K úspěchu na Tour de Ski pomohly Schützové velké změny v tréninku

10.01.2019 20:53:05 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Jilemnice

K úspěchu na Tour de Ski pomohly Schützové velké změny v tréninku

Na 13. ročníku slavné Tour de Ski dokázala dorazit až do cíle na 28. místě Sandra Schützová, a je tak prvním závodníkem ČKS SKI Jilemnice, který to dokázal. Navíc získala celkem 21 bodů do Světového poháru, a tím splnila i nominační kritéria na Mistrovství světa v klasickém lyžování, které se koná v druhé polovině února v rakouském Seefeldu. Několik postřehů k závodu nám prozradila Sandra v krátkém rozhovoru.

Dokončila jsi závod jako vůbec první závodnice ČKS SKI Jilemnice, jak moc je těžké etapový lyžařský závod dokončit?

Asi nebude vůbec překvapením, když řeknu těžké. Po pěti etapách jsem se cítila dobře a proběhlo mi hlavou, že to přece nemůže být tak hrozné. Ale na závěrečné dvě etapy mi už těch sil tolik nezbylo. V Oberstdorfu jsem bojovala s trochou smůly a díky tomu jsem tam těch sil nechala opravdu mnoho. Mrzí mě, že se mi to právě tam nepovedlo přetavit v bodované umístění, a ztratila jsem tak spoustu cenných vteřin do závěrečného stoupání, potažmo hodnocení.

Která etapa Tour de ski byla nejtěžší a která ti naopak vyhovovala?

Nejtěžší pro mě byla asi čtvrtá etapa v Obertsdorfu. Hromadný závod klasickou technikou, při kterém byla hodně těžká a měnící se podmínky. Nejvíce mi sedla druhá etapa na 10 km volně s intervalovým startem. Možná to bylo i tím, že jsem ještě měla spoustu sil, ale v Toblachu se mi dařilo vždycky, při závodech OPA cupu.

Vybojovala sis tím i účast na MS v Seefeldu. Na kolika světových šampionátech už jsi předtím startovala?

Nominaci v současné době nemám potvrzenou, nicméně je to vrchol sezony, kvůli kterému jsem trénovala, tak doufám, že to dopadne. Bylo by to mé už třetí mistrovství světa. Startovala jsem v Lahti 2017 a ve Val di Fiemme 2013.

V jakých disciplínách budeš na šampionátu startovat a co budeš považovat za úspěch?

Zatím nevím přesně v jakým disciplínách nastoupím. To budeme muset probrat jak s osobním trenérem Václavem Svatošem, tak reprezentačním trenérem Janem Francem. Určitě bych chtěla absolvovat co nejvíce závodů, ale není reálné startovat ve všech závodech. Úspěch pro mě bude tam jenom startovat a to, že jsem se dokázala vrátit zpátky do závodění ve světovém poháru. Věřím v umístění do 20. místa.

Pomohly ti k letošní lepší formě na běžkách úspěchy v letním inlinovém světovém poháru? (o úspěchu v podobě celkového stříbra jsme psali zde - poznámka redakce)

Řekla bych, že absolvování FIS světového poháru na kolečkových lyžích mi určitě pomohlo k lepší výkonnosti v současné době. Ale těch změn jsem udělala opravdu hodně. Prakticky nezůstal kámen na kameni. Ale byla to prakticky jediná a poslední možnost, zda budu lyžovat dál nebo ukončím kariéru. Potřebovala jsem nový impuls, změnu. A vyplatilo se to. Jsem strašně věčná za to, že jsme to takhle vybojovali. Protože to bylo opravdu náročné. Nemám k dispozici ani auto, abych mohla jezdit na tréninky. Nemám ani žádný příjem. Ale měla jsem kolem sebe lidi, kteří mi pomohli a jen díky nim jsme to společně dotáhli zpět, kam jsem si přála. Takže moc díky všem.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Sandra Schützová druhá ve světovém poháru na kolečkových lyžích
Běžci na kolečkových lyžích měli tři závody během víkendu
FOTO: Exhibiční závod dvojic na Hraběnce vyhráli Krupčík a Janatová
Jilemnická Schützová má český titul ve sprintu, třetí dojela Janatová
Sandra Schützová dvakrát vítězná na Slovensku ve Slavic cupu
Sandra Schützová: Na jilemnické gymnázium vzpomínám moc ráda

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Rok české hudby podpoří kraj téměř osmi sty tisíci korun

Téměř osm set tisíc korun věnuje Liberecký kraj na podporu české hudby: Děje se tak prostřednictvím speciálně zaměřeného dotačního programu 7.11 Rok české hudby. Celkem si pořadatelé kulturních akcí z oblasti klasické hudby rozdělí 769 015 korun. „Liberecký kraj se připojil tímto dotačním programem k oslavám české hudby, které Rok české hudby přináší. Jsem ráda, že v kraji vznikají kvalitní hudební projekty, které si podporu zaslouží a přinesou posluchačům a divákům radost a krásný kulturní zážitek," uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.

Výkonná rada ODS v Liberci zrušila členství dvěma členům

Výkonná rada ODS v pátek 12. dubna 2024 v návaznosti na závažné pochybnosti a podezření z korupčního jednání v Liberci rozhodla přijatým usnesením o ukončení členství Petru Židkovi a Petru Syrovátkovi. „Petr Židek byl vyzván, aby z věci vyvodil patřičné důsledky, a rezignoval na své funkce, nicméně výzvu odmítl. Ve stejné věci byl Petr Syrovátko vyzván k pozastavení členství. Oba pánové výzev neakceptovali, proto Výkonná rada ODS využila těchto mimořádných nástrojů. Výkonná rada zároveň rozhodla o zrušení Místního sdružení Liberec, čímž došlo k jeho zániku," uvedl tiskový mluvčí ODS Jakub Skyva.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Přehled fotbalových výsledků a tabulek pátého jarního kola
Při akci Ukliďme Turnov sesbírali 330 kilo odpadu
Krkonošské Louky získaly Magnesii literu
Kraj vybral firmu, která provede rekonstrukci Lidových sadů
Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 19. až 21. dubna

Nejčtenější články

19.04.: V Semilech se běhalo pro Honzíka
21.04.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek pátého jarního kola
18.04.: Jarní koncerty v bozkovské sokolovně zakončí Brutus

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT