Jilemničtí podlehli vícemistrům až brankou 30 vteřin před koncem

09.11.2010 04:58:35 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Jilemnice

Jilemničtí podlehli vícemistrům až brankou 30 vteřin před koncem

V jilemnické hale se hrál v sobotu první turnaj Celostátní ligy v sálovém fotbale. Domácí hráči nejprve zdolali celkem jasně Nový Bor. Druhý zápas proti vícemistrům loňského ročníku už směřoval k remíze, ale výhru nakonec slavili soupeři ze Stonavy.

FK Adria Nový Bor – SK Sico Jilemnice 0:5 (0:1)

Před začátkem utkání všichni vzpomněli minutou ticha na tragicky zemřelého hráče Nového Boru Rostislava Nejepsu. Jilemničtí vstoupili do sezony velmi aktivně, rychlé akce vyústily ve 3. minutě v první branku Koudelky. Další branka padla po velmi pěkné kombinační akci, na jejímž konci byl Illner. Do poločasu přidal ještě třetí branku hrající trenér Kraus. V závěru nevyužil Nový Bor ani možnost skórovat do prázdné branky a Jilemničtí přidali do jejich sítě dvě další.

„Šlo o jednoznačný zápas, zúročila se tréninková píle hráčů,“ komentoval výsledek prezident klubu Milan Szabo.

Branky:3. a 34. Koudelka, 11. Illner, 19 a 38. Kraus. Rozhodčí: Syrůček, ŽK: 0:2.

SK Sico Jilemnice – SC Premium Stonava 0:1 (0:0)

Oba vítězové prvních utkání na turnaji chtěli vyhrát i druhý zápas. V 5. minutě neproměnil velkou šanci jilemnický Šlechta a další jilemnický hráč pak zaváhal ve 14. minutě. Na druhé straně neuspěl ani ve vyložené šanci Sikora a další střelecký pokus Stonavy vyhlavičkoval z branky domácí hráč. V druhém poločase Stonava přidala na tlaku, ale i vyložené šance zůstávaly bez úspěchu, stejně tak i krásná samostatná akce domácího Krause. V závěru měli více sil hráči Stonavy, kteří rozhodli zápas gólem po trestném kopu pouhých 30 vteřin před koncem.

„Zápas nesl všechny parametry kvalitního utkání, prohráli jsme po dobrém výkonu proti vícemistru ligy s několika reprezentanty v sestavě,“ byl spokojen Milan Szabo.

Branka:40. Cieslar. Rozhodčí: Syrůček, Pavlas, ŽK: 2:1.

Sestava SK Sico Jilemnice na turnaji: Kos (Pivoňka) – Kraus, Vašek, Paulů (jen 2. zápas, první chyběl kvůli trestu), Šlechta, Illner, Koudelka, Šnorbert, Beker.

Další výsledky: Stonava – Zlín 2:1, Nový Bor – Zlín 2:9.

Příští týden hrají jilemničtí hráči další dvě kola v Nýrsku proti týmům Klatov a loňskému mistru ligy Chemcomexu Praha.

Oddíl SK Sico Jilemnice přichystal nový projekt, který má k sálovému fotbalu přivést další generace. Od listopadu do února se proto v jilemnické hale budou konat turnaje žáků, žen i veteránů.

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Na životní prostředí a zemědělství vyčlenil kraj 8 milionů korun

Podpora ochrany přírody a krajiny, pomoc včelařům, ale také předcházení vzniku odpadů, využití bioodpadů a odděleného sběru kovových odpadů. To jsou tři dotační programy v oblasti životního prostředí a zemědělství, jejich prostřednictvím Liberecký kraj rozdělí 8 milionů korun. V rámci programu 8.2, který se zaměřuje na podporu ochrany přírody a krajiny, je navrženo podpořit všech 34 formálně správných žádostí o dotaci v celkové výši 2.811.112 korun; dvě žádosti byly pro formální nesoulad vyřazeny. Navrhuje se doplnit rezervu programu 8.2 do této výše o 288.312 korun z volných prostředků programu 8.6, zaměřeného na podporu retence vody v krajině a adaptace sídel na změnu klimatu.

Hladina podzemních vod v okolí dolu Turów za poslední dva roky vzrostla

Česká geologická služba předložila výsledky měření hladin podzemních vod v okolí dolu Turów na českém území a v okolí podzemní těsnící stěny. Vyplývá z nich, že roste jejich hodnota podél těsnící stěny na polském území, v hlubších kolektorech mezi stěnou a státní hranicí Polské a České republiky a také mezi podzemní stěnou v samotném dole Turów. Oproti tomu od září 2020 až do dubna 2024 hladiny podzemních vod v hlubších kolektorech na českém území nadále klesaly a na konci dubna 2024 jsou na nejnižší úrovni. V okolí Uhelné od srpna 2023 hladiny podzemní vody převážně stagnují a od února 2024 nepatrně rostou. „Výsledky jsou nyní mírně pozitivní. Stoupání hladin vrtů za těsnící stěnou má setrvalou tendenci a propisuje se již do několika hlubinných vrtů na českém území," uvedl Václav Židek, radní pro resort životního prostředí a zemědělství. „Jsem rád, že se také připravuje nový hydrogeologický model, který pohyb podzemních vod podrobně zmapuje. Budeme tak mít kromě čísel z měření i konkrétnější přehled vývoje a chování podzemních vod."


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Kultura v Železném Brodě v květnu
Odpolední zastavení s neziskovým sektorem v Turnově
Harrachové ve službách Habsburků: Po celé Evropě
Přehled fotbalových výsledků a tabulek devátého jarního kola
Den otevřených dveří hasičů v kraji přilákal 2500 fanoušků

Nejčtenější články

19.05.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek devátého jarního kola
18.05.: Pohádkový les v Semilech bude letos O ohni a vodě
19.05.: Krkonošskému národnímu parku je 61 let, obhájil certifikát FSC

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT