Ještědský areál se rozloučil závodem v obřím slalomu

24.03.2011 10:08:01 | Autor: redakce | Rubrika: SPORT | Obce: Semily,Liberecký kraj

Ještědský areál se rozloučil závodem v obřím slalomu

V neděli 20. března se v Liberci na ještědském areálu uskutečnil veřejný závod v obřím slalomu pod názvem Ještěd Ski Open 2011, který přilákal za pěkného počasí a při stále velice slušných sněhových podmínkách 119 závodníků, včetně tří Semiláků.

Největší účast byla podle očekávání v kategorii dospělí muži, kde zvítězil závodník z místního oddílu SK Ještěd F. Svrček, semilský Otakar Rezler vybojoval 27. místo ze 41 startujících. V nejpočetnější dětské kategorii chlapců do 10 let skončili dvojčata Rezlerovi na 11., respektive 12. místě z 21 startujících. V jejich kategorii zvítězil rovněž lyžař SK Ještěd - J. Horáček.

Sjezdaři byli rozděleni do devíti kategorií podle věku a pohlaví. Většina startujících byla z lyžařských sportovních oddílů s převahou místního sjezdařského oddílu SK Ještěd, který byl zároveň organizátorem klání, pod záštitou města Liberce. Závody se jely vzhledem k počtu přihlášených pouze jednokolově na sjezdovce Pod Lany u vleku F 10. Po slavnostním ukončení závodů byla zároveň uzamčena sjezdařská sezona na Ještědu.

„Ještědský areál je trochu rozporuplný - na jedné straně nenajdeme v České republice víc rodinný areál, kdy zde děti do 10 let lyžují zdarma, slevy jsou i pro juniory a studenty. Je zde velmi slušná přepravní kapacita v podobě dvou čtyřsedaček, jedné dvousedačky a několik vleků, ale na druhé straně také výraznější negativa v podobě úzkých tratí, jejichž rozšíření blokují ochranáři. Vadí zde také davy lidí o víkendech v hlavní sezoně," poznamenal k závodům i areálu Otakar Rezler. 

Semilák popisuje svou účast ve finále O2 extra slalomu

Články ze sjezdového i běžeckého lyžování najdete v rubrice Lyžování

Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 5 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

V Desné zvou na vysocké divadlo

o Desné můžete zavítat v pátek 31. března od 19 hodin do KD Sklář na divadelní představení Zátiší s loutnou, které vám představí DS Krakonoš Vysoké nad Jizerou.

Tématem krajské konference bude nedostatek bytů i ztráta bydlení

O sociálním a dostupném bydlení budou diskutovat účastníci konference s názvem Rozvoj sociálního a dostupného bydlení: stát, kraj, obce v pátek 31. března 2023. Více než sedmdesát aktérů a zájemců o toto téma nejen z Libereckého kraje bude přítomno na setkání. Mimo jiné promluví i hejtman Martin Půta, ředitel Agentury pro sociální začleňování Martin Šimáček a starostové obcí, ve kterých se programy podpory bydlení úspěšně rozvíjejí. „Konferencí chceme reagovat na potřebu větší spolupráce mezi samosprávami a krajem v oblasti bydlení. Je nutné společně hovořit o nedostatku bytů, prevenci jejich ztráty, bytové nouzi i o správě bytového fondu. Věřím, že odborná diskuse přispěje do budoucna k zajištění možnosti dostupného bydlení pro všechny občany, včetně těch nejzranitelnějších," řekl hejtman Martin Půta.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 31. března až 2. dubna
Co se hraje za fotbaly o víkendu?
I.A třída: Remízy Bělé i Košťálova na lomnické umělce
V Semilech se bude opět běhat pro charitu
Velikonoce v Krásné jsou přichystány na 1. dubna

Nejčtenější články

30.03.: Krajský přebor: Studenec i Rovensko podlehly favoritům
31.03.: I.A třída: Remízy Bělé i Košťálova na lomnické umělce
30.03.: V úseku silnice I/14 Vojtěšice – Mladkov probíhá předání staveniště

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT