Jilemnické běžkyně braly tituly v team sprintu i štafetách

16.03.2019 19:26:56 | Autor: Václav Haman a Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Jilemnice

Ve dnech 8. až 10. března se na Božím Daru konalo další kolo závodů Českého poháru, které bylo "okořeněno" o závody Mistrovství republiky štafet. Závodníci ČKS SKI Jilemnice si připsali hned několik medailových úspěchů především žen a dorostenek - konkrétně tři tituly z team sprintu a štafet.

Hned první den závodů přinesl krom tradičního krušného krušnohorského počasí i řadu pěkných umístění pro jilemnické závodníky. Z prvních míst se radovaly Sandra Schützová (ženy) a Pavlína Votočková (juniorky). Druhé místo vybojovala starší dorostenka Marie Rysulová a třetí místo obsadil junior Tomáš Lukeš. Čtvrté místo vybojovaly dorostenky Barbora Zatloukalová a Kateřina Svobodová a podiové páté místo obsadila ještě Kateřina Tůmová.

Druhý den byl na programu závod Mistrovství České republiky v team sprintu klasickou technikou. Titul mistryň republiky získala Sandra Schützová s Pavlínou Votočkovou mezi ženami a Marie Rysulová s Kateřinou Tůmovou mezi staršími dorostenkami. Druhé místo vybojovala Hana Trojanová v krajské štafetě s exjilemnickou závodnicí liberecké Dukly Kateřinou Janatovou. Třetí místo v nabitém závodě mužů obsadila dvojice Adam Matouš a Tomáš Lukeš.

Třetí a nejdeštivější den se konalo Mistrovství republiky štafet. Titul mistryň republiky získala trojice žen ve složení Sandra Schützová, Pavlína Votočková a Hana Trojanová a trojice starších dorostenek v sestavě Kateřina Tůmová, Kateřina Svobodová a Marie Rysulová. Bronzovou medaili v kategorii mužů a juniorů vybojovalo trio Adam Matouš, Michael Schütz a Tomáš Lukeš.