve druhém poločase Jablonec zvýšil pohyb i aktivitu a ve 49 minutě po krásné akci Rudolfa, který obešel dva hráče, poté si narazil s Paldusem a po dalším uvolnění z hranice šestnáctky zkušeně obstřelil Kotyka na vzdálenější tyč - 0:1. Za minutu se Jablonec radoval znovu. Hráči Doks ještě nestačili vstřebat obdrženou branku a šli si pro míč do sítě podruhé. Rudolf zaútočil po levé straně, prošel do vápna a střílenou přihrávkou podél malého vápna našel volného Palduse, jehož střela si našla cestu za Kotykova záda. Pro Doksy to byla sprcha z které se až do konce nevzpamatovali. Jablonečtí na hřišti dominovali a ač se domácí snažili, tak na sebevědomě hrající hosty recept nenašli. První střelu mezi Farského tyče vyslal v 59 minutě z ostrého úhlu Suněk, ale našel jen rukavice Farského. V 75. minutě vyslal druhou a poslední navštívenku na branku hostů Vacek, ale mířil doprostřed branky. Jablonec měl několik dalších možností, ale třetí branku nepřidal ani střídající Holman, který v 88. minutě orazítkoval břevno domácích.

„Naše výhra byla zasloužená a musíme mužstvo pochválit za předvedený výkon. Poděkovat chci  i divákům, kteří oběma týmům vytvořili skvělou atmosféru po celý zápas," dodal k utkání za jablonecké mužstvo David Holman.

Branky:  49. Rudolf, 50. Paldus. Rozhodčí: Kadlec, Rais, Linhart, ŽK: 3:2. Diváků: 500. Jablonec n. J.: Farský - P. Vrána, Šilhán, Kouřil, Daniel - J. Vrána (82. Nechanský), Zonyga, Paldus, Braun (67. Hájek) - Brezar (77. Holman), Rudolf.