Jabloneček vybojoval cennou výhru nad kutnohorskou Spartou

20.04.2014 21:17:34 | Autor: Sokol Jablonec a Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Jablonec nad Jizerou

Do Jablonce nad Jizerou v sobotu přijel houževnatý ambiciózní soupeř, který svým výkonem přispěl k dramatickému průběhu hry. Nakonec ale slavili zisk všech bodů domácí fotbalisté po brance Jiřího Povra ze 63. minuty.

Sokol Jablonec n. J. - Sparta Kutná Hora 1:0 (0:0)

Domácí začali lépe a v prvních deseti minutách si  vytvořili dvě šance. Nejprve Okleštěk uvolnil Pázlera, jehož pokus o přehození Šimona se otřel o tyč a šel do zámezí. Poté po rychlém brejku osamocený Okleštěk hlavičkoval mimo brankovou konstrukci. Hosté v poli dobře kombinovali a pokoušeli se o střelbu, která ale povětšinou byla hodně nepřesná. V prvním poločase dvakrát po rohových kopech nepříjemně zatopili Jabloneckým, kteří míč odvrátili do bezpečí s vypětím všech sil. Jablonec se snažil proniknout až do blízkosti brankáře hostí, ale tam je dokázali zadáci hostí včas zastavit. Obrovskou šanci měl pár vteřin před ukončením první půle Okleštěk, který z deseti metrů nechal vyniknout Šimona.

Po obrátce se nadále hrál svižný fotbal a oba týmy chtěly vyhrát, takže byly k vidění šance na obou stranách. Obrany i s brankáři si ovšem dlouho vedly dobře, a tak s přibývajícím časem bylo jasné, že zápas zřejmě rozhodne jediná branka. První stoprocentní možnost měl Krejčík, který běžel sám na Šimona, ale ten ho dokonale přečetl a skvěle ho vychytal. Rozhodující okamžik zápasu přišel v 63. minutě. Okleštěk si na velkém vápně zpracoval míč, dostal se za obranu, před vybíhajícím Šimonem ještě postrčil míč na nabíhajícího Povra, který do prázdné branky zavěsil. Hosté se pochopitelně snažili o vyrovnání a měli k tomu dvě velké šance, které zmařil Farský. Ten dokázal udržet čisté konto, a tím se postaral o nejhubenější vítězství nad výborným soupeřem.

„Výhry si ceníme, pravda je, že na začátku jsme měli proměnit gólovky a dýchalo by se nám v zápase lépe," doplnil k zápasu za domácí tým David Holman.

Branka: 63. Povr. Rozhodčí: Šimeček - Mydlář, Krupa, ŽK: 1:2. Diváků: 250. Jablonec n. J.:  Farský -  Helm, Soběslav, Braun, Vrzal - Krejčík, Krystan, Vanc, Povr - Okleštěk, Pázler (88. Zeman).